Skip to content
This website is not optimized for landscape orientation. Please rotate your device.
September 10, 2021

Overview of the Ukrainian technological ecosystem for August 2021

If you would like to read an original article in English you may do so at this link. All credits for preparing material go to our partners from Tech Ukraine.

Що відбулося на українському ринку технологій у серпні 2021?

R&D та нові офіси в Україні 

  • Лідер ринку потокового телебачення США Roku відкриє  R & D офіс у Києві. Наразі відкриті вакансії Site Director і Senior Technical Recruiter (докладніше).
  • Український технологічний гігант SoftServe відкриває офіс у Дубаї для надання рішень під ключ у регіоні Близького Сходу. Новий хаб розвиватиме інновації в галузі штучного інтелекту, машинного навчання, хмарних сервісів та онлайн -банкінгу (докладніше).
  • Українська компанія ELEKS відкриває новий офіс у Цюріху, Швейцарія, продовжуючи глобальну експансію та посилюючи свою присутність у Центральній Європі. Створенням цього нового швейцарського хабу компанія розширить партнерські відносини з новими та існуючими швейцарськими клієнтами (докладніше).
  • Український IT гігант SoftServe придбав за 377,5 млн грн велику території колишньої в’язниці у 13 гектарів в південній частині Львова під свій високотехнологічний кампус (докладніше).
  • Останні півроку міжнародні технологічні гіганти активно продовжують відкривати  R&D центри в Україні: BlaBlaCar, Glovo, Globality, Lyft, CognitOps. Зараз в Україні існує понад 110 науково -дослідних центрів світових технологічних гігантів, серед яких Microsoft, Samsung Electronics, Apple, Skype, IBM, The Boeing Company, Ericsson, Siemens, Oracle, Magento, Wargaming.net League та Ubisoft (докладніше).

