Skip to content
This website is not optimized for landscape orientation. Please rotate your device.
April 5, 2021

Огляд української технологічної екосистеми за березень 2021

Що відбулося на українському ринку технологій у березні 2021?

R&D, new offices in Ukraine

  • Українська компанія з виробництва електронних велосипедів Delfast залучила $3,4 млн доларів за час краудфандингової кампанії на найбільшій платформі краудфандингу Funding, яка допомагає малому бізнесу залучати капітал. Початкова метою було — збір $3 млн. Зараз компанія планує побудувати продуктовий R & D-центр, який задовольнить зростаючий попит на електровелосипеди та виконає замовлення, які вже отримав Delfast на сумму $100 млн (докладніше).
  • Apple зростає в Україні: Apple відкрила 3 ​​вакансії в київському офісі. Компанія шукає  спеціаліста, який буде працювати з командами продажів на місцях та розвитку бізнесу (Country Field Staff Manager), юрисконсульта (Legal Counsel) та аналітика непрямих податків (Indirect Tax Analyst)  Офіційно компанія ще не відкрила представництво в Україні, але вже зареєструвала юридичну особу (докладніше).
  • Інвестор Reface Сергій Токарєв анонсував запуск нової венчурної студії Pawa з Денисом Дмитренком, Кайлом Сигидою та Ганною Шуваловою, яка перенесе ідеї машинного навчання від концепції до повноцінної компанії. Команда прагне побудувати найбільшу у Європейському Союзі платформу для створення та підтримки AI- та ML-стартапів (докладніше).
  • VRARA, глобальна асоціація індустрії віртуальної та доповненої реальності, зараз знаходиться в Україні. Асоціація VR / AR прагне з’єднати місцеву та світову громаду своїми ініціативами з організації та проведення місцевих заходів (докладніше).
  • Baltic Sandbox Ukraine, представник офісу Baltic Sandbox в Україні, стартує наприкінці березня. BalticSandbox, акселератор стартапів, розробник екосистем та освітня платформа для венчурного ринку ЄС. Команда Baltic Sandbox спрямована на допомогу перспективним стартапам, бізнес-ангели розширюють їх компетенції практичними практиками, а інвестори не залишаються без видатних засновників (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

