Український фонд стартапів провів другий Pitch Day. Фотозвіт

25 лютого на території інноваційного парку Unit.City відбувся другий відбір стартапів, котрий провів Український фонд стартапів (Ukrainian Startup Fund ). Із презентаціями (пітчами) виступило 8 стартапів, що претендують на державне грантове фінансування. Український стартап, що буде відповідати усім критеріям відбору, зможе сукупно отримати $75 000 ($25 000 на pre-seed етапі та $50 000 на seed етапі).

Модератором події стала Катерина Дегтяр, директор Startup Grind Kyiv, фахівець, який знає про інновації зовні і зсередини.

Вступне слово сказав Олександр Борняков – заступник Міністра цифрової трансформації України, співзасновник компанії «Cliсkky», співвласник компанії Intersog, партнер бізнес-інкубатора «WannaBiz», засновник популярної в США платформи для монетизації відеореклами Adtelligent. Олександр поділився своїми враженнями: в Україні набагато більше інноваційних команд, ніж може здаватися.

З мотиваційною промовою виступив Юрій Козік (Підприємець, стартап адвайзер та голова ГО «Еволв»):

“Говорити про успіх  значить робити логічну помилку, упередження виживання. Успіх не є статистично важливий. Тому ми маємо говорити про НЕуспіх, про всі ті речі, які НЕ вдалися, про всі ті проекти, які не змогли отримати грошей, адже, як ми знаємо,  9 із 10 стартапів зазнають поразки. Але питання у тому, як ми маємо ставитися до невдачі та до поразки. Є щось у нашому менталітеті, що производить до того, що ми не любимо говорити про поразки, нам подобається перебільшувати успіх, говорити та пишатися успіхом. Це нормально: така людська природа. Але є і інше відношення: ставлення до поразок в англосаксонському менталітеті. Завдяки ньому існує таке місце як Кремнієва долина. Поразки – це те, що призводить до успіху. Завдяки поразкам ми отримаємо шанс на успіх. Є дослідження, яке говорить: 4 чи 5 спроба запустити стартап має більший шанс на успіх. Тому ми маємо наважуватися на те, щоб запускати бізнес, незважаючи на поразки. Сьогодні важливі не бали, а те, що є  люди, які наважуються запускати стартап, подавати заявку та виступати тут. Тільки ті, хто пробують, зможуть досягти успіху. “

Оцінювали пітчі стартапів члени Конкурсної комісії: 

Олександра Балкова Керуючий директор B2B SaaS програм в одному з найкрупніших акселераторів Європи Startup Wise Guys. 

Андрій Заікін CEO at YEP startup incubator

Олександр Цімерман Керуючий партнер Solid5

Дмитро Корчевський Засновник та Генеральний директор Комп’ютерної Академії ШАГ

Михайло Халецький Старший інвестиційний аналітик Simpact VC

Ганна Толстанова Начальник науково-дослідної частини Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Андрій Гулий Головний аналітик Indax

Основними критеріями оцінки проектів є: команда, ринок, технологія, продукт, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів. 

 

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів:

  1. HarvesTrack – Hardware та Software (ІоТ) рішення для контролю процесу збору врожаю та попередженню крадіжки зерна під час жнив. На другому місці опинився проєкт 
  2. Agrifinance Online Inc.. – інтегрована та прозора онлайн-екосистема для розвитку с/г ринку України.
  3. Allzap – ІТ-рішення для постачальників, продавців та покупців автозапчастин.
  4. Nuwork – CRM-система управління наймом персоналу на початкові позиції та при масовому підборі, що піднімає ефективність HR функцій до 70%.
  5. RoboBus  Robo house/ Дім роботів/ Дом роботов – мобільна лабораторія для вивчення робототехніки, програмування і 3D-технологій, що дозволить найвіддаленішим населеним пунктам дізнатися про IT-технології.
  6. LightUponCloud – швидкісний сервіс синхронізації файлів користувача, дешевший аналог Dropbox для бізнесу.
  7. ZALM – новий продукт в сфері безпеки особистих речей, що дозволяє підвищити безпеку особистого рюкзака.
  8. GoodZone – сервіс для відеодзвінків, основна мета якого – об‘єднати всіх людей, незалежно від їхнього статусу в одну велику GoodZone, руйнуючи “стіну” і бар‘єри в спілкуванні.

Підвела підсумки Леся Севрук, Голова Наглядової ради Українського фонду стартапів. “Я маю бути впевнена, що держава не втручається в процес, не має бюрократичної складової, все відбувається прозоро! Хочу подякувати всім стартапам, які вірять в фонд і які довіряють державі свої ідеї. Незалежно від результатів, робіть повторні заявки, покращуйте свої розробки, приходьте ще і ще! “

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, скільки стартапів отримають грантове фінансування. 

Ще більше фото тут.