Overview of the Ukrainian technological ecosystem for July 2021

If you would like to read an original article in English you may do so at this link. All credits for preparing material go to our partners from Tech Ukraine.

Що відбулося на українському ринку технологій в липні 2021?

R&D, нові офіси в Україні 

 • Apple відкрила офіційний офіс в Україні. Через майбутню мережу офіційних дилерів Apple продаватиме імпортне обладнання, деталі та надаватиме авторизований сервіс (докладніше).
 • Amazon.com зареєструвала українську юридичну особу – ТОВ Amazon Data Services Ukraine. Компанія зосередиться на хмарних послугах Amazon Web Services (Amazon Data Services та Amazon Data Center) (докладніше).
 • R&D центр Samsung – одна з найбільших та найсильніших міжнародних технологічних центрів в Україні. Ключові цифри презентував Андрій Фусієнко, СТО Samsung R&D Institute Ukraine,в рамках міжнародної конференції “Ukraine in Washington” від Американсько-українського фонду (докладніше).
 • EPAM відкриває новий офіс в Одесі. Це буде координаційний центр для півдня України – Одеської, Миколаївської, Херсонської областей. Восени компанія оголосила про відкриття офісу в Івано-Франківську (докладніше).
 • Фармацевтична компанія “Фармак” інвестує 30 мільйонів євро у будівництво інноваційного науково-дослідного центру в Києві. Планується продовження роботи у трьох основних напрямках: готові лікарські форми, запатентовані активні фармацевтичні інгредієнти, а також біотехнологічні активні фармацевтичні інгредієнти (докладніше).
 • Лондонська gamedev студія Product Madness відкрила другий R&D офіс у Львові. Компанія подвоїть кількість львівських працівників до 200 (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

 • Лондонський фінтех-стартап Revolut, співзасновником якого є українець Влад Яценко, залучив 800 мільйонів доларів у Е-серії фінансування. Головними інвесторами стали Softbank Vision Fund 2 та Tiger Global. Після останнього раунду цифровий банк Revolut оцінюється у $33 мільярди (докладніше).
 • Zerion (стартап, що створює децентралізований фінансовий «інтерфейс» для криптоінвесторів), співзасновником якого є українець Вадим Колеошкін, залучив $8,2 млн в рамках раунду фінансування серії А. Лід-інвестором виступив Mosaic Ventures. Також в раунді взяли участь Placeholder, DCG, Lightspeed і Blockchain.com Ventures та інші (докладніше).
 • Заснована українцями перша у світі міжнародна платформа з продажу цифрового одягу  DressX залучила $2 мільйони в рамках seed-раунду. Лід-інвесторами стали The Artemis Fund та Alpha Edison. Також взяли участь Unlock Venture Partners, One Way Ventures, Signal Peak Ventures та інші (докладніше).
 • Український стартап Smart Crutch Tips ComeBack Mobility залучив $1 мільйон посівних інвестицій від фонду VC Fison, фармацевтичної компанії Farmak та інших. Раніше компанія отримувала фінансування на суму $285 000 ід Фармаку та ангелів-інвесторів MedTech frack від акселераційної платформи Sector X, а також seed-грант на суму $25 000 від Українського фонду стартапів (докладніше).
 • Українська хмарна платформа для інтеграції та автоматизації Onlizer залучила $500 000 від QPDigital (докладніше).
 • Українські годинники Nixoid, унікальні металеві та пластикові годинники на основі трубки Nixie, залучили $364,207 в Kickstarter від 922 прихильників, а ставили мету у $10,000 (докладніше).
 • Locad, хмарна логістична мережа, яка виконує замовлення на електронну комерцію для підприємців та підприємств, з центром розвитку в Україні залучила $4,9 млн в рамках seed-раунду. Інвесторами стали Sequoia Capital India, Antler, FEBE Ventures, Foxmont, GFC та Hustle Fund (докладніше).
 • Hitachi фіналізує угоду з придбання GlobalLogic.GlobalLogic Ukraine представлена ​​в Києві, Львові, Миколаєві, Харкові та співпрацює із більш ніж 6000 спеціалістами. Понад 90% розробок GlobalLogic в Україні — це комплексні R&D-проекти (докладніше).
 • Казахстанський технічний гігант Kaspi.kz придбав український платіжний сервіс Portmone. Сума не розголошується. Kaspi прагне відкрити ІТ-центр в Україні (докладніше).
 • Платформа віртуальних подій Hopin оголосила про придбання української програми Attendify для розширення свого маркетингового пакету. Мобільна платформа надає набір інструментів, яка допоможе організаторам подій охоплювати максимально широку аудиторію для своїх заходів, ефективно підтримувати стосунки між брендом та аудиторією у перервах між івентами, а також зібрати та управляти даними: збирати статистику для оптимізації подій (докладніше).
 • Нішева компанія з управління інвестиціями в ІТ галузі InSoft Partners та компанія з розвитку продажів Belkins придбала 25% акцій Cloudfresh, які займаються інструментами для цифрової трансформації. Річний дохід Cloudfresh оцінюється у $14 млн. (докладніше).
 • Американський FoodTech стартап Allset, який заснували українці, залучив новий раунд інвестицій від Genesis Investments, ТОВ Garage Syndicate LLC та Andreessen Horowitz. Сума не розголошується (докладніше).
 • Українська платформа безкодового аналізу даних та машинного навчання Datrics.AI залучила новий раунд інвестицій від київського фонду венчурного капіталу ICU. Умови інвестиції не розголошуються (докладніше).
 • Естонський стартап з українським корінням Recoshelf отримав €100 тис. інвестицій від іспанського венчурного фонду Think Bigger Capital, компанії з управління активами інкубатора Demium (докладніше).
 • Український фонд стартапів оголосив 13 переможців 26 та 27 Pitch Days. Стартапи, які отримали pre-seed-гранти (по $ 25000 кожний): Avocado AI, MANNA, Advin, Monor, Energy Absorbing Breakwater, 4Comfort Shoes, Workee. Стартапи, що отримали seed-гранти (по $ 50000): Awesomic, Copra Hi-End Sound Systems, DreamApp, Onyx, Noplag, MeteoControl AI (докладніше).
 • Переможці Innovating Justice Challenge 2021 від HiiL отримали по 10 000 євро: Consultant, Cality app, Legal Design (докладніше).

