Огляд української технологічної екосистеми за 5-9 квітня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій з 5-9 квітня 2021?

R&D, нові офіси в Україні

 • Французький Blablacar хоче відкрити в Києві інжиніринговий хаб для технологічних та продуктових рішень, перш за все, для розробки GDS – глобальної системи розподілу. Раніше компанія придбала Busfor сервіс з пошуку та купівлі автобусних квитків та готова до подальшого зростання (докладніше).
 • Інноваційний District ІТ Park у Львові, масштабний інфраструктурний проект львівської ІТ-індустрії з офісами на 10 000 технічних працівників, багатофункціональним центром та дослідницькими лабораторіями, залучає  €81,5 кредитних коштів від найбільшого державного банку Польщі BGK. Очікується, що перший етап будівництва буде завершений до другої половини 2023 року. Проект реалізується за участю місцевого інвестора та найбільшого фонду нерухомості у світі та за підтримки та партнерства Львівського ІТ Кластеру (докладніше).
 • Одна з найбільших у світі платіжних систем Японське кредитне бюро, або JCB, яка має 141 мільйон користувачів у 24 країнах увійшла в Україну. Зараз JCB входить в п’ятірку міжнародних систем оплати карткою в країні, разом із американськими American Express, MasterCard, Visa та Chinese UnionPay (докладніше).
 • Фармацевтична група компаній “Юрія-Фарм” розглядає можливість локалізації виробництва вакцин в Україні. Передумовою для розвитку виробництва біотехнологічних продуктів стали напрацювання власних Biotech досліджень у Черкасах, зокрема технологічної платформи для розробки та пілотного виробництва рекомбінантних білкових продуктів, моноклональних антитіл (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи 

 • Українець Дмитро Хмара заснував проект SpaceTech MySat UA перший супутник-конструктор, що навчає програмуванню, фізиці, механіці, електроніці та основам STEM. Команда розпочала кампанію краудфандингу MySatUA на платформі “Велика ідея” (Big Idea), щоб зібрати достатньо коштів для розробки та прототипів супутників. Ціна на нього становить не більше 100 доларів, і кожен шанувальник космосу та техніки зможе зібрати, програмувати та експериментувати з супутником (докладніше).

Новини екосистеми

 • Forbes Ukraine випустив рейтинг ТОП-30 українських стартапів – продуктових компаній з українським корінням вартістю в 20 мільйонів доларів (сукупна вартість перевищує $ 9 млрд): GitLab, Grammarly, Ajax Systems, People.ai, Restream, MacPaw, Jiji, Preply, Depositphotos, Jooble, CEX.IO , LetyShops, Kuna Exchange, Rocket, Uklon, Allset, 3DLOOK, Petcube, Reface, Rentberry, Epom, Scalarr, AllRight.com, Influ2, Liki24.com, Augmented Pixels, DMarket, Unstoppable Domains, upSWOT, Readdle (докладніше).
 • 8 українців потрапили у шорт-лист європейського Forbes  “30 до 30 років Європа”. Серед них співзасновники Reface AI (додаток на основі штучного інтелекту, де люди можуть поміняти обличчя у відео та GIF-файлах всього за кілька секунд) Ярослав Бойко, Ден Дмитренко, Роман Могильний; співзасновники FLAWLESS APP (стартап з мобільного дизайну, народженого в Києві, який в 2020 році придбала американська платформа доставки дизайну Аbstract) Ліза Дзюба та Ахмед Сулейман (докладніше).
 • Медіа bit.ua в партнерстві з Uklon і UNIT.city запустили проєкт TechDrivers – рейтинг людей, які рухають українську технологічну екосистему вперед у категоріях: у державному секторі (Держ_Tech), у світі (Tech_Світ), у бізнесі (Tech_Бізнес) та у суспільстві (Tech_Людина) (докладніше).
 • Дивіться надихаюче відео від UkraineWorld та дізнайтеся більше про стрімко зростаючий ІТ-сектор, перспективні українські стартапи, такі як Esper Bionics та effa brush, розвиток технологічної екосистеми у Львові від Львівського IT Кластеру, IT Arena (дивитися).
 • 12-річна історія українського єдинорога Grammarly, інтелектуальна, інноваційна англійська допомога у спілкуванні від співзасновника компанії Макса Литвина. Grammarly – суперзірка на світовій арені, яка увійшла до списків найбільш інноваційних світових компаній: AI Companies від Fast Company, The Cloud 100 від Forbes, Career-Launching Companies від Wealthfront (докладніше).
 • Українське конструкторське бюро і виробнича компанія вертольотів DB Aerocopter Ltd з Полтави виробляє вертольоти для льотної підготовки, обприскування врожаю, збирання худоби та спортивної авіації та продає їх у 17 країнах. Флагман DB Aerocopter це поршневий корабель AK1-3 на 2 місця. Легкий вертоліт / комплект найкращий у своєму класі у світі (докладніше).
 • Український технологічний підприємець, екс-голова Державного космічного агентства України Володимир Усов розповів міжнародним ЗМІ Rest of the World про свій шлях у стартап-світі, маючи попередній досвід роботи з “Гутенбергом”, “цифровим видавництвом”, яке випускало інтерактивні електронні книги, KWAMBIO – 3D-друк кераміки замість пластмас, і як тепер розробляти новий космічний проект під назвою Kurs Orbital, який базується на орбітальній системі радянських часів (докладніше).

Звіти

 • Креативні індустрії: вплив на розвиток економіки України від Trade+, KSE, USAID (читати).

Дякуємо команді TechUkraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.