Український фонд стартапів підтримуватиме студентські стартапи

Керівник проектів та програм Українського фонду стартапів Ігор Маркевич та засновник мережі академічних бізнес-інкубаторів YEP Андрій Заікін підписали меморандум про співпрацю.

YEP – це перша, але не єдина організація, з якою ми починаємо такий формат співпраці”, – зауважив Ігор Маркевич.

Суть партнерства у тому, що заявки від стартапів, які пройшли програму YEP!Starter, приходитимуть до експертів Фонду зі спеціальною позначкою, яка означатиме, що команди пройшли 3-місячне навчання з маркетингу, створення бізнес-моделей, роботи з клієнтами та інших необхідних команді стартапу навичок.

Така співпраця збільшує шанси студентських стартапів в боротьбі за державне фінансування від Українського фонду стартапів. Зазвичай молоді команди і недосвідчені підприємці губляться на фоні інших. Так ми зможемо допомогти їм пробитися”, – каже засновник YEP Андрій Заікін.

Український фонд стартапів цьогоріч вже профінансував 8 стартапів на суму близько 8 мільйонів гривень. Наглядова рада Фонду затвердила чергові стартапи, які отримають грантове фінансування на суму, що перевищує 4 мільйони гривень, вже цього місяця.

27 березня відбудеться третій пітч Фонду, на якому свої ідеї презентуватимуть ще 16 стартапів. Загалом до Українського фонду стартапів вже надійшло більше 1300 заявок.

Цього року організатори YEP!Starter відібрали для навчання на безкоштовній програмі 50 стартапів з близько 300 отриманих заявок з більше ніж 40 університетів з усієї країни. Крім того, мережа академічних бізнес-інкубаторів YEP та Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» в травні організовують навчання і для викладачів університетів та інноваційний табір для ректорів. Усе це – щоб створити в українських університетах середовище, сприятливе для розвитку молодіжного підприємництва та дати студентам можливість перевірити на життєздатність власні бізнес ідеї ще під час навчання.

Розвиток мережі підприємницьких клубів на базі університетів та Інкубаційна програма для стартапів YEP!Starter реалізуються Мережею академічних бізнес-інкубаторів YEP за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Міністерства закордонних справ Естонії та Університету Тарту. Резиденти отримують менторську підтримку від експертів з міжнародних та престижних українських компаній, зокрема, CISCO, OKKO, ERC, Axon Partners, Reactor та багато інших.

Довідково:

Український фонд стартапів – це державний фонд, започаткований за ініціативою Кабінету Міністрів України. Місія фонду – сприяти створенню та розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed та seed), з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів.

Український фонд стартапів: https://usf.com.ua/

https://www.facebook.com/ukrainianstartupfund/

YEP! – це мережа академічних стартап-інкубаторів. Можливість без ризиків спробувати себе у підприємництві та запустити власний стартап за 3 місяці. Основною метою якого є створення екосистеми молодіжного підприємництва в Східній Європі, яка надаватиме можливості молоді для персонального та професійного розвитку.  Мережа YEP є членом UBI Global Network. Однією з 600 інкубаційних програм з 70 країн світу, що відповідають найкращим світовим стандартам підприємницької освіти.

YEP!Starter: http://www.yepworld.org/ua/

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) сприяє розвитку сильної, диверсифікованої та відкритої економіки України шляхом покращення бізнес-середовища для малих та середніх підприємств (МСП), підвищення конкуретності ключових галузей економіки й забезпечення України можливостями скористатись перевагами від угод про вільну торгівлю.

https://www.facebook.com/usaidcep.ua/

https://twitter.com/usaid_cep/

https://www.linkedin.com/company/cepukraine/