  • Hitachi Ltd купує програмну компанію GlobalLogic Inc за  $9,6 млрд, включаючи погашення боргу. GlobalLogic Ukraine представлена ​​в Києві, Львові, Миколаєві, Харкові та має фонд талантів, що налічує понад 5000 фахівців. Понад 90% українських рішень – це складні науково-дослідні проекти (докладніше).
  • Українська компанія Preply, яка розробляє освітній маркетплейс, привернула $35 млн інвестицій від компаній Owl Ventures, Full In Partners, Point Nine Capital, Hoxton Ventures, Educapital, All Iron, Diligent Capital, Evli Growth Partners та інших. Компанія планує збільшити кількість працівників удвічі (докладніше).
  • 3DLOOK залучила $6,5 млн інвестицій в раунді А. Це українська компанія, яка першою запатентувала технологію сканування людського тіла по фото за допомогою штучного інтелекту, щоб створити 3D моделі покупців в Інтернеті. Аналітика допомагає виробникам одягу краще розуміти реальні параметри і фігури своїх покупців і створювати одяг потрібних розмірів. Інвесторами компанії стали венчурний фонд Almaz Capital, TMT Investments і Zubr Capital (докладніше).
  • Український стартап upSWOT, доповнення до онлайн-банкінгу, яке допомагає банкам підтримувати своїх клієнтів за допомогою бенчмаркінгу, показників ефективності та аналітичних даних, залучив $4,9 млн в seed-раунді, в якому прийняли участь Common Ocean, CFVVentures, SpeedUp Group та інші (докладніше).
  • Компанія-розробник програмного забезпечення, яка розробляє платформу для автоматизації процесів з допомогою роботів UiPath подала заявку на первинне розміщення своїх акцій на IPO та планує внести їх у список Нью-Йоркської фондової біржі. У лютому  UiPath залучив $750 млн та був оцінений в $35 млрд. Компанія має R&D у Львові на основі придбаного в 2019 році автоматизованого запуску документації процесу StepShot (докладніше).
  • Українська платформа для кіберспортсменів та стримерів Organization.GG залучила $610 000 у попередньому pre-seed раунді. Серед інвесторів: кіберспортивний холдинг WePlay Esports, венчурного фонду QPDigital VC та бізнес-ангелів з Кремнієвої долини (докладніше).
  • Випускники першого NEST Bootcamp від UNIT.City, стартап штучного інтелекту Watched, залучили $450 000 доларів від українського венчурного фонду QPDigital (докладніше).
  • Вперше українська команда, 482.solutions, створивши консорціум із сінгапурським стартапом Pylon City перемогла в міжнародному конкурсі EUREKA GlobalStars-Singapore Call зі своїм проектом Electrodo – довірчу екосистему для відстеження, управління та торгівлі енергією, яка є єдиною точкою входу у відкриті ринки електроенергії. Команда брала участь у 20-му Pitch Day Українського фонду стартапів та виграла $50 тис. У вигляді гранту. З призом від EUREKA їм вдалося залучити бюджет розміром €185 тисяч (докладніше).
  • Українська служба доставки овочів та фруктів OVO залучила $150 000 за допомогою венчурного фонду TAVentures та кількох інвесторів ICLUB. Раніше, в липні 2020 року, ще під назвою “Київ Овочі” залучили ангельські інвестиції від української компанії Fedoriv Group (докладніше).
  • Група компаній Playrix придбала українського розробника ігор Boolat Games, що базується в Києві та Полтаві. Сума угоди не розголошується. Компанія приєднається до Playrix під новим брендом —  Boolat Play (докладніше),
  • Український венчурний фонд Genesis Investments інвестує $100 000 в українські та білоруські стартапи, які стануть резидентами Y Combinator (докладніше).

Новини екосистеми

  • Україна – перша країна у світі, яка запустила цифрові паспорти та законодавчо прирівняла їх до звичайних документів. Електронні паспорти українців прирівняні до їхніх пластикових і паперових аналогів. Починаючи з 23 серпня, громадяни України можуть використовувати цифрові паспорти у мобільному додатку Diia для підтвердження своєї особи та громадянства (докладніше).
  • 25 березня британська організація Global Sourcing Association  оголосила Україну переможцем у щорічній номінації Delivery Destination of the Year.  Український Ciklum був нагороджений у номінації Retail Project of the Year за розвиток ринку B2B для Metro. Також українські технологічні компанії N_іX та ELEKS потрапили в шорт-лист. Експорт ІТ у Великобританію в 2020 році зріс до 50% і досяг $ 350 млн. Зараз це дорівнює ТОП 3 експорту товарних товарів: чорні метали, кукурудза, олійні культури (докладніше).
  • TechUkraine спільно з Dealroom.co & WTECH Ukraine представили українські стартапи, засновані жінками 1.0 – перший пейзаж, що демонструє понад 100 заснованих жінками стартапів та масштабів в швидкозростаючій технологічній екосистемі України, яка класифікує компанії, засновані та розташовані в Україні по галузевих вертикалях (докладніше).
  • За даними Індексу інновацій Bloomberg до 2021 року, Україна посідає 58 місце серед 60 найбільш інноваційних економік світу, вище Алжиру та нижче Тунісу. За рік Україна стала менш інноваційною. У 2020 році країна знаходилася на 56-му місці, в 2019-му – на 53-му, в 2018-му – на 46-му (докладніше).
  • Forbes Ukraine випустив рейтинг ТОП-30 українських стартапівпродуктових компаній з українським корінням вартістю в 20 мільйонів доларів (сукупна вартість перевищує $ 9 млрд): GitLab, Grammarly, Ajax Systems, People.ai, Restream, MacPaw, Jiji, Preply, Depositphotos, Jooble, CEX.IO , LetyShops, Kuna Exchange, Rocket, Uklon, Allset, 3DLOOK, Petcube, Reface, Rentberry, Epom, Scalarr, AllRight.com, Influ2, Liki24.com, Augmented Pixels, DMarket, Unstoppable Domains, upSWOT, Readdle (докладніше).

