Огляд української технологічної екосистеми за 15-19 березня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій в період з 15 по 19 березня?

Венчурний капітал та стартапи

 • 3DLOOK залучила $6,5 млн інвестицій в раунді А. Це українська компанія, яка першою запатентувала технологію сканування людського тіла по фото за допомогою штучного інтелекту, щоб створити 3D моделі покупців в Інтернеті. Аналітика допомагає виробникам одягу краще розуміти реальні параметри і фігури своїх покупців і створювати одяг потрібних розмірів. Інвесторами компанії стали венчурний фонд Almaz Capital, TMT Investments і Zubr Capital.
 • Українська служба доставки овочів та фруктів OVO залучила $150 000 за допомогою венчурного фонду TAVentures та кількох інвесторів ICLUB. Раніше, в липні 2020 року, ще під назвою “Київ Овочі” залучили ангельські інвестиції від української компанії Fedoriv Group.

Новини екосистеми

 • Український венчурний фонд Genesis Investments інвестує $100 000 в українські та білоруські стартапи, які стануть резидентами Y Combinator (докладніше).
 • У Львові на базі Львівського національного університету імені Івана Франка відкрито освітньо-наукову лабораторію Технологій штучного інтелекту. Серед основних завдань лабораторії – аналіз та впровадження нових технологій штучного інтелекту (докладніше).
 • Перший український інноваційний парк UNIT.City відкрив нову локацію Nest у Києві. Під час заходу генеральний директор UNIT.city Домінік Піотет оголосив список обраних стартапів – учасників інкубаційної програми NEST: StudyDive, Nuwork, Revision, Agrotec, Ophtas, Caer Sidi, MaoMoy (докладніше).
 • «Фармак», одна з провідних фармацевтичних компаній України, створила найсучасніший ПЛР-тест для виявлення нових штамів коронавірусу. Продукт також виявляє новий британський штам коронавірусу. Довідкові випробування ПЛР-наборів проводяться як в приватних, так і в державних лабораторіях України (Харків, Дніпро, Запоріжжя, Вінниця), підтверджуючи його точність (докладніше).
 • Український стартап Kurs Orbital, співзасновником якого був колишній голова Державного космічного агентства України Володимир Усов, будує апарат для обслуговування комерційних геостаціонарних супутників, використовуючи технологію космічного стикування, розроблену ще за часів Радянського Союзу. Компанія залучила $6.5 під час перших інвестицій цього літа (докладніше).
 • Технологія 3D друку на металі є унікальною у всьому світі, але один з найбільших, металевий принтер xBeam 3D, знаходиться в Україні та розроблений компанією “Червона хвиля” (Red Wave) за підтримки CEP Україна (докладніше).
 • Міністерство цифрової трансформації пропонує американській компанії SpaceX зробити Україну пілотним майданчиком для запуску швидкісного інтернету Starlink (докладніше).
 • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Міністр транспорту, майбутній Прем’єр-міністр федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія Хендрік Вюст підписали Меморандум про українсько-німецьке партнерство у секторі цифровізації. Сторони обговорили питання економічної співпраці, партнерства в галузі цифровізації та запуску спільних інвестиційних проектів в Україні (докладніше).

Звіти

 • Україна: Дім великих розробників 2021 Звіт про ринок технологій за 2021 рік від Beetroot (читати).

Дякуємо команді TechUkraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.