Огляд української технологічної екосистеми за 12-16 квітня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій з 12-16 квітня 2021?

R&D, нові офіси в Україні

 • Іспанський стартап Glovo, найбільш швидкозростаючий гравець доставки в Європі, Африці та Західній Азії з головним офісом у Барселоні, відкриє R&D  центр в Україні. Компанія оголосила про нову посаду в Києві – керівника офісу розробки , який буде збирати команду інженерів, які будуть працювати над продуктами Glovo (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

 • Український стартап Effa, який займається випуском екологічно чистих товарів для щоденного користування (їх першим продуктом була екологічна зубна щітку з паперу) залучив $500 000 від ангела-інвестора. Зараз стартап оцінюють у $3,5 млн. Минулого року команда приєдналася до акселератора Startup Wise Guys.  – read
 • Українсько-американська компанія Firefly Research була обрана для підписання контракту з NASA для участі в розробці нового революційного космічного апарату під назвою Space Utility Vehicle (SUV) (докладніше).

Новини екосистеми

 • За словами Міністра юстиції України, кількість ФОП, що працюють в ІТ-секторі України, становить 212 547, а приріст +29 111 або 16% на рік. Найшвидший зріст в Закарпатській, Одеській, Рівненській та Запорізькій областях понад 20% (докладніше).
 • TechUkraine, МЗС України, Міністерство цифрової трансформації розпочали на Ukraine.ua місяць інновацій #UAInnovative: огляд екосистеми, обговорення стартапів, цифровізація. Серія матеріалів орієнтована на англомовних читачів  потенційних інвесторів в український ІТ-сектор, іноземних політиків та всіх, хто чекав шансу дізнатись більше про бізнес та технології в Україні (докладніше).
 • Українські електронні велосипеди Delfast входять до числа 10 європейських стартапів, що стрімко розвиваються та сприяють розвитку сектору доставки додому. У 2021 році стартап провів краудфандингову кампанію, залучивши €2.8 млн.для локалізації виробництва електронних велосипедів та прискорення доставки (докладніше).
 • Інтерв’ю з генеральним директором Ajax Systems Олександром Конотопським для EU-Startups: Ajax зараз має понад 900 000 користувачів у 120 країнах світу та визнаний як найкраща бездротова система безпеки в Європі. В команді працює понад 1600 співробітників, чисельність персоналу зросла вдвічі з 2019 по 2020 рік. У 2019 році залучили понад €8.4 від компанії Horizon Capital для активізації глобальної експансії, а раніше, у 2015 році, отримала €840 тис.від венчурного фонду SMRK. Цього місяця Ajax потрапив до списку 30 найкращих стартапів за версією Forbes Ukraine, опинившись на 3 місці після Gitlab та Grammarly (докладніше).
 • Віталій Седлер, Президент Асоціації “ІТ Україна”, провів онлайн-зустріч з журналістами, щоб обговорити тенденції розвитку ІТ в Україні та світі, досягнення та виклики української технологічної галузі, а також особливий правовий режим Дія Сіті (докладніше).
 • Інтерв’ю з Миколою Осейком, генеральним директором Carbominer, українського hardware стартапу, який розробляє інноваційну технологію отримання вуглекислого газу з атмосферного повітря, американського журналіста Майкла Бурика (слухати).
 • Великобританія завжди була одним з найбільших партнерів України: у 2019 році торгівля між Великобританією та Україною становила 1,5 мільярда фунтів стерлінгів. Sigma Software Group за підтримки Програми USAID «Конкурентна Україна» спрямована на зміцнення ділових зв’язків та пошук нових можливостей між двома країнами (докладніше).
 • На думку KyivPost, Україна може стати «меккою для кіберспорту», ​​якщо покращиться інфраструктура. Сьогодні в Україні бурхливо розвивається кіберспорт, але для залучення інвестицій у сферу слід розвивати існуючі потужності. Зараз такі місця є в Києві, Харкові, Дніпрі: арена WePlay Esports, Арена Віндіго, Арена Зевс, готель Дніпро (докладніше).
 • Український арт-проект “Артефакт” представив перший офіційний мобільний додаток Чорнобиля з AR технологією – повноцінний інформаційний ресурс з історії Чорнобиля та сучасного стану зони відчуження включає практичну інформацію для мандрівників та портали AR, що дозволяють відвідувати Чорнобиль віддалено з будь-якої точки світу (докладніше).
 • Discovery Drilling Equipment (DDE) одна з найбільших світових машинобудівних компаній з виробництва бурових установок, що базується в Україні. Інноваційні продукти DDE працюють на 5 континентах для провідних світових бурових підрядників та нафтових компаній: Shell, bp, Chevron, WDI, Petroleum Development Oman – PDO та багатьох інших (докладніше).

Звіти

 • Скільки IT-спеціалістів в Україні від DOU (читати).

 

Дякуємо команді TechUkraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.