Overview of the Ukrainian technological ecosystem for June 2021

If you would like to read an original article in English you may do so at this link. All credits for preparing material go to our partners from Tech Ukraine.

Що відбулося на українському ринку технологій в червні 2021?

R&D, нові офіси в Україні

 • Американська ІТ-компанія CognitOps, постачальник застосунків для роботи зі складами на основі штучного інтелекту, оголосила про залучення $11 млн у рамках раунду фінансування серії “A” (докладніше).
 • Ericsson Україна створила перший в Україні демоцентр 4G / 5G для демонстрації сценаріїв використання мобільних мереж п’ятого покоління для цифровізації різних галузей (докладніше).
 • Львівська технологічна компанія  SoftServe з 38 офісами в 9 країнах побудує високотехнологічний кампус на великій 13-гектарній ділянці колишньої в’язниці в південній частині міста Львова (докладніше).
 • Девелоперська компанія UDP рухається вперед трьома «ІТ-містами» – Львів, Харків та Київ, заявив віце-президент компанії Віталій Мельник. У вересні компанія відкриє своє «бізнес-містечко» площею 18 000 м² у LvivTech.City. При загальній запланованій забудові 110 000 м² компанія планує розпочати житлове будівництво цієї осені (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

 • Українська компанія дерев’яних виробів Enjoy the Wood залучила $816 894 на Kickstarter від 3,474 спонсорів із запланованих $5000 на Першу 3D дерев’яну карту світу з кольоровою підсвіткою (докладніше).
 • Український SpaceTech стартап Promin Aerospace залучив $ 500 000 за рахунок VC фонду QPDigital. Компанія планує створити “найменшу орбітальну ракету в історії людства” (докладніше).
 • Український стартап memoryOS, додаток для поліпшення та тренування пам’яті гейміфікованим способом, залучив понад понад $350 000 на Kickstarter, перевиконавши свою початкову мету у 30 разів (докладніше).
 • Український сервіс доставки овочів та фруктів OVO залучив  $350 000 у seed-раунді з оцінкою компанії в €3 млн.Інвесторами в цьому раунді виступили фонд TA Ventures, клуб приватних інвесторів ICLUB, а також Imperia Holding (докладніше).
 • Український фонд стартапів оголосив 6 переможців 25-го Pitch Day. Стартапи, які отримали pre-seed гранти ($ 25000): CASERS, Zirity, 12Climb, elKYC, craftit.online, Re: zume (докладніше).
 • Українська DevOps платформа GitLab оголосила про придбання UnReview, інструменту на основі машинного навчання, який допомагає командам розробників програмного забезпечення рекомендувати кращих рецензентів для перевірки коду. Фінансові деталі угоди не розголошуються (докладніше).
 • Українська команда nect WORLD (стартап, який розробив модем, який дає доступ до інтернету у всьому світі) почала співпрацю з провідною британською компанією Truphone. Відповідно до угоди, Truphone привносить технологію eSIM до nect MODEM за допомогою вбудованих мікросхем M2M eSIM та рішення для підключення Truphone: Truphone Connect (докладніше).
 • Grid Dynamics, провідний постачальник з проєктування та впровадження програм цифрової трансформації з розробницькими центрами в Україні (у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі), придбала компанію Tacit Knowledge, світового експерта у галузі eCommerce, задля нарощування глобальної присутності та технологічної експертизи (докладніше).
 • Український стартап FINMAP.online, онлайн-сервіс для фінансового обліку в малому та мікро-бізнесі, залучив суму, яка не розголошується від українських та європейських інвесторів: Startup Wise Guys, BRISE Capital, Sigma Software Labs, Inspirium та інших (докладніше).
 • Стартап Thepick, який створив соціальну мережу для пошуку музики за рекомендаціями, виграв хакатон Music Tech Weekend. На додаток до призу в $3000, команда отримала безкоштовну акселерацію в Sector X та робоче місце в стартап просторі NEST (докладніше).
 • Noosphere оголосила переможців конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge 2021 на Aвіасвіт XXI: MediScent, Spain; Provizio, Ukraine; BOROSPACE, the Slovak Republic (докладніше).

