Український фонд стартапів провів третій Pitch Day

31 березня Український фонд стартапів (Ukrainian Startup Fund) провів третій Pitch Day. З огляду на карантин захід відбувся у дистанційному режимі, за допомогою сервісу відеоконференцій ZOOM. Із презентаціями (пітчами) виступило 9 стартапів на етапі pre-seed, що претендують на державне грантове фінансування у розмірі 25 000 доларів кожен. 

Розпочала захід з мотиваційною промовою Вікторія Тігіпко, член Наглядової ради Українського фонду стартапів, засновниця та керівний партнер венчурного фонду TA Ventures:

Саме сьогоднішній третій пітч увійде в історію. Він буде повністю проходити в онлайн-режимі. Всім без виключення командам хочу побажати  успіху. Ви всі вже перемогли, тому що незважаючи ні на що, у цей час, коли світ перетравлює все, що ми бачимо, чуємо, відчуваємо на своїх бізнесах, на бізнесах наших знайомих та близьких, ви не дивитися ні на що і продовжуєте працювати та робити свою справу. Саме сьогодні дуже важливо це переосмислення. Дуже важлива ситуація по переходу з офлайну в онлайн. Дуже важлива діджиталізація всієї глобальної економіки. Це унікальна можливість, яку дає сьогодні Український фонд стартапів, яку дає інтернет, щоб була можливість просто працювати, коли велика кількість підприємств не має такої можливості.

Оцінювали пітчі стартапів члени Конкурсної комісії: 

Олександр Романішин. Партнер акселератора ISE Booster, член наглядової ради UVCA (Ukrainian Venture Capital and Private Equity Association).

Олексій Орап. CEO Youscan.

Олександр Арапов. Співзасновник та CPO в 3DLOOK.

Юрій Козік. Підприємець, стартап адвайзер та голова ГО «Еволв». В минулому випускник фінського акселератора Startup Sauna.

Михайло Халецький. Старший інвестиційний аналітик Simpact VC.

Фелікс Літвінський. Керуючий директор Blackstone LaunchPad.

Андрій Гулий. Головний аналітик Indax.

Основними критеріями оцінки проектів є: команда, ринок, технологія, продукт, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів. 

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

  1. Caretech Human. Інноваційне IoT рішення для безперервного автоматичного моніторингу здоров’я та виявлення хвороб на самих ранніх стадіях в домашніх умоваx. В основі – унікальні сенсорні технології, що в купі з математичними алгоритмами та штучним інтелектом (AI), зробили можливим детектувати мінімальні концентрації небезпечних маркерів.
  2. DewPocket. Перший портативний пристрій, що перетворює звичайну воду на ефективний проти 99.9% мікробів санітайзер. Будь-де. Будь-коли.
  3. Skyworker. Продукт який пришвидшує найм ІТ спеціалістів в 10 разів з допомогою побудови власного технологічного ком’юніті компаній онлайн. Skyworker автоматизує побудову відносин компанії з релевантними кандидатами. Він надає компаніям (1) пули релевантних кандидатів, (2) покроковий гайд для зрощення їх лояльності (3) аналітичні рекомендації щодо розвитку ком’юніті та швидкого найму.
  4. Cittart. Це інноваційний маркетплейс, розроблений як мобільний додаток. У Cittart будь-який художник або митець зможе легко розмістити свій арт-об’єкт для продажу, а покупець зможе просто оформити замовлення. Поєднання технологій інтернет магазину і динамічного оновлення стрічки в онлайн режимі дозволяє розкрити бекграунд (історію) і контекст арт-об’єкту, створити глибокий емоційний контент, залучаючи значно вищий відсоток користувачів, підвищити рівень довіри до ціноутворення.
  5. Sprybuild. 3D принтери, полімери та програмне забезпечення для промислових споживачів, що у комплексі дозволяють дешево та швидко виготовляти серійні вироби.
  6. Dooozen.io. Онлайн-сервіс, покликаний звільнити від рутинної роботи та підвищити продуктивність усіх, хто активно працює з мережею LinkedIn. Дозволяє в автоматичному режимі надсилати запрошення в друзі та повідомлення, ефективно працювати із власною мережею контактів завдяки системі тегування, історії пошуку та іншим функціям. В майбутньому планується розробка системи смарт-скорингу, побудованій на основі штучного інтелекту.
  7. MindSelf. Мобільний додаток для управління стресом та увагою, підвищення усвідомленості та підтримки ментального благополуччя за допомогою медитації. Пропонує послідовну, ургентну та практичну допомогу індивідуальним та корпоративним користувачам. Авторський контент українською та російською мовами, без містики та езотерики. HR-панель для вивчення групового прогресу.  Система стрес-моніторингу.
  8. Efficiefy. Онлайн сервіс для компаній зі своїм програмним продуктом, який автоматизує процеси управління потоками знань розробників з технічних та бізнес тем конкретного проекту. Продукт допомагає аналізувати ризики у збереженні та передачі знання, краще оцінювати час необхідний на розробку функціоналу та підвищувати ефективність комунікацій у командах розробників програмних продуктів.
  9. Blomsy. Онлайн сервіс-платформа для проведення рекламних кампаній з лідерами думок. Сервіс допомагає провести автоматизований аналіз сторінки лідера думок та включає в себе інструменти для управління та розміщення рекламної кампанії, а також підготовку аналітики та візуалізації результатів кампанії.

Підвела підсумки Леся Севрук, Голова Наглядової ради Українського фонду стартапів. 

Дякую,  що ви в цей важливий час, незважаючи на карантин, продовжуєте розбудовувати Україну. Мені дуже приємно, що стає все більше жінок, які пропонують свої стартапи до розгляду. Мені також дуже приємно, що в нас вже не тільки технологічні, а й соціальні, медичні проєкти, та навіть арт-мистецтво. Це неймовірно. Наш перший онлайн пітч пройшов вдало і ми можемо надалі продовжувати видавати гранти. Нам потрібно розбудовувати Україну і саме молоді стартапери у цьому допоможуть. Ми радіємо, що нам є для кого працювати.“

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування.