Skip to content
This website is not optimized for landscape orientation. Please rotate your device.
July 6, 2020

Український фонд стартапів провів восьмий Pitch Day

Третього липня Український фонд стартапів провів восьмий Pitch Day. Вперше після карантину захід відбувся у офлайн форматі на території інноваційного парку Unit.City. Із презентаціями (пітчами) виступило десять стартапів. Всі з них на етапі seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 50 000 доларів кожен). 

Захід розпочався з урочистого привітання від Міністра фінансів України Сергія Марченка:

Мені дуже приємно знаходитись серед вас. Чудово, що Оксана Маркарова заснувала цей фонд, вклавши в нього в душу, а я можу підтримати цей проєкт, бути тим міністром, який заохочує та розвиває інновації. Спільно з міністром, віце – прем’єром цифрової трансформації Михайлом Федоровим відпрацьовуємо можливість запуску Dila City. Сьогодні я з цікавістю хочу подивитися на роботу фонду зсередини, як відбувається процес відбору стартапів. Дякую за запрошення!”

Вікторія Тігіпко, засновниця та керівний партнер венчурного фонду TAVentures, особисто виступила з презентацією, на якій розказала як стартапи у всьому світі переживають пандемію, надала оптимістичні прогнози та підбадьорюючу статистику:

“Хочу подякувати всім, хто працює на цьому цікавому ринку в цей непростий час. З одного боку, є серйозна проблема глобального рівня – covid, але з іншого – нереальна кількість можливостей у всьому світі, з’являються нові моделі. Тож треба зорієнтуватися, згрупуватися, оптимізувати всі свої процеси, підняти за можливості гроші, щоб пережити цей непростий період. Те, що ви робите – це зміна глобальної digital екосистеми. Тож бажаю удачі!

Головні тези з презентації: M&A активність не знизилася; країни запустили програми підтримки своїх стартапів;  94% не зупинять свою діяльність;  40% у пошуках інвестицій; європейські фонди мають капітал і залучили 20 млрд євро у 2019-2020рр; економічні кризи слабко впливають на стартапи (лише 10% збанкрутували, а інші «підняли гроші»); стартапи на стадії seed швидше за всіх відновлюються. 

 

Урочисту частину завершив Юрій Педерій, CEO AeroDrone, стартап, який одним з перших отримав грант від Фонду:

У січні цього року нам пощастило отримати грант від USF. У нас була чітка стратегія як масштабувати свій бізнес – через серійне виробництво. Ми вже побудували два серійних літака. Зараз у нас все є декілька контрактів з технічними партнерами та пілотні проекти за межами сфери сільського господарства, на яку ми спочатку орієнтувалися, а саме в енергетиці та логістиці. Тож моя порада стартапам: якщо вам вдасться отримати грантові кошти, використовуйте їх згідно вашої стратегії, не розпиляйтеся на дрібниці. Оберіть 2-3 напрямки та сфокусуйтеся на них.”

Хто оцінював?
  • Олександр Романішин. Радник Міністерства Цифрової Трансформації України, партнер акселератора ISE Booster.
  • Андрій Гулий. Головний аналітик Indax.
  • Михайло Халєцкий. Старший інвестиційний аналітик Simpact VC.
  • Андреас Фльодстром. Засновник та СЕО в Beetroot.
  • Сергій Довгополий. Керуючий партнер бізнес акселератора FeelGoodLabs
  • Андрій Заікін. CEO в YEP startup incubator.
  • Максим Бешлєул. Засновник та CEO компанії MedicalLife.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії seed є: команда, ринок, технологія, продукт, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 15 балів.

Результати

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

  1. Neverdark. Камін зі справжнім полум’ям для будь-якої квартири.
  2. Ревізіон. Сервіс зворотнього зв’язку та NPS. Платформа дозволяє повертати існуючих та залучати нових Клієнтів. Формувати позитивну репутацію бренду завдяки ефективної системи зворотного зв’язку в кожній точці контакту з Клієнтом.
  3. Upswot. Підвищення ефективності продажів спрямованих на МСБ з безперервним моніторингом та інсайтами з 117 альтернативних джерел даних.
  4. Activechat. Платформа для створення складних віртуальних асистентів з можливістю автоматизації процесу їх розробки на основі AI.
  5. Timeat. Сервіс попереднього замовлення страв у ресторанах та кафе. Це допомагає користувачам зекономити зайвий час на очікування страв у закладах, а ресторанам залучити нових клієнтів та пришвидшити клієнтопотік.
  6. A.D.A.M. Біотехнічний стартап, що фокусується на біо-друці кісткових імплантатів, використовуючи власну запатентовану 3D технологію.
  7. MoKeш. Платформа для прямого фінансування малого бізнесу приватними особами.
  8. Poly Diagnostic. Виробництво діагностичних тестів на основі полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) в Україні.
  9. DeviceVoice. Інноваційне апаратно-програмне ІоТ рішення для автоматизації кавових бізнесів, з використанням запатентованої Self-Checkout технології та системи телеметрії.
  10. Trustee Wallet. Інноваційний некастодіальний мультивалютний криптогаманець, що забезпечує можливість миттєво відправляти і отримувати віртуальні активи з використанням Visa/MasterCard.

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Довідка: Український фонд стартапів – це державний фонд, започаткований за ініціативою Кабінету Міністрів України. Місія фонду – сприяти створенню та розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed та seed), з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів. 

Фонд постійно приймає та оцінює заявки від українських стартапів. Pitch Days – регулярні заходи від Українського фонду стартів, які заохочують інноваційні компанії та окремих спеціалістів, розробників отримати кошти на реалізацію своїх ідей.

Фонд також надає можливість перспективним стартапам отримати гранти для проходження акселераційних програм відомих українських та міжнародних акселераторів. Грантова акселераційна програма Фонду має на меті збільшити кількість успішних стартапів, підвищити їх кваліфікацію та вдосконалити навички, які стосуються розвитку бізнесу і не тільки.

other news