Skip to content
This website is not optimized for landscape orientation. Please rotate your device.
July 13, 2021

Overview of the Ukrainian technological ecosystem for 1-9 of July 2021

If you would like to read an original article in English you may do so at this link. All credits for preparing material go to our partners from Tech Ukraine.

Що відбулося на українському ринку технологій з 1-9 липня 2021?

R&D, нові офіси в Україні

  • Apple відкрила офіційний офіс в Україні. Через майбутню мережу офіційних дилерів Apple продаватиме імпортне обладнання, деталі та надаватиме авторизований сервіс (докладніше).
  • Amazon.com зареєструвала українську юридичну особу – ТОВ Amazon Data Services Ukraine. Компанія зосередиться на хмарних послугах Amazon Web Services (Amazon Data Services та Amazon Data Center) (докладніше).
  • R&D центр Samsung – одна з найбільших та найсильніших міжнародних технологічних центрів в Україні. Ключові цифри презентував Андрій Фусієнко, СТО Samsung R&D Institute Ukraine,в рамках міжнародної конференції “Ukraine in Washington” від Американсько-українського фонду (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

  • Zerion (стартап, що створює децентралізований фінансовий «інтерфейс» для криптоінвесторів), співзасновником якого є українець Вадим Колеошкін, залучив $8,2 млн в рамках раунду фінансування серії А. Лід-інвестором виступив Mosaic Ventures. Також в раунді взяли участь Placeholder, DCG, Lightspeed і Blockchain.com Ventures та інші (докладніше).
  • Locad, хмарна логістична мережа, яка виконує замовлення на електронну комерцію для підприємців та підприємств, з центром розвитку в Україні залучила $4,9 млн в рамках seed-раунду. Інвесторами стали Sequoia Capital India, Antler, FEBE Ventures, Foxmont, GFC та Hustle Fund (докладніше).
  • Заснована українцями перша у світі міжнародна платформа з продажу цифрового одягу  DressX залучила $2 мільйони в рамках seed-раунду. Лід-інвесторами стали The Artemis Fund та Alpha Edison. Також взяли участь Unlock Venture Partners, One Way Ventures, Signal Peak Ventures та інші (докладніше).
  • Український фонд стартапів оголосив 13 переможців 26 та 27 Pitch Days. Стартапи, які отримали pre-seed-гранти (по $ 25000 кожний): Avocado AI, MANNA, Advin, Monor, Energy Absorbing Breakwater, 4Comfort Shoes, Workee. Стартапи, що отримали seed-гранти (по $ 50000): Awesomic, Copra Hi-End Sound Systems, DreamApp, Onyx, Noplag, MeteoControl AI (докладніше).
  • Платформа віртуальних подій Hopin оголосила про придбання української програми Attendify для розширення свого маркетингового пакету. Мобільна платформа надає набір інструментів, яка допоможе організаторам подій охоплювати максимально широку аудиторію для своїх заходів, ефективно підтримувати