Новини екосистеми

 • Журнал “НВ” назвав ТОП-30 українок, які надихають своїми вражаючими успіхами в бізнесі. Серед них жінки з технологічного сектору: Олена Кошарна (Horizon Capital), Вікторія Тігіпко (TAVentures), Інга Андрієва (Mastercard), Віра Платонова (Visa), Катерина Костерева (Creatio / Terrasoft Ukraine), Вікторія Репа (BetterMe) та інші (докладніше).
 • Згідно даних Global Fintech Index 2020, Україна посідає 43-е місце у світі, Київ – 26-те у Європі (77 у світі). 10 найкращих фінтех- компаній знаходяться у США, Великобританії, Сінгапурі, Литві, Швейцарії, Нідерландах, Швеції, Австралії, Канаді та Естонії (докладніше).
 • За результатами великого дослідження MC.today та Work.ua було сформовано рейтинг ТОП-100 роботодавців ІТ в Україні. Проаналізували понад 13 000 анкет респондентів зі 123 компаній. У ТОП 5 ввійшли компанії: Genesis, Intellias, ELEKS. SQUAD, Sigma Software Group (докладніше).
 • Український сервіс пошуку і доставки ліків Liki24 запустився у Бухаресті, Румунія. Минулого року компанія стартувала в Польщі, а зараз вона працює у 3 містах: Варшаві, Кракові, Гданську (докладніше).
 • Дмитро Дубілет, засновник Monobank, оголосив про запуск Leobank – мобільного банку в Азербайджані на базі Fintech Farm, платформи для запуску необанків. Партнерами-засновниками цього проекту є Олександр Вітязь, засновник Middleware, та Микола Безкровний, директор, консультант з питань угод FS у KPMG UK (докладніше).
 • Український MedTech стартап Cardio.AI від XOresearch оголосив про випуск пристрою в українських медичних центрах (докладніше).
 • Українська інвестиційна компанія Concorde Capital запустила онлайн-платформу KupiPai, яка об’єднує власників землі, інвесторів та агрохолдинг (докладніше).
 • upSWOT та GoSolo. Кращий бізнес-банкінг був нагороджений на українсько-британському Fintech саміті, який відбувся в Лондоні 15 липня. Найкращі 10 українських фінтех-стартапів представили свою продукцію під час заходу: Datrics.AI, FINMAP.online, upSWOT, BackCash (by Startup Monkey), Yotta Pay, GoSolo. Better Business Banking, Corefy, nect, KYC PAY, Global Ledger (докладніше).
 • Провідний український клуб кіберспорту Natus Vincere виграв німецький офлайн турнір IEM Cologne 2021(організований ESL) з призовим фондом $400 000 та став чемпіоном світу (докладніше).
 • Grammarly, український помічник з письма на основі ШІ, відзначений у списку 100 найкращих програмних компаній 2021 року за версією The Software Report (докладніше).
 • Український стартап Setapp отримав бронзового “Каннського Лева” за найкращий рекламний ролик в розділі відеорекламі (B2B сегмент) за відео “Snake” (Змія). Над створенням ролика працював лондонський офіс міжнародного рекламного агентства Droga5 (докладніше).
 • UkraineWorld представив 10 українських стартапів, які почали зростати на міжнародних ринках: effa, Aeroprakt, Esper Bionics, Reface, Ugears, Delfast, Grammarly, Preply.com, Firefly Aerospace, Ajax Systems (докладніше).
 • Заснована українцями компанія Petcube, світовий лідер у підключених камерах для домашніх тварин та програмному забезпеченні, випускає Bites 2 Lite – нову доступну розумну камеру для спостереження за домашніми тваринами із вбудованим дозатором для ласощів, яка допомагає власникам, розмовляти зі своїми вихованцями, чути їх відповіді та годувати своїх улюбленців за допомогою смартфону (докладніше).
 • SoftServe та Львівський університет запускають бaкaлaврськi прoгрaми з дуальною формою навчання:дoзвoлять пoєднaти навчання та роботу. Вони передбачають поглиблене навчання протягом 1-го та 2-го курсів та навчання в компанії протягом 3-го та 4-го курсів (докладніше).
 • Український технічний гігант SoftServe оголосив, що найняв рекордну кількість працівників та побив рекорд із зайнятості понад 10000 професіоналів в українській команді та став другою за величиною місцевою технологічною компанією після EPAM (докладніше).
 • Минулого місяця у Білій Церкві відбулася важлива зустріч українських виробників високих технологій – другий Форум інноваційних виробництв. Під час заходу понад 1000 представників виробничого сектору України обговорили поточний стан справ в українській промисловості (докладніше).

