23.04.2021
Огляд української технологічної екосистеми за 19-23 квітня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій з 19-23 квітня 2021?
Венчурний капітал та стартапи
- Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надає компанії “Датагруп” (мажоритарним власником якої є Horizon Capital) позику розміром на суму $65 млн у гривневому еквіваленті. Це найбільший кредит ЄБРР для телекомунікаційного, медіа та технологічного сектору України (докладніше).
- Найбільший у світі платфома для подорожей BlaBlaCar купує українську компанію з автоматизації автобусних пасажирських перевезень Octobus, потужний хмарний сервіс, який підтримує продажі та дистрибуцію, CRM, управління доходами, ефективність парку. Нещодавно Blablacar оголосив про відкриття в Києві інжинірингового хабу для технологічних та продуктових рішень (докладніше).
Новини екосистеми
- 6 українських ІТ та телекомунікаційних компаній входять в ТОП-200 найбільших платників податків в Україні у 2020 році за даними журналу “Рейтинг”: №14 - Київстар (₴ 6,7 млрд. податків за рік), №20 - Vodafone Україна (₴3,3 і 2,8 млрд.), № 24 - Google Україна (до $100 млн.), № 44 - Укртелеком (від ₴ 1,5 до 1,4 млрд.), № 62 - Lifecell (близько 1 млрд. ₴), № 155 - Emarket Ukraine, LLC OLX Group (₴341 та 337 млн.) (докладніше).
- Український виробник електромобілів Delfast запускає серійне виробництво в Україні на базі Київського радіозаводу. Компанія провела краудфандингову кампанію, зібравши €3,4 млн. на локалізацію виробництва електронних велосипедів та пришвидшення доставки (докладніше).
- Greencubator запустив 2 фазу проекту “Кліматичні Інноваційні Ваучери”: найкращим 30 проектам буде надано до 50 000 € на впровадження інноваційних рішень. Кейси 10 бенефіціарів CIV стали частиною медіапроекту "Зелена експедиція", який реалізується "Ukrainer" у співпраці з Greencubator (дивитися).
- Історія української бездротової системи безпеки Ajax Systems, яка виграла тендер від муніципалітету міста Берген, Норвегія, для забезпечення захисту дерев’яної архітектури міста, яка входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО (докладніше).
- Стаття Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, який розробив інтернет-кіно DOCUSPACE у відповідь на виклики пандемії. Інтернет-кіно, що об’єднує творче співтовариство документалістів, захисників прав людини, дослідників та всіх, хто цінує документальне кіно. Через DOCUSPACE кожен може переглядати документальні фільми, обговорювати їх та впроваджувати якісні зміни у життя своєї громади (докладніше).
- Українська машинобудівна компанія Aeromeh виробляє інноваційне обладнання для очищення зерна для компаній у 30 країнах світу. Торік вона перемогла у всеукраїнському конкурсі «Винахід року 2020» від Торгово-промислової палати України, який визначив найкращі винаходи та розробки за останні 5 років (докладніше).
- Український ювелірний моно-бренд ABCDRINGS використовує 3-D металевий друк для створення ідеальних геометричних кілець з гармонією пропорцій та простотою мінімалізму. У 2018 році ABCDRINGS брали участь у павільйоні Ukrainian Modern_ISM на Голландському тижні дизайну в Ейндговені (докладніше).
- Найближчим часом буде створений Міжнародний центр інновацій та трансферу технологій ГУАМ, який стане частиною майбутньої Міжнародної корпорації розвитку інноваційного розвитку “ГУАМ і Партнери”.Одним із питань, які було обговорено на засіданні підгрупи, стала співпраця країн-членів ГУАМ у сфері космічних технологій (докладніше).
Звіти
- ТОП-200 найбільших компаній України за сумою сплати податкових платежів за 2020 рік від журналу “Рейтинг” (читати).