Винаходи

  • Троє українських вчених: доктор фізматнаук,професор Володимир Аушев, засновник Cyber ​​Unit Technologies Єгор Аушев, та кандидат фізматнаук Ольга Гогота взяли участь у проекті TOTEM від CERN, який нещодавно оголосив про відкриття оддерона — зв’язаний стан трьох фундаментальних частинок, які називаються глюонами, який прогнозували ще 50 років тому (докладніше).
  • «Фармак», одна з провідних фармацевтичних компаній України, створила найсучасніший ПЛР-тест для виявлення нових штамів коронавірусу. Продукт також виявляє новий британський штам коронавірусу. Довідкові випробування ПЛР-наборів проводяться як в приватних, так і в державних лабораторіях України (Харків, Дніпро, Запоріжжя, Вінниця), підтверджуючи його точність (докладніше).

Досягнення

  • Український стартап Nutis виграв золоту медаль на Міжнародній виставці винаходів в Женеві. Стартап HealthTech допомагає підтримувати здоров’я та тіло в хорошій формі завдяки інноваційним рішенням: окулярів, браслету та мобільного додатку
  • Американський винахідник українського походження Любомир Романків, 89 років, був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого. Пан Романків найбільше відомий за винахід тонкоплівних магнітних головок для запису інформації, що зробило революцію та уможливило появу жорстких дисків, персональних комп’ютерів та мобільних пристроїв (докладніше).
  • 50 жінок визнані найвпливовішими у фінтех-галузі України Українською асоціацією фінтех та інноваційних компаній за підтримки USAID “Трансформація фінансового сектору” EFSE Development Facility (докладніше).
  • Частка жінок в українському ІТ збільшилася в 3 рази за 9 років та досягла відмітки 22% на даний момент згідно дослідження GlobalLogic (докладніше).
  • Український стартап Kurs Orbital, співзасновником якого був колишній голова Державного космічного агентства України Володимир Усов, будує апарат для обслуговування комерційних геостаціонарних супутників, використовуючи технологію космічного стикування, розроблену ще за часів Радянського Союзу. Компанія залучила $6.5 під час перших інвестицій цього літа (докладніше).
  • Технологія 3D друку на металі є унікальною у всьому світі, але один з найбільших, металевий принтер xBeam 3D, знаходиться в Україні та розроблений компанією “Червона хвиля” (Red Wave) за підтримки CEP Україна (докладніше).
  • Український стартап Animal-id.net за допомогою програми USAID «Конкурентна економіка» розвиватиме розповсюдження ідентифікаторів (інтелектуальних QR-ідентифікаторів домашніх тварин) на американському ринку. Завдяки ідентифікаторам домашніх тварин (QR-мітки для домашніх тварин та мікрочіпи) та міжнародній онлайн-платформі для реєстрації домашніх тварин Animal ID цей стартап інтегрує інформацію про тварин по всьому світу (докладніше).
  • Intellias стала першою ІТ-компанією в Україні, яка підписала Принципи розширення прав і можливостей жінок (Women’s Empowerment Principles) , ініційовані Глобальним Договором ООН та агенцією ООН Жінки.Таким чином, компанія приєдналася до глобального руху за гендерну рівність на робочих місцях та в суспільстві, який вже налічує понад 5000 компаній по всьому світу, включаючи Google, Facebook, Microsoft, EY, Uber та інші (докладніше).
  • Українська логістична компанія “Нова пошта” у партнерстві з креативним агентством Postmen випустили першого в світі робота-бібліотекаря під назвою НП Лукаш, який допомагає підібрати книжку відвідувачам експозиції «Леся Українка: 150 імен», частина мистецького проекту, присвяченого 150-річчю видатного українського письменника та громадського діяча (докладніше).
  • Історія компанії AirSlate (колишня назва pdfFiller) для Forbes Ukraine: коли і хто заснував компанію, інвестиційні раунди, півоти, growth hacking на шляху до успіху (докладніше).
  • Інтерв’ю з керівником Google Україна Дмитром Шоломком для  Forbes Ukraine про кількість співробітників в українській команді, R&D, нові продукти та послуги гіганта (докладніше).

