Overview of the Ukrainian technological ecosystem for 18-24 of October 2021

If you would like to read an original article in English you may do so at this link. All credits for preparing material go to our partners from Tech Ukraine.

Що відбулося на українському ринку технологій 18-24 жовтня 2021?

R&D, нові офіси в Україні 

 • Найбільша українська технологічна компанія EPAM відкриє новий офіс в Івано-Франківську у “Промприлад.Реновація”, інноваційному центрі на базі старого заводу (докладніше).
 • Білоруська компанія Appsulove, яка займається розробкою мобільних додатків та ігор, відкрила офіс у Києві. Ігрова студія планує найняти до 50 професіоналів (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи 

 • Український SOC Prime, найбільший у світі маркетплейс для захисту від кібератак, де дослідники можуть монетизувати свій контент, залучив $11,5 млн. у рамках раунду фінансування серії А від американських інвесторів DNX Ventures, Streamline Ventures LLC та Rembrandt Venture Partners (докладніше).
 • Aristocrat Gaming, австралійський виробник азартних ігор, придбав Playtech (компанія естонсько-ізраїльського походження) з метою консолідації активів. Ціна, узгоджена сторонами, становить 5 мільярдів доларів (3,7 мільярда доларів). В Україні Aristocrat Leisure Limited відома з 2017 року після того, як за $ 500 мільйонів придбала ізраїльського видавця ігор Plarium з офісами в Києві, Харкові, Львові та Одесі (докладніше).
 • Scopely, американський розробник і видавець мобільних ігор з офісом в Україні, оголосив про придбання GSN Games, ігрового підрозділу Sony Game Show Network (GSN). Угода оцінюється приблизно в $1 мільярд (докладніше).
 • Переможці премії Social Impact Award Ukraine 2021 від Western NIS Enterprise Fund, VPLYV Fund, SAP, SILab Ukraine, Українського соціального венчурного фонду та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках ініціативи EU4USociety: IONKID, CupToU, Check It, Challity (докладніше).

Новини екосистеми

 • За версією Forbes Ukraine два технологічні підприємства входять до ТОП-100 найбільших приватних компаній України: EPAM (прибуток – ₴942 млн.; дохід– ₴10,4 млрд.) та SoftServe (прибуток – немає даних; дохід – 9 млрд. ₴.) (докладніше).
 • Команда підприємців, інженерів, засновників Reface, Pawa, Zibra AI запустила AI HOUSE, першу в Україні екосистему штучного інтелекту й машинного навчання (докладніше).
 • Українська платформа пошуку та доставки ліків Liki24 запускає мобільний додаток для iOS та Android для покращення користувацького досвіду. На екрані аптеки буде доступ до 40 000 продуктів з більш ніж 5 000 аптек (докладніше).
 • Початок співпраці між TechUkraine та Всеукраїнською рекламною коаліцією, найбільшим громадським об’єднанням рекламної індустрії в Україні. Сторони будуть розвивати сектори MarkTech та AdTech для подальшої взаємовигідної співпраці та успішних колаборацій між технологічною екосистемою та рекламною індустрією.
 • 2 українських гравця в кіберспорті виграли The International, найбільшу подію в сфері кіберспорту за призовим фондом та глядачами. Команда з двох українців і трьох росіян виграла $18,2 млн з рекордного призового фонду в $40 млн під час онлайн-ігри Dota 2 у Бухаресті (докладніше).
 • Україна представляє світові потенціал космічної галузі на тематичному тижні “Експо-2020: Тиждень космосу”, щотижневій події “UA Space Focus” у павільйоні України в рамках Експо -2020 у Дубаї (докладніше).

Звіти

 • Розподіл європейських прямих інвестицій від Pitchbook (читати).
 • “Україна – номер один” від RA Capital (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.