Новини екосистеми

 • Переможці Ukrainian Startup Awards 2020 від Lift99: Delfast Bikes, Preply, Reface, VC QPDigital, Академія Mate, Bolt, Юрій Заремба (співзасновник і генеральний директор AXDRAFT), Альона Мисько (генеральний директор та засновник паливного fuelfinance), співзасновники Restream (докладніше).
 • Рейтинг “25 жінок в українських ІТ” за версією Forbes Ukraine: Ганна Шувалова (PAWA), Софія Швець (Let’s Enhance)), Маргарита Рімек (Pix), Таня Чайковська (LIFT99co), Анастасія Павлишина, Альона Мисько ( fuelfinance), Софія Вишневська (Propertymate) , Маргарита Сивакова (Legal Nodes) та інші (докладніше).
 • “100 TechDrivers”, рейтинг людей, які рухають технологічну екосистему України вперед у бізнесі, уряді та суспільстві, від bit.ua оголосила переможців: Government_Tech –  Олексій Вискуб, Міністерство цифрової трансформації; Tech_World –  Михайло Буравков, СЕО компанії ByOwls, Inc; Tech_Business – Єгор Валовський, співзасновник Fintellect; Tech_Person –  Наталія Наконечна, СЕО KickYour.Tech; а спеціальний приз отримала Аліса Баньковська, керівник TechUkraine & USF (докладніше).
 • Українці отримали близько $400 млн прибутку від інвестицій у біткоїни, що посідає 10-те місце у світі, повідомляє Міністерство цифрової трансформації, посилаючись на дослідження Chainanalysis. Трійкою лідерів стали: США – $4,1 млрд; Китай – $1,1 млрд; та Японія – $900 млн. Шість місяців тому Рада ухвалила в першому читанні законопроект “Про віртуальні активи”, який передбачав би законодавче регулювання ринку криптоактивів (докладніше).
 • StartupBlink представив Глобальний звіт про рейтинг екосистем для стартапів за 2021 рік, який класифікує 1000 міст та 100 країн, в якому Україна посідає 34-е місце (29-е місце у 2020 році),а Київ – 48-е (опустившись на 16 позицій), Львів підскочив аж на 99 позицій, зайнявши 255 місце у світі (докладніше).
 • Інвестор Reface та засновник Pawa Сергій Токарев анонсував запуск нового університету комп’ютерних наук в Україні спільно з Київською школою економіки (докладніше).
 • Львівська лікарня швидкої допомоги за допомогою віртуальної реальності врятувала 12-річну дівчинку з вродженою вадою серця (докладніше).
 • Українська служба доставки Rocket розширює масштаби в ЄС і запускається в Амстердамі, Нідерланди. Це вже друга країна в рамках виходу на нові ринки: наприкінці 2020 року компанія оголосила про ребрендинг для виходу на світовий ринок та розпочала експансію ЄС з Нікосії на Кіпрі (докладніше).
 • Український маркетплейс Rozetka, заснований Владиславом Чечоткіним, планує запуститися в Узбекистані. Компанія вже зареєструвала торгову марку ROZETKA LIMITED в країні. У 2020 році служба доставки Zakaz.ua запрацювала в Ташкенті, Узбекистан (докладніше).
 • Український стартап Apostera винайшов унікальну технологію Mixed Reality, яка нещодавно була представлена ​​в повністю електричних Audi Q4 e-tron та Audi Q4 e-tron: Sportback (докладніше).
 • Український стартап, інтелектуальне та екологічне hardware рішення для боротьби з комарами та зменшення ризику інфекційних захворювань, які провокують комахи без використання пестицидів та інсектицидів, здобув перемогу в американському конкурсі SelectUSASummit Industry Summit competition (докладніше).
 • Українська компанія Cardiomo отримала нагороду “Найкраща біометрична інновація медичного спрямування” від Juniper Research, аналітичного центру для ринків цифрових технологій (докладніше).
 • Українська компанія WeSoftYou виграла багато нагород та зайняла 5 місце у рейтингу за даними Clutch (платформа для рейтингів та оглядів постачальників послуг B2B) як одна з найшвидше зростаючих сервісних компаній у світі (докладніше).
 • Володимир Усов, колишній голова Державного космічного агентства України, який раніше розробляв стартапи Kwambio та Gutenbergz, представив новий проект – бойовий безпілотник ACE One. Колишній президент дочірньої компанії Антонова Олександр Лось став головним дизайнером і головою ради директорів розробника Air Combat Evolution (докладніше).
 • Дмитро Дубілет та Олексій Лисиця запустили онлайн маркетплейс для продажу та покупки сількогосподарської землі “Доброзем”, який допоможе покупцям після відкриття ринку землі в Україні, 1 липня 2021 року. Також стартап надає додаткові послуги, такі як оцінка землі, перевірка документів на дотримання вимог щодо угод купівлі-продажу (докладніше).
 • Громадська організація Ukrainian Clusters/Українські кластери представляє перелік 22 ІТ-кластерів, що працюють в Україні у 2021 році. Серед ключових – Львів, Харків, Дніпро, Київ, Запоріжжя та інші (докладніше).
 • Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» погодило запуск космічного корабля SICH-2-1 з голландською компанією SpaceTech ISILAUNCH в рамках кластерної місії компанії SpaceX Ілона Маска на борту ракети-носія Falcon-9 у грудні 2021 року (докладніше).
 • Українсько-білоруська команда запустила новий технологічний медіа-проект в Україні – dev.ua, який буде створювати ексклюзивні історії про технології, інновації, винаходи в Україні та за кордоном та їх вплив на суспільство. Портал ведеться українською та російською мовами (докладніше).
 • Британський фінтех-стартап Revolut запустив грошові перекази в Україну. Сервіс інформує про можливість грошових переказів в Україну у понад 30 валютах (докладніше).
 • Стаття від KyivPost про технологічну галузь, яка перетворює Україну, залучаючи нові таланти із гідною оплатою: ключові показники та динаміка (докладніше).
 • Інтерв’ю з засновником та CEO MacPaw Олександром Косованом для подкасту “Перші люди” про майбутнє української технологічної індустрії, оцінка MacPaw та конкуренція з Apple (докладніше).
 • Ajax Systems обладнала дослідницьку базу “Академік Вернадський” (українську антарктичну станцію) системою безпеки, оснащеною пожежними датчиками FireProtect та FireProtect Plus, які захищають від пожежі, фіксують появу диму й різкі стрибки температури, а також запобігають отруєнню чадним газом (докладніше).
 • Як український стартап Liki24.com, сервіс який доставляє тисячі ліків на день і має новий маркетинговий підхід до логістики, обходить консерватизм аптек та постачає медичні товари (докладніше).

