Український фонд стартапів разом з Innovation DTEK провели перший захід з корпоративних інновацій

Команда Українського фонду стартапів спільно з Innovation DTEK провели перший спільний захід з корпоративних інновацій “DTEK Startup Day by USF”. Шість стартапів представили свої інноваційні продукти та рішення у форматі пітчингу в NEST на території інноваційного парку UNIT.City. Оцінювали виступи директор з інновацій в ДТЕК Емануеле Вольпе, менеджер з інновацій в ДТЕК Оксана Приходько, директор з продажів і обслуговування клієнтів в D.Solutions Євген Бушма, директор Українського фонду стартапів Павло Карташов, директорка Startup Grind Kyiv Катерина Дегтяр і директорка ISE Group Олена Малицька.

«Ми в ДТЕК використовуємо підхід відкритих інновацій і публічно ділимося викликами, з якими стикається наш бізнес, на сайті openinnovation.dtek.com. Таким чином, ми шукаємо інноваційні продукти та рішення в усьому світі. ДТЕК виступає в ролі індустріального партнера для розвитку інноваційної екосистеми України», — сказав директор з інновацій в ДТЕК Емануеле Вольпе. «ДТЕК залежить від стартапів, як великий корабель залежить від буксирних суден в порту», — додав він.

«Восени минулого року ми з Емануеле підписали меморандум, який ознаменував початок офіційної співпраці між Українським фондом стартапів та Innovation DTEK, щоб допомогти стартапам та корпораціям знайти один одного. Ми також пообіцяли, що словами все не обмежиться, і сьогодні дуже раді оголосити про перший спільний захід», – сказав директор Українського фонду стартапів Павло Карташов

Захід “DTEK Startup Day by USF” дав можливість командам стартапів зустрітися з представниками корпорації для демонстрації своїх розробок. Усі презентації були адаптовані до реалій бізнесу ДТЕК, тому журі мало можливість ознайомитися з релевантними пропозиціями. Український фонд стартапів планує організовувати більше аналогічних заходів, що є одним зі стратегічних напрямів роботи щодо нефінансової підтримки стартапів. «Якісний нетворкінг та можливість пропітчити свій продукт потенційним клієнтам може бути не менш корисним, ніж отримання гранту», – прокоментували організатори заходу. 

Надія Колібаба, представник Amazon Web Services з роботи зі стартапами у Західній Європі та Центральній Азії подякувала ДТЕК за запрошення та разом з партнерами –  Українським фондом стартапів та UNIT.City NEST, надала всім стартапам-учасникам заходу можливість отримати доступ до сервісів Amazon Web Services у рамках програми AWS Activate.

У пітчингах брали участь шість стартапів: АЛЬТЕР ЕКО ЕЗС, Реноватор, ELUPAY, AutoBI, Sorbsys та Sellpax. Переможницею стала Світлана Юркевич зі стартапом AutoBI. Стартап пропонує рішення, яке дозволить автоматизувати процеси управління автопарком для запобігання людських помилок. Інструмент дозволить зменшити витрати та збільшити доходи автопарків, а також акумулювати інформацію із різних джерел та відображати її у зручному інтерфейсі. Друге місце зайняв стартап ELUPAY з комплексом hardware и software рішень, які дають можливість власникам будь-яких торгівельних автоматів організовувати прийом безготівкових платежів на зарядних станціях для електромобілей, паркоматах та інших інфраструктурних об’єктах. Третє місце зайняла команда стартапа РЕНОВАТОР, який захищає обладнання від обриву фаз та від потужного електромагнітного імпульсу, а також забезпечує надійність електромереж.

Довідка

Український фонд стартапів є державним фондом, започаткованим за ініціативою Кабінету Міністрів України. Місія фонду – сприяти створенню та розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed та seed), з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів. 

ДТЕК є найбільшим приватним інвестором в енергетику України. Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Innovation DTEK – підрозділ, який шукає найкращі рішення, що відповідають інноваційним запитам і сприяють досягненню глобальних цілей, визначених у рамках ESG (Environmental, Social and Governance) стратегії компанії.