Український фонд стартапів провів 23-ій Pitch Day

2 квітня Український фонд стартапів провів 23-ій Pitch Day, щоб обрати команди для державного фінансування. Захід відбувся у онлайн форматі та проходив з огляду на карантин дистанційно, за допомогою cервісу для проведення відеоконференцій – Zoom. Із презентаціями (пітчами) виступило 11 стартапів. Всі з них на етапі seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 50 000 доларів кожен). 

Захід відкрив Владіслав Некрутенко, співзасновник ГО Privacy Hub, з якою Фонд починає офіційну співпрацю: 

“Ми знаємо про важливість і перешкоди, з якими стикаються стартапи у своїй роботі і особливо на шляху масштабування, у вигляді потреби захисту персональних даних своїх клієнтів. Наша організація працювала і працює з десятками організацій як в українській юрисдикції, так і міжнародній, в тому числі ЄС і США. Впевнені, що зможемо надати українським стартапам якісну експертизу у питанні захисту персональних даних.”

Завершила церемонію відкриття Аліса Баньковська, керівниця акселераційної програми Фонду, яка зробила важливий анонс з приводу оголошення переможців першого батчу Грантової акселераційної програми:

“Минулого року Український фонд стартапів запустив другу грантову програму, яка дозволяє командам отримати гранти до 10 тисяч доларів США на проходження навчальних програм в українських та міжнародних акселераторах. Ми ретельно готувалися, акредитували дев’ять акселераторів, отримали 250 заявок від стартапів і сьогодні 65 з них вже затверджені Наглядовою радою Фонду до проходження акселераційних програм, які починаються цієї весни. Вітаємо переможців!”

Хто оцінював?

 • Дмитро Чернуха. Менеджер з інновацій в промисловості ДТЕК.
 • Максим Бешлєул. Засновник та CEO компанії MedicalLife.
 • Олександр Яценко. Керуючий партнер BRISE Capital.
 • Андрій Гулий. Головний аналітик INDAX.
 • Олексій Орап. Засновник та CEO Youscan.
 • Вадим Роговський. Керівник та засновник Startup School Online.
 • Катерина Дегтяр. Директорка підрозділу Startup Grind Kyiv.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії seed є: команда, ринок, продукт, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 15 балів.

Результати

Переможцем глядацьких симпатій, згідно голосування у телеграм каналі, цього разу став стартап MISU.

Спеціальний приз від партнера заходу LIFT99 Kyiv Hub у вигляді двох місяців безкоштовного доступу до стартап-хабу отримали стартапи MOVE ONE, ThyForLife, CareTech.Human і Effa.

Спеціальний приз від партнера заходу Unit School of Business у вигляді стипендії для безкоштовного навчання у школі для підприємців за методологією Берклі отримав стартап MOVE ONE, а команда Protocol – 50% знижки на навчання.

Спеціальний приз від партнера заходу iHUB powered by NUMA у вигляді трьох місяців безкоштовного користування своїми робочими місцями отримали стартапи Oyko і ThyForLife.

Спеціальний приз від UNIT.City у вигляді 3 місяців безкоштовного доступу до новітньому коворкінгу NEST на території інноваційного парку + його інфраструктури отримали команди ThyForLife, MOVE ONE, Protocol , CareTech.Human і Znak.

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

 1. Effa. Екологічно чисті одноразові гігієнічні продукти, виготовлені зі 100% перероблюваних та відновлюваних матеріалів (Київ).
 2. CareTech.Human. Автоматизоване, неінвазивне та доступне рішення для щоденного скринінгу здоров’я, раннього виявлення та моніторингу діабету (Київ).
 3. SmartReader. Заняття для дітей 6-16 років зі швидкого читання та розвитку пам’яті з використанням гейміфікованої онлайн платформи. В результаті поєднання занять з вчителем та тренувань на платформі у дітей покращується техніка читання більш ніж в 3 рази, а також формується стійка навичка ефективного опрацювання інформації (Рівне).
 4. Fiway. Якісний інтернет для транспорту, який працює в будь-якій країні світу (Харків).
 5. ThyForLife. Мобільна платформа, яка має на меті допомогти 400 мільйонам людей із захворюваннями щитоподібної залози в усьому світі оптимізувати своє здоров’я. Додаток ThyForLife допомагає вирішувати проблеми, з якими стикаються дані пацієнти, а саме керувати здоров’ям щитоподібної залози відстежуючи, зберігаючи та аналізуючи свій стан в одному додатку (Київ).
 6. Oyko. Платформа, яка покликана допомогти гравцям роздрібної торгівлі в процесі їх цифровізації і трансформації. Рішення збільшує продажі й підвищує ефективність бізнесу. З одного боку, це інтерфейс / офіс для роздрібних торговців, через який вони можуть отримати доступ до своїх існуючих та потенційних клієнтів для збільшення продажів. З іншого боку, це мобільний додаток для покупців з розширеним функціоналом (Київ).
 7. Spalah. Платформа для спільного розвитку професійних навичок (Харків).
 8. MoveOne. Электросамокат для поштових, кур’єрських служб та сервісів. Складається виключно з велосипедних запчастин, має складну раму в один клік. Має підвищенну вантожопідємність та можливість змінення техничних характеристик в залежності від побажань замовника (Київ).
 9. MISU. Медична система у смартфоні та спеціально розроблений гаджет, які слідкують за вашим здоров’ям в режимі Live 24\7. Сповіщають і попереджають критичні для здоров’я моменти. Також МІСУ – це доставка ліків, аналіз настання тієї чи іншої хвороби,  електронні рекомендації від лікаря і звісно додаткові функції котрі полегшують та розвантажують роботу лікарів під час епідемій (Рівне).
 10. Protocol. Юридичний маркетплейс, який забезпечує дистанційне надання будь-яких юридичних послуг та консультацій без особистих зустрічей юриста з клієнтом (Київ).
 11. Znak. Онлайн сервіс для простої та надійної реєстрації торговельних марок, а також професійного управління заявками та реєстраціями (Київ).

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Нагадуємо, що за результатами 21-го і 22-го Pitch Day було профінансовано вісім стартапів на етапі pre-seed (VR Inn, V-Art, HoldYou, Symptomatical, Checki, Biobetter, My1stJob, Mobiform) і три на етапі seed (Tradomatic, GIOS Mobile, Dots Platform).