Урядові новини

 • Верховна Рада прийняла в І читанні законопроект №5376 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні, який регулює податкові умови особливого правового режиму Дія Сіті. Законопроект вводить спеціальний режим оподаткування для компаній-резидентів міста Дія та доходів їх працівників, включаючи гіг-спеціалістів. Документ пропонує надати компаніям-резидентам “Дія Сity” можливість обирати між сплатою податку на прибуток (18%) і податком на виведений капітал (ПНВК) за ставкою 9% (докладніше).
 • 3 червня український парламент прийняв законопроект (відомий у ЗМІ під назвою “про податок на Google“), який встановлює додаткові податки для іноземних компаній, таких як Apple, Netflix, Amazon та Facebook, за словами Данила Гетьманцева, керівник комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики. Згідно законопроекту, міжнародні технологічні компанії, які не зареєстровані в Україні, будуть платити 20% податку на додану вартість або ПДВ за цифрові послуги, які вони надають місцевим користувачам (докладніше).
 • Президент України Володимир Зеленський представив концепцію президентського університету в Києві під час форуму “Україна 30. Освіта і наука”. Це заклад вищої освіти, який готуватиме фахівців із кібербезпеки, фахівців штучного інтелекту, нанотехнологій, аерокосмічних, енергетичних і біотехнологій.Міністерство цифрової трансформації підтримує ініціативу Президента щодо створення нового сучасного університету. Команда Міністерства цифрової трансформації працюватиме над освітнім напрямом “Інформаційні технології, кібербезпека та штучний інтелект” (докладніше).

Проект: Розвиток місцевих традиційних галузей за допомогою ІТ-потенціалу

 • Експериментальний театр Дах інтегрував мистецтво у цифровий простір (докладніше).
 • Як Pangram від X-Platform допомагає розвивати креативну індустрію в Україні та в усьому світі (докладніше).
 • Як продукція харківської компанії Radmirtech підвищує продуктивність та підтримує здоров’я людей (докладніше).
 • Як харківська Academy Smart допомагає ізраїльському Cloudyn збільшити покриття коду до 80% (докладніше).
 • Як Everscan створює надзвичайно точні моделі для подальшого розвитку підприємств (докладніше).
 • Українська студія з розробки доповненої реальності Areyes створила футуристичний Posthuman (постлюдський) острів (докладніше).
 • Обчислювальна та алгоритмічна архітектура від Архітектурної майстерні Дмитра Аранчія (докладніше).
 • Технічні рішення для видавничої справи, які покращують читацький досвід (докладніше).
 • Як SHERP, світовий лідер з базою у Києві, розробляє та виробляє всюдихідні автомобілі, які не мають аналогів у світі за своїми можливостями та характеристиками (докладніше).
 • Українські PET Technologies виробляють вдосконалені видувні форми будь-якої складності для світових корпорацій (докладніше).
 • Чернігівський ATILOS виробляє обладнання контролю дорожнього руху, яке рятує життя людей (докладніше).
 • Як дніпровська компанія ALT Ukraine виробляє 3D металеві принтери світового класу (докладніше).

Звіти

 • “Карта ринку технологій: діджиталізація та автоматизація у виробництві” від CB Insights (читати).
 • Візуалізація придбання технічних гігантів вартістю у мільярди доларів (читати).
 • Global Startup Ecosystem Index Report 2021 / Глобальний рейтинг стартап екосистем 2021 від StartupBlink (читати).
 • “Упаковки, вантажівки та велосипеди” від Benedict Evans (читати).
 • “Топ тренди в технологіях” від McKinsey (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.