Український фонд стартапів та ГО “Розвиток ІТ освіти” розпочали спільну роботу в рамках Меморандуму про партнерство

Вчора, 24 січня, Український фонд стартапів (USF) та громадська організація “Розвиток ІТ освіти” підписали Меморандум про партнерство та співпрацю. За словами підписантів, даний документ є важливим для подальшої роботи щодо покращення освіти в Україні в ІТ-галузі та сприятиме реалізації спільних проєктів у стартап-напрямі. 

Як зазначив співзасновник ГО “Розвиток ІТ освіти” Анатолій Бойко, це партнерство – важливий крок для подальшої колективної діяльності двох організацій.

“Перемовини щодо більш плідної співпраці між “Розвитком ІТ освіти” та USF стартували ще у листопаді, під час нашого спільного візиту на Web Summit 2021, який відбувся у Лісабоні. Відсьогодні ми розпочали працювати разом як партнери й вже готуємо перший спільний івент у нашому Хабі ФІОТ, що має відбутися на початку лютого цього року”, – розповів Анатолій Бойко.

Положення Меморандуму також передбачають налагодження робочого процесу в інноваційній аудиторії Хабу ФІОТ КПІ, а також проведення івентів із залученням експертів, реалізацію спільних ідей та зміцнення інноваційного напряму в освіті.

“Ми переконані, що саме через співпрацю та взаємодоповнення можливо досягти найбільшої синергії. Тому постійно розширюємо мережу партнерств, створюємо колаборації, об’єднуємось з усіма, хто поділяє нашу візію. Стратегічна мета Фонду – показати всім, що держава є надійним партнером у започаткуваннях талановитих людей. Ми прагнемо зробити “Український фонд стартапів” платформою, де стартап зможе отримати не лише фінансування, а й весь комплекс можливостей та послуг – від консультацій і менторства до співпраці з потенційними інвесторами. Тож, спільно з партнерами плануємо й надалі стимулювати українських підприємців започатковувати власний бізнес, створювати інноваційні продукти та послуги та виводити їх на глобальні ринки”, зазначив Павло Карташов, директор “Українського фонду стартапів”.

“Ми раді, що новий 2022 рік починається з такого перспективного партнерства. Цей Меморандум – важливий крок до реалізації тих проєктів, які було заплановано у рамках діяльності нашої громадської організації. Із сьогоднішнім підписанням цього документу відкриваються великі можливості не тільки для студентів ФІОТ та КПІ, а взагалі для всіх студентів ІТ-спеціальностей, які зараз здобувають вищу освіту. Ми прагнемо, щоб наш ХАБ та інноваційна кімната стали платформою для студентів та школярів країни”, – підкреслила Олена Халус, заступниця декана ФІОТ КПІ ім. Ігоря Сікорського, членкиня ГО “Розвиток IT освіти”.

Додатково:

Громадська організація “Розвиток IT освіти” була створена у квітні 2021 року. Головна мета організації – це сталий розвиток IT-освіти в Україні через створення кращих умов для здобуття високоякісної та практичної освіти в Україні, ефективної моделі взаємодії викладачів, студентів та бізнесу, впровадження інноваційної моделі розвитку університетів та їх підрозділів, а також зменшення відтоку талановитих студентів за кордон.

Український фонд стартапів (USF) – державний фонд, започаткований за ініціативою Кабінету Міністрів України. Місія фонду – сприяти створенню та розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed та seed) з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів. Протягом 2 років існування USF грантове фінансування отримали понад 240 українських стартапів на стадії seed або pre-seed, а загальна кількість фінансування склала більше ніж 6 300 000 доларів США.