Огляд української технологічної екосистеми за 8-12 лютого 2021

Що відбулося на українському ринку технологій в період з 8 по 12 лютого?

R&D та нові офіси в Україні

  • Американська компанія з головним офісом в Нью-Йорку Seafair, онлайн-платформа, що допомагає судноплавним компаніям винаймати моряків, відкриє офіс в Україні та вже зареєструвала товариство з обмеженою відповідальністю (детальніше).

Венчурний капітал та стартапи

  • Український проект з кібербезпеки ELECTRON був відібраний та виграв грант у розмірі 10 мільйонів доларів від Європейської Комісії в рамках конкурсу «Кібербезпека в системі електроенергетики та енергетичної системи (EPES): захист проти кібератак та порушення персональних даних».
  • Українська компанія Scallar залучила 7,5 млн доларів інвестицій для свого стартапу в боротьбі з рекламним шахрайством у рамках раунду А. Лід-інвестором раунду став Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР). Також в ньому брали участь TMT Investments, OTB Ventures і Speedinvest. 

Новини екосистеми

  • Україна випереджає Румунію, Росію та Індію за показником інновацій у щорічному рейтингу Global innovation ranking  Всесвітньої організації інтелектуальної власності. Україна належить до групи країн із доходом нижче середнього рівня і посідає 45 місце в загальному рейтингу інновацій (детальніше).
  • Developers.Org.Ua оприлюднив рейтинг найкомфортніших міст України для ІТ-спеціалістів. В ТОП 10 увійшли міста: Івано-Франківськ, Львів, Вінниця, Харків, Тернопіль, Хмельницький, Київ, Рівне, Чернігів, Одеса (детальніше).
  • Українська команда Respeecher, яка займається створенням цифрових моделей людських голосів, взяла участь у діджитал кампанії з NFL для створення адаптивної цифрової версії колишнього тренера NFL та виконавчого директора Вінса Ломбарді для Superbowl LV. Також команда використовувала технологію ШІ для генерації голосу в Disney + The Mandalorian – в американському телесеріалі в стилі космічний вестерн, створеному Джоном Фавро.
  • Інтерв’ю з Олександром Борняковим, заступником міністра Міністерства цифрової трансформації України для подкасту Made in Ukraine Tech Startup Edition про програми Міністерства, розроблені для повного оцифрування щоденних адміністративних державних завдань, таких як отримання посвідчення водія, реєстрація новонародженої дитини, створення корпорації, отримання паспорта тощо за допомогою смартфона. Рекомендований проект – спеціальна законодавча база для ІТ-галузі – Дія Сіті (слухати).
  • Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі». Закон запроваджує реєстрацію трудової діяльності працівника в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (оригінал).

Звіти

  • Звіт про злиття та поглинання (M&A) технологічних компаній в Україні за 2020 рік від Capital Times (читати).
  • Nasdaq Decodes: Tech Trends 2021 (читати).

 

Дякуємо команді TechUkraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.