 Венчурний капітал та стартапи

  • Естонська компанія Bolt, яка має R&D центр в Україні, залучила $713 млн інвестицій від Sequoia, Tekne, Ghisallo та існуючих G Squared, D1 Capital та Naya. Оцінка компанії зросла до $4,75 млрд (докладніше).
  • Американська компанія DataRobot, яка має офіси в Києві, Харкові, Львові, Одесі та Хмельницькому, залучила $300 млн, а її оцінка склала $6,3 млрд. DataRobots співпрацює з такими світовими брендами, як Mitsubishi Heavy Industries, ArcelorMittal Nippon Steel India, Airbnb, United Airlines, Panasonic та інші (докладніше).
  • Український стартап People.ai став єдинорогом після раунду фінансування серії D у розмірі 100 мільйонів доларів США та досягнув оцінки ринкової вартості у 1,1 мільярда доларів. Лідерами серії стали американський венчурний фонд Akkadian Ventures та еміратська державна холдингова компанія Mubadala Investment Company за участю існуючих інвесторів, включаючи ICONIQ Capital та Lightspeed Venture Partners (докладніше).
  • Датська платформа обслуговування та залучення клієнтів Dixa з R&D офісом в Україні оголосила раунд фінансування серії С на загальну суму близько € 89 мільйонів. Dixa має офіси в Копенгагені, Лондоні, Нью-Йорку, Берліні, Києві, Тель-Авіві та Мельбурні (докладніше).
  • Американський стартап Shelf.io, сервіс у галузі менеджменту знань на базі штучного інтелекту, залучив раунду В $52,5 млн. у ході раунду серії B, лідерами якого стали Tiger Global та Insight Partners. Майже вся команда розробників стартапу працює у Львові (докладніше).
  • Ciklum, глобальна компанія з розробки цифрових продуктів та надання цифрових послуг, оголосила про придбання чеського розробника програмного забезпечення CN Group у Genesis Capital, одного з провідних центральноєвропейських фондів прямих інвестицій (докладніше).
  • Німецький інтернет-магазин роздрібної торгівлі автозапчастинами Autodoc готує восени випуск акцій на Франкфуртському фондовому ринку, на загальну суму приблизно в 5 млрд євро ($5,93 млрд). Autodoc працює в Україні з 2017 року, має 3 офіси (Київ, Харків та Одеса) та понад 1000 співробітників (докладніше).
  • GIOS, українська платформа для змішаного вивчення математики, залучила $ 400,00 від UVO Ventures, з урахуванням смарт-інвестицій. Смарт-інвестиції означають, що стартап отримає 85% суми грошима, а решту – в послугах програмістів, юристів та інших фахівців (докладніше).
  • Український проект VRpartments, який розробляє VR рішення для нерухомості, отримав грант у розмірі $310 000від польського інкубатора Unicorn Hub (докладніше).
  • Український стартап – онлайн-платформа юридичних послуг Legal Nodes, заснований Маргаритою Сіваковою, Нестором Дубневичем та Максимом Малюком, оголосив про закриття попереднього раунду в розмірі $ 300 тисяч від синдикату ангельских інвесторів LIFT99co, фонду Hype Ventures та інших (докладніше).
  • Український освітній стартап skillsetter.io залучив $ 262 000 від Embria. Стартап розробляє освітні програми у форматі симулятора для ІТ-компаній (докладніше).
  • Український AI-стартап Livee залучив $250 000 інвестицій від стартап-студії Greenpact Future Labs. Команда працює над автоматизацією продажів озеленення офісів та розраховує цей вплив и на продуктивність праці співробітників (докладніше).
  • Український стартап Awesomic, заснований Романом Севастьяном та Анастасією Павлишиною, пройшов відбір на літню акселераційну програму Y Combinator і отримав інвестиції у розмірі $125 000. За допомогою алгоритму Awesomic з’єднує компанії з перевіреними дизайнерами (докладніше).
  • Український EdTech  стартап AllRight купив онлайн -школу англійської мови EnglishDom. Сума угоди не розголошується. У 2020 році Allright залучила $5 млн від Genesis Investments та інших венчурних фондів (докладніше).
  • Український криптовалютний стартап Weld.money оголосив про закриття інвестиційного раунду за участю Concorde Capital, Magnus Capital та 7 O’Clock Capital. Сума раунду не розголошується (докладніше).
  • Український фонд венчурного капіталу Genesis Investment став лід- інвестором в останньому раунді фінансування естонської ігрової платформи з вивчення математики  99math. Загалом EdTech-стартап залучив 1 мільйон доларів (докладніше).
  • Український месенджер для спілкування партнерів та членів родини Obimy збільшив інвестиції. Загальна сума не розголошується, але загальна оцінка досягла 2 мільйонів доларів (докладніше).
  • Український фонд стартапів оголосив переможців 28 -го та 29-го Pitch Days. 15 стартапів на pre-seed етапі отримали інвестиції по $ 25 000 кожному: Agrotop UA, Clasee, MySat UA, Sugarrr, LuLL world (KOLYHVA), Deputy.ua, Zeely, Smart ION, SolidERP, Insolar-T, the Great Catalog, Real Talk Sport, Elai, MAGBULB, IDvizer (докладніше).