Урядові новини

 •  Міністерство цифрової трансформації України співпрацюватиме з Amazon Web Services для прискорення розвитку хмарних технологій у країні, цифрової трансформації та інновацій (докладніше).
 • Верховна Рада ухвалила ключовий законопроект на підтримку додатку Дія.Сity: спеціальний режим для роботи ІТ-галузі – “економічна зона” окремих умов для оподаткування, законодавства та пільг при працевлаштуванні, розроблених для місцевих та іноземних технологічних фірм. Законопроект викликав багато суперечок, а багато представників технічної спільноти виступили проти Дія.Сity. Напередодні засідання парламенту, 13 липня, українські технічні спеціалісти в Києві, Дніпрі та Харкові вийшли на вулицю, щоб протестувати проти законопроекту: вони порівняли Дія.City з колгоспом та рабством. Серед найбільших українських компаній, які підтримали цей законопроект – телекомунікаційна фірма “Київстар”, найбільша технологічна компанія EPAM, інвестиційні фонди, такі як Digital Future та BeeVentures, та стартапи, такі як Reface та Ajax Systems (докладніше).
 • Уряд прийняв постанову про запровадження сертифікатів COVID. Це цифровий документ, який підтверджуватиме статус громадянина щодо вакцинації, негативний результат ПЛР-тестів та статус, який отримала людина від COVID-19. Всі дані про пацієнтів включені в електронну систему охорони здоров’я. Документ можна створити в додатку “Дія” або на порталі. А потім також отримати паперову довідку від лікаря (докладніше).
 • Парламент України проголосував у першому читанні за законопроект, який дозволяє іноземним технічним спеціалістам реєструвати підприємства та сплачувати податки в Україні онлайн. За словами міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, так звана електронна резиденція щорічно приноситиме до державного бюджету $1,5 мільйона доларів (докладніше).
 • Уряд ухвалив рішення розпочати процес створення у регіонах промислових центрів 4.0 у на базі індустріальних та наукових парків, університетів. Основне завдання промислових центрів 4.0 – координація процесу впровадження та розроблення перспективних технологій, підготовка відповідних спеціалістів, формування зв’язків між бізнесом, який розробляє сучасні технології, та виробничими підприємствами (докладніше).

Звіти

 • “Розвиток software в CEE (Центральній та Східній Європі) 2021” від DAXX (читати).
 • “Український ринок електронної комерції 2020” від Soul Partners, Baker Tilly in Ukraine та AEQUO Law Firm (читати).
 • Global Fintech Index 2020 від findexable, StartupBlink та Crunchbase (читати).
 • “Міста-стартапи в епоху підприємництва” від Dealroom and Sifted (читати).
 • Звіт “State Of Venture Q2’21” про стан венчурного капіталу від CB Insights (читати).
 • TOP-100 IT роботодавців в Україні від MC.today та Work.ua (читати).
 • Зарплати українських тех-спеціалістів (літо 2021) від DOU (читати).
 • Зарплати українських тестувальників(літо 2021) від DOU (читати).
 • Зарплати українських PM, HR, DevOps, Data Science та інших ІТ-спеціалістів від DOU (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.