Огляд української технологічної екосистеми за 19-23 квітня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій з 19-23 квітня 2021?

Венчурний капітал та стартапи

 • Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає компанії “Датагруп” (мажоритарним власником якої є Horizon Capital) позику розміром на суму $65 млн у гривневому еквіваленті. Це найбільший кредит ЄБРР для телекомунікаційного, медіа та технологічного сектору України (докладніше).
 • Найбільший у світі платфома для подорожей BlaBlaCar купує українську компанію з автоматизації автобусних пасажирських перевезень Octobus, потужний хмарний сервіс, який підтримує продажі та дистрибуцію, CRM, управління доходами, ефективність парку. Нещодавно Blablacar оголосив про відкриття в Києві інжинірингового хабу для технологічних та продуктових рішень (докладніше).

Новини екосистеми

 • 6 українських ІТ та телекомунікаційних компаній входять в ТОП-200 найбільших платників податків в Україні у 2020 році за даними журналу “Рейтинг”: №14 – Київстар (₴ 6,7 млрд. податків за рік), №20 – Vodafone Україна (₴3,3 і 2,8 млрд.), № 24 – Google Україна (до $100 млн.), №  44 – Укртелеком (від ₴ 1,5 до 1,4 млрд.), № 62 – Lifecell (близько 1 млрд. ₴), № 155 – Emarket Ukraine, LLC OLX Group (₴341 та 337 млн.) (докладніше).
 • Український виробник електромобілів Delfast запускає серійне виробництво в Україні на базі Київського радіозаводу. Компанія провела краудфандингову кампанію, зібравши €3,4 млн. на локалізацію виробництва електронних велосипедів та пришвидшення доставки (докладніше).
 • Greencubator запустив 2 фазу проекту “Кліматичні Інноваційні  Ваучери”: найкращим 30 проектам буде надано до 50 000 € на впровадження інноваційних рішень. Кейси 10 бенефіціарів CIV стали частиною медіапроекту “Зелена експедиція”, який реалізується “Ukrainer” у співпраці з Greencubator (дивитися).
 • Історія української бездротової системи безпеки Ajax Systems, яка виграла  тендер від  муніципалітету міста Берген, Норвегія, для забезпечення захисту дерев’яної архітектури  міста, яка входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО (докладніше).
 • Стаття Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який розробив інтернет-кіно DOCUSPACE у відповідь на виклики пандемії. Інтернет-кіно, що об’єднує творче співтовариство документалістів, захисників прав людини, дослідників та всіх, хто цінує документальне кіно. Через DOCUSPACE кожен може переглядати документальні фільми, обговорювати їх та впроваджувати якісні зміни у життя своєї громади (докладніше).
 • Українська машинобудівна компанія Aeromeh виробляє інноваційне обладнання для очищення зерна для компаній у 30 країнах світу. Торік вона перемогла у всеукраїнському конкурсі «Винахід року 2020» від Торгово-промислової палати України, який визначив найкращі винаходи та розробки за останні 5 років (докладніше).
 • Український ювелірний моно-бренд ABCDRINGS використовує 3-D металевий друк для створення ідеальних геометричних кілець з гармонією пропорцій та простотою мінімалізму. У 2018 році ABCDRINGS брали участь у павільйоні Ukrainian Modern_ISM на Голландському тижні дизайну в Ейндговені (докладніше).
 • Найближчим часом буде створений Міжнародний центр інновацій та трансферу технологій  ГУАМ, який стане частиною майбутньої Міжнародної корпорації розвитку інноваційного розвитку “ГУАМ і Партнери”.Одним із питань, які було обговорено на засіданні підгрупи, стала співпраця країн-членів ГУАМ у сфері космічних технологій (докладніше).

Звіти

 • ТОП-200 найбільших компаній України за сумою сплати податкових платежів за 2020 рік від  журналу “Рейтинг” (читати).

Дякуємо команді TechUkraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.