Новини екосистеми

  • Україна стала першої країною у світі, яка запустила цифрові паспорти та законодавчо прирівняла їх до звичайних документів: починаючи з 23 серпня усі українські установи зобов’язані приймати цифрові особисті посвідчення особи через додаток “Дія” (докладніше).
  • Список українських технологічних продуктів, які підкорюють світ: Ajax Systems Petcube, UGEARS Mechanical Models, Grammarly, BetterMe: Health & Fitness, People.ai, Jooble, MacPaw, SHERP та інші (докладніше).
  • DOU представив рейтинг найбільших технологічних компаній України (літо 2021 р.) П’ятірка лідерів залишилася незмінною: EPAM, SoftServe, GlobalLogic, Luxoft та Ciklum (докладніше).
  • Динамічна інфографіка провідних українських ІТ -компаній – дивіться , як змінювалася діаграма лідерів протягом 10 років (дивитися).
  • З нагоди 30 -річчя Liga представила історію української IT-індустрії з 1991 року (докладніше).
  • Проект “30 незалежних” розкриває становлення та розвиток сучасної української нації через історії відомих українців. Технологічну індустрію представляють відомі Ярослав Ажнюк,Petcube та Діма Швець, Reface (докладніше).
  • З нагоди 30ої річниці проголошення Незалежності України крутий огляд найвизначніших досягнень, людей, місць України та, звичайно, українських технологій (докладніше).
  • Британська аерокосмічна компанія Spacebit, заснована українцем Павлом Танасюком у 2014 році у співпраці з американськими партнерами здійснить першу українську місію на Місяць у 2022 році, в рамках якої обладнання для наукових досліджень буде доставлено на поверхню супутника (докладніше).
  • Відбувся успішний пуск на орбіту європейської ракети-носія Vega, що використовує блок маршового двигуна виробництва українського «Південного машинобудівного заводу». Ракета вивела на орбіту 5 супутників. Запуск відбувся з космодрому Куру, що у Французькій Гвіані (докладніше).
  • Український розробник та виробник розумних систем безпеки Ajax Systems перевищив позначку у мільйон користувачів у всьому світі. У липні компанія відкрила свій перший сервісний центр у Києві. Раніше генеральний директор Ajax оголошував про розширення в США, Канаді, Латинській Америці та Індії (докладніше).
  • Електромотоцикл Delfast Dnepr Electric від української компанії електробайків Delfast встановив рекорд швидкості на змаганнях Bonneville Speed ​​Week 2021, США (докладніше).
  • Програма CleanMyMac X від компанії MacPaw отримала нагороду Red Dot Award: Brands & Communication Design 2021. Ще в 2017 році Gemini 2, інший додаток MacPaw, також отримав нагороду Red Dot. Кількість нагород компанії зростає (докладніше).
  • Українка Віра Платонова, старша віце-президентка, генеральна директорка Visa в 17 країнах у регіоні CISSEE, була обрана фіналісткою престижного конкурсу  Emerging Europe Awards 2021у категорії “Жінка бізнес-лідер року” (докладніше).
  • Стартап DressX, заснований Дар’єю Шаповаловою та Наталією Моденовою, за кілька років перетворився на найбільший в світі магазин цифрового одягу. Про це написали такі видання як Vogue Business, Financial Times, WWD, Forbes, Dazed and Confused Magazine (докладніше).
  • Український професор, доктор Максим Коваленко, власник премії Ресслера, вже протягом 10 років проводить дослідження у власній лабораторії KovalenkoLab в одному з найкращих університетів світу ETH Zürich у Швейцарії  (докладніше).
  • Колишній генеральний директор Bolt Ukraine Тарас Потічний приєднався до київської платформи електронної комерції для доставки ліків Liki24.com як віце-президент з розширення. Нещодавно компанія відкрила новий ринок у Бухаресті, Румунія. Минулого року компанія розпочала свою діяльність у Польщі і тепер працює у 3 містах: Варшаві, Кракові, Гданську (докладніше).
  • Видання ITC.UA, що спеціалізується на технологіях та гаджетах, приєдналося до новоствореної медіагрупи засновників MC. today Віри Черниш та Тимура Ворони – Creators Media Group.Зараз медіа -група Creators складається з 3 порталів: MC.today, Highload, ITC.UA (докладніше).
  • Українська роздрібна мережа Fozzy Group (Silpo, Le Silpo, Fora, FOZZY Cash & Carry) розвиває маркетплейс MauDau (докладніше).
  • Генеральний директор інвестиційної кампанії Taibah Valley Абдулрахман Алолайян та один з керівників національної інвестиційної програми “Saudi Vision 2030” відвідали Україну. Інвестори з Саудівської Аравії зацікавлені в українських стартапах, шукають прибуткові та інноваційні сфери для інвестування (докладніше).
  • Salto Advisory пов’язує українські стартапи з консультантами, які створили та розширили масштабували успішні технологічні компанії, таких як Рагнар Сасс, засновник Unicorn Pipedrive, LIFT99co та інвестор у 40+ стартапів, співзасновник Bolt Маркус Вілліг, співзасновниця компанії Testlio Крістел Круустюк та інших (докладніше).
  • Глобальний співзасновник бізнесу з IT-продуктів Genesis разом із Facebook запускає StartUp Academy-міжнародну академію для засновників технологічних стартапів та їх команд із Центральної та Східної Європи (докладніше).
  • Інтерв’ю з Домініком Піоте, генеральним директором UNIT. City, про саміт U Tomorrow, який проходить 3-4 вересня у Києві (докладніше).
  • Інтерв’ю з генеральним директором та співзасновником Apostera Андрієм Голубінським. Майкл Бурик для Made in Ukraine Tech Startup Edition (докладніше).
  • Рагнар Сас (Ragnar Sass), засновник Pipedrive (єдиноріг), LIFT99co & Salto, інвестор у 40+ стартапів, назвав 24 фактори, якими керується, інвестуючи в стартапи (докладніше).

