Український фонд стартапів та Innovation DTEK розпочинають співпрацю

Директор Українського фонду стартапів Павло Карташов разом з директором з інновацій в ДТЕК Емануелем Вольпе підписали меморандум про партнерство. 

ДТЕК – одна з небагатьох компаній, яка не тільки розповідає про інновації, але реально втілює їх у всіх сферах своєї операційної діяльності, від офісів до виробництва. В Українському фонді стартапів ми цінуємо коли слова не розходяться з діями, і саме тому раді оголосити про початок нашої вже офіційної співпраці. Впевнений, що наш спільний досвід і об’єднання зусиль принесуть користь усій українській стартап екосистемі, з якою ДТЕК вже тривалий час співпрацює на базі власного інноваційного відділу.”, – зазначив Павло Карташов.

Метою меморандуму є встановлення стратегічної співпраці між Українським фондом стартапів та Innovation DTEK, а також визначення шляхів взаємної підтримки, серед яких організація заходів, спрямованих на реалізацію оптимальних рішень щодо розвитку стартап екосистеми України. Передбачається участь у спільних проектах, подіях, зустрічах, тощо.

На сьогоднішній день ДТЕК є неначе крейсером в неспокійних водах, що шукає маяк, який вкаже йому правильний напрямок. І допоможуть йому в цьому маленькі, але швидкі та маневрені фрегати, які здатні підхопити наш великий крейсер і допомогти йому пришвартуватися у потрібній бухті. Саме в цьому місці два роки тому назад почалася історія Innovation DTEK і старт першої акселераційної програми для стартапів разом з нашою командою, яка нараховувала усього лише п’ять людей. Їх місія – створити інший, відмінний від корпорацій підхід, щоб спілкуватися з інноваційною екосистемою. Вони виділили шість ключових стейкхолдерів, серед яких перше місце належало і належить досі саме стартапам. Їх підходи до бізнесу дуже відрізняються від великих корпорацій, вони інші. І саме тому, спостерігаючи за їх численними успіхами, які руйнують старі правила, ми почали за ними уважно стежити і уважно дослухатися. Більше того ми почали в них навчатися. Український фонд стартапів з кожним днем стає усе більш вагомим гравцем у сприянні інноваційному бізнесу і саме тому я радий початку нашої вже офіційної співпраці, яка безумовно підштовхе розвиток української стартап екосистеми. Об’єднання таких потужних партнерів точно не залишиться непоміченим”, – коментує деталі співпраці Емануеле Вольпе.

Довідково:

Український фонд стартапів є державним фондом, започаткованим за ініціативою Кабінету Міністрів України. Місія фонду – сприяти створенню та розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed та seed), з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів. 

ДТЕК є найбільшим приватним інвестором в енергетику України. Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Innovation DTEK – підрозділ, який шукає найкращі рішення, що відповідають інноваційним запитам і сприяють досягненню глобальних цілей, визначених у рамках ESG (Environmental, Social and Governance) стратегії компанії.