Нові місця

  • У Львові на базі Львівського національного університету імені Івана Франка відкрито освітньо-наукову лабораторію Технологій штучного інтелекту. Серед основних завдань лабораторії – аналіз та впровадження нових технологій штучного інтелекту – read
  • В Україні створено перший недержавний гірничо-металургійний університет Метінвест Політехніка. Університет базується в Маріуполі та готуватиме спеціалістів з матеріалознавства, металургії, комп’ютерних наук, автоматизації виробничих процесів, економіки, екології, хімічних технологій та інженерії, архітектури і цивільної інженерії, охорони праці та гірничої справи. Microsoft Україна розвиває ІТ-інфраструктуру Політехніки Метінвест (докладніше).
  • Перший український інноваційний парк UNIT.City відкрив нову локацію Nest у Києві. Під час заходу генеральний директор UNIT.city Домінік Піотет оголосив список обраних стартапів – учасників інкубаційної програми NEST: StudyDive, Nuwork, Revision, Agrotec, Ophtas, Caer Sidi, MaoMoy (докладніше).
  • UNIT.City встановить першу в Україні 5G вежу в рамках підписаного меморандуму про співпрацю з Міністерством цифрової трансформації. Відповідно до угоди UNIT.City стане головною платформою для технологічних експериментів, які допоможуть трансформувати країну (докладніше).

Урядові новини 

  • Україна 24 лютого затвердила імміграційні квоти для 5000 іноземних спеціалістів, які хочуть працювати у місцевому секторі інформаційних технологій. Завдяки цим квотам, техніки можуть працювати на різних підприємствах та отримати дозвіл на постійне проживання, який їм потрібно буде оновлювати лише раз на десять років (докладніше).
  • Міністерство цифрової трансформації пропонує американській компанії SpaceX зробити Україну пілотним майданчиком для запуску швидкісного інтернету (докладніше).
  • Міністерство цифрової трансформації створює електронні будівельні послуги, які є ефективним інструментом у боротьбі з корупцією. Єдина електронна система у галузі будівництва є запорукою великої будівельної реформи (докладніше).
  • Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про спеціальні податки та правовий режим Дія City: проект Дія дозволить збільшити кількість IT-працівників вдвічі — з 200 до 450 тисяч впродовж 4 років.А також забезпечить зростання ІТ-сектору на 40-50% щороку — сьогодні це 20-30%. Крім того, вдасться збільшити доходи IT-галузі до $16,5 млрд. У 2019 році ця цифра складала $6 млрд (докладніше).
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Міністр транспорту, майбутній Прем’єр-міністр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Хендрік Вюст підписали Меморандум про українсько-німецьке партнерство у секторі цифровізації. Сторони обговорили питання економічної співпраці, партнерства в галузі цифровізації та запуску спільних інвестиційних проектів в Україні (докладніше).

Звіти

  • TOP 10 мов програмування в Україні від DOU (читати).
  • Український фінтех каталог 2020 від Української асоціації фінтех та інноваційних компаній (читати).
  • Розробка програмного забезпечення для країн ЦСЄ: M&A звіт за 2020 рік від AVentures Capital (читати).
  • Україна: Дім великих розробників 2021 Звіт про ринок технологій за 2021 рік від Beetroot (читати).
  • Огляд найкращих ICO в Україні від UVCA, Hacken (читати).
  • Річний звіт з оцінки цінних паперів за 2020 рік від PitchBook (читати).
  • Фінансування в регіоні ЦСЄ до 2021 року від  European Women in VC, Experior VC, Unconventional Ventures (читати).

 

Дякуємо команді TechUkraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.

other news