Урядові новини

  • Закон режиму “Дія -Сіті”, який створить спеціальну правову базу для ІТ-індустрії, був підписаний Президентом Володимиром Зеленським 11 серпня. ІТ-компанії отримують спеціальну модель оподаткування, гнучкі умови працевлаштування та спеціальну процедуру взаємодії з регулюючими органами (докладніше).
  • Під час робочого візиту президента Зеленського до Вашингтона були підписані угоди щодо науково-технічного співробітництва, безпеки космічних польотів, захисту інформації, а також прикордонної безпеки (докладніше).
  • Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та його заступник з питань розвитку IT Олександр Борняков зустрілися із віце-президентом Google з питань міжнародних справ та суспільної політики Караном Бхатія. На зустрічі обговорили можливість оптимізування співпраці щодо застосунку Дія та питання підбору і рекомендацій контенту для головної сторінки українського YouTube Music і YouTube (докладніше).
  • З метою сприяння розвитку бізнесу в Україні Уряд впроваджує пілотний проект, завдяки якому можна буде отримати дозволи на ведення бізнесу в одному «вікні» через портал Дія. Можна буде пройти процедуру державної реєстрації бізнесу (реєстрація ФОП, ТОВ), зареєструватися в податковій (стати платником єдиного податку або платником ПДВ) або отримати різні ліцензії на порталі Diia. Наприклад, для роздрібної чи оптової торгівлі товарами. За словами прем’єр -міністра Дениса Шмигаля, пілотний проект планується впровадити протягом 2 років (докладніше).
  • Уряд ухвалив розпорядження, що дозволить збільшити обов’язковий перелік послуг у центрах надання адмінпослуг (ЦНАП) втричі. В результаті громадяни зможуть отримувати необхідні послуги в одному офісі (докладніше).
  • У Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ), що знаходиться на порталі Дія, можна отримати 11 послуг. Серед них – отримання дозволу на будівництво, декларації про готовність до експлуатації об’єктів CC1 та видача будівельного паспорта (докладніше).

Звіти

  • M&A Radar H1 2021 від KPMG (читати).
  • M&A-ринок України 1Q 2021 від Capital Times (читати).
  • Топ тренди технологій від McKinsey (читати).
  • Технологічні міста майбутнього 2021 від fDi x TNW (читати).
  • Звіт по стратегіям приватного фонду Q2 2021 від Pitchbook (читати).
  • Індекс Lazard T100 Index (читати).
  • Майбутнє за версією SoftBank (читати).
  • Тенденції Snapchat від Forbes (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.

other news