Overview of the Ukrainian technological ecosystem for 2-6 of August 2021

If you would like to read an original article in English you may do so at this link. All credits for preparing material go to our partners from Tech Ukraine.

Що відбулося на українському ринку технологій в 2-6 серпня 2021?

R&D, нові офіси в Україні

 • Лідер ринку потокового телебачення США Roku відкриє  R & D офіс у Києві. Наразі відкриті вакансії Site Director і Senior Technical Recruiter (докладніше).
 • Український технологічний гігант SoftServe відкриває офіс у Дубаї для надання рішень під ключ у регіоні Близького Сходу. Новий хаб розвиватиме інновації в галузі штучного інтелекту, машинного навчання, хмарних сервісів та онлайн -банкінгу (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

 • Естонська компанія Bolt, яка має R&D центр в Україні, залучила $713 млн інвестицій від Sequoia, Tekne, Ghisallo та існуючих G Squared, D1 Capital та Naya. Оцінка компанії зросла до $4,75 млрд (докладніше).
 • Датська платформа обслуговування та залучення клієнтів Dixa з R&D офісом в Україні оголосила раунд фінансування серії С на загальну суму близько 89 мільйонів. Dixa має офіси в Копенгагені, Лондоні, Нью-Йорку, Берліні, Києві, Тель-Авіві та Мельбурні (докладніше).
 • Німецький інтернет-магазин роздрібної торгівлі автозапчастинами Autodoc готує восени випуск акцій на Франкфуртському фондовому ринку, на загальну суму приблизно в 5 млрд євро ($5,93 млрд). Autodoc працює в Україні з 2017 року, має 3 офіси (Київ, Харків та Одеса) та понад 1000 співробітників (докладніше).
 • Український стартап – онлайн-платформа юридичних послуг Legal Nodes, заснований Маргаритою Сіваковою, Нестором Дубневичем та Максимом Малюком, оголосив про закриття попереднього раунду в розмірі $ 300 тисяч від синдикату ангельских інвесторів LIFT99co, фонду Hype Ventures та інших (докладніше).
 • Український стартап Awesomic, заснований Романом Севастьяном та Анастасією Павлишиною, пройшов відбір на літню акселераційну програму Y Combinator і отримав інвестиції у розмірі $125 000. За допомогою алгоритму Awesomic з’єднує компанії з перевіреними дизайнерами (докладніше).
 • Український фонд стартапів оголосив переможців 28 -го Pitch Day. 10 стартапів на pre-seed етапі отримали інвестиції на загальну суму $250 тисяч (по $ 25 000 кожному): Agrotop UA, Clasee, MySat UA, Sugarrr, LuLL world (KOLYHVA), депутат.ua, Zeely, Smart ION, SolidERP, Insolar-T (докладніше).
 • Естонська ігрова платформа з вивчення математики 99math залучила $1 млн. Лід-інвестором виступив український венчурний фонд Genesis Investments (докладніше).

Новини екосистеми

 • Український розробник та виробник розумних систем безпеки Ajax Systems перевищив позначку у мільйон користувачів у всьому світі. У липні компанія відкрила свій перший сервісний центр у Києві. Раніше генеральний директор Ajax оголошував про розширення в США, Канаді, Латинській Америці та Індії (докладніше).
 • Колишній генеральний директор Bolt Ukraine Тарас Потічний приєднався до київської платформи електронної комерції для доставки ліків Liki24.com як віце-президент з розширення. Нещодавно компанія відкрила новий ринок у Бухаресті, Румунія. Минулого року компанія розпочала свою діяльність у Польщі і тепер працює у 3 містах: Варшаві, Кракові, Гданську (докладніше).
 • Українська роздрібна мережа Fozzy Group (Silpo, Le Silpo, Fora, FOZZY Cash & Carry) розвиває маркетплейс MauDau (докладніше).
 • Ragnar Sass, засновник Pipedrive (єдиноріг), LIFT99co & Salto, інвестор у 40+ стартапів, назвав 24 фактори, якими керується, інвестуючи в стартапи (докладніше).

Звіти

 • M&A Radar H1 2021 від KPMG  (читати).
 • M&A-ринок України 1Q 2021 від Capital Times (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.