Overview of the Ukrainian technological ecosystem for 19-23 of July 2021

If you would like to read an original article in English you may do so at this link. All credits for preparing material go to our partners from Tech Ukraine.

Що відбулося на українському ринку технологій з 19-23 липня 2021?

R&D, нові офіси в Україні

 • Фармацевтична компанія “Фармак” інвестує 30 мільйонів євро у будівництво інноваційного науково-дослідного центру в Києві. Планується продовження роботи у трьох основних напрямках: готові лікарські форми, запатентовані активні фармацевтичні інгредієнти, а також біотехнологічні активні фармацевтичні інгредієнти (докладніше).
 • Лондонська gamedev студія Product Madness відкрила другий R&D офіс у Львові. Компанія подвоїть кількість львівських працівників до 200 (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

 • Американський FoodTech стартап Allset, який заснували українці, залучив новий раунд інвестицій від Genesis Investments, ТОВ Garage Syndicate LLC та Andreessen Horowitz. Сума не розголошується (докладніше).
 • Українська платформа безкодового аналізу даних та машинного навчання Datrics.AI залучила новий раунд інвестицій від київського фонду венчурного капіталу ICU. Умови інвестиції не розголошуються (докладніше).
 • Переможці Innovating Justice Challenge 2021 від HiiL отримали по 10 000 євро: Consultant, Cality app, Legal Design (докладніше).

Новини екосистеми

 • Провідний український клуб кіберспорту Natus Vincere виграв німецький офлайн турнір IEM Cologne 2021(організований ESL) з призовим фондом $400 000 та став чемпіоном світу (докладніше).
 • Журнал “НВ” назвав ТОП-30 українок, які надихають своїми вражаючими успіхами в бізнесі. Серед них жінки з технологічного сектору: Олена Кошарна (Horizon Capital), Вікторія Тігіпко (TAVentures), Інга Андрієва (Mastercard), Віра Платонова (Visa), Катерина Костерева (Creatio / Terrasoft Ukraine), Вікторія Репа (BetterMe) та інші (докладніше).
 • upSWOT та GoSolo. Кращий бізнес-банкінг був нагороджений на українсько-британському Fintech саміті, який відбувся в Лондоні 15 липня. Найкращі 10 українських фінтех-стартапів представили свою продукцію під час заходу: Datrics.AI, FINMAP.online, upSWOT, BackCash (by Startup Monkey), Yotta Pay, GoSolo. Better Business Banking, Corefy, nect, KYC PAY, Global Ledger (докладніше).
 • Український технічний гігант SoftServe оголосив, що найняв рекордну кількість працівників та побив рекорд із зайнятості понад 10000 професіоналів в українській команді та став другою за величиною місцевою технологічною компанією після EPAM (докладніше).
 • Український MedTech стартап Cardio.AI від XOresearch оголосив про випуск пристрою в українських медичних центрах (докладніше).
 • Українська інвестиційна компанія Concorde Capital запустила онлайн-платформу KupiPai, яка об’єднує власників землі, інвесторів та агрохолдинг (докладніше).
 • Міністерство цифрової трансформації України співпрацюватиме з Amazon Web Services для прискорення розвитку хмарних технологій у країні, цифрової трансформації та інновацій (докладніше).
 • Парламент України проголосував у першому читанні за законопроект, який дозволяє іноземним технічним спеціалістам реєструвати підприємства та сплачувати податки в Україні онлайн. За словами міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, так звана електронна резиденція щорічно приноситиме до державного бюджету $1,5 мільйона доларів (докладніше).
 • Уряд ухвалив рішення розпочати процес створення у регіонах промислових центрів 4.0 у на базі індустріальних та наукових парків, університетів. Основне завдання промислових центрів 4.0 – координація процесу впровадження та розроблення перспективних технологій, підготовка відповідних спеціалістів, формування зв’язків між бізнесом, який розробляє сучасні технології, та виробничими підприємствами (докладніше).

Звіти

 • Заробітні плати українських тестувальників (літо 2021) DOU (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.