Skip to content
This website is not optimized for landscape orientation. Please rotate your device.
July 19, 2021

Overview of the Ukrainian technological ecosystem for 12-16 of July 2021

If you would like to read an original article in English you may do so at this link. All credits for preparing material go to our partners from Tech Ukraine.

Що відбулося на українському ринку технологій з 12-16 липня 2021?

R&D, нові офіси в Україні

  • EPAM відкриває новий офіс в Одесі. Це буде координаційний центр для півдня України – Одеської, Миколаївської, Херсонської областей. Восени компанія оголосила про відкриття офісу в Івано-Франківську (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

  • Лондонський фінтех-стартап Revolut, співзасновником якого є українець Влад Яценко, залучив 800 мільйонів доларів у Е-серії фінансування. Головними інвесторами стали Softbank Vision Fund 2 та Tiger Global. Після останнього раунду цифровий банк Revolut оцінюється у $33 мільярди (докладніше).
  • Український стартап Smart Crutch Tips ComeBack Mobility залучив $1 мільйон посівних інвестицій від фонду VC Fison, фармацевтичної компанії Farmak та інших. Раніше компанія отримувала фінансування на суму $285 000 ід Фармаку та ангелів-інвесторів MedTech frack від акселераційної платформи Sector X, а також seed-грант на суму $25 000 від Українського фонду стартапів (докладніше).
  • Українська хмарна платформа для інтеграції та автоматизації Onlizer залучила $500 000 від QPDigital (докладніше).
  • Hitachi фіналізує угоду з придбання GlobalLogic.GlobalLogic Ukraine представлена ​​в Києві, Львові, Миколаєві, Харкові та співпрацює із більш ніж 6000 спеціалістами. Понад 90% розробок GlobalLogic в Україні — це комплексні R&D-проекти (докладніше).

Новини екосистеми

  • Згідно даних Global Fintech Index 2020, Україна посідає 43-е місце у світі, Київ – 26-те у Європі (77 у світі). 10 найкращих фінтех- компаній знаходяться у США, Великобританії, Сінгапурі, Литві, Швейцарії, Нідерландах, Швеції, Австралії, Канаді та Естонії (докладніше).
  • За результатами великого дослідження MC.today та Work.ua було сформовано рейтинг ТОП-100 роботодавців ІТ в Україні. Проаналізували понад 13 000 анкет респондентів зі 123 компаній. У ТОП 5 ввійшли компанії: Genesis, Intellias, ELEKS. SQUAD, Sigma Software Group (докладніше).
  • SoftServe та Львівський університет запускають бaкaлaврськi прoгрaми з дуальною формою навчання:дoзвoлять пoєднaти навчання та роботу. Вони передбачають поглиблене навчання протягом 1-го та 2-го курсів та навчання в компанії протягом 3-го та 4-го курсів (докладніше).
  • 10 найкращих українських фінтех-стартапів прозентували свої проекти на британсько-українському саміті Fintech Summit: Datrics.AI, FINMAP.online, upSWOT, BackCash (by Startup Monkey), Yotta Pay, GoSolo. Better Business Banking, Corefy, nect, KYC PAY, Global Ledger (докладніше).
  • Верховна Рада ухвалила ключовий законопроект на підтримку додатку Дія.Сity: спеціальний режим для роботи ІТ-галузі – “економічна зона” окремих умов для оподаткування, законодавства та пільг при працевлаштуванні, розроблених для місцевих та іноземних технологічних фірм. Законопроект викликав багато суперечок, а багато представників технічної спільноти виступили проти Дія.Сity. Напередодні засідання парламенту, 13 липня, українські технічні спеціалісти в Києві, Дніпрі та Харкові вийшли на вулицю, щоб протестувати проти законопроекту: вони порівняли Дія.City з колгоспом та рабством. Серед найбільших українських компаній, які підтримали цей законопроект – телекомунікаційна фірма “Київстар”, найбільша технологічна компанія EPAM, інвестиційні фонди, такі як Digital Future та BeeVentures, та стартапи, такі як Reface та Ajax Systems (докладніше).
  • Домінік Піоте, СЕО UNIT.City, написав у Forbes статтю про яскраві технологічні можливості у Києві та Україні (докладніше).

Звіти

  • Зарплати українських тех-спеціалістів (літо 2021) від DOU (читати).
  • Global Fintech Index 2020 від findexable, StartupBlink та Crunchbase (читати).
  • TOP-100 IT роботодавців в Україні від MC.today та Work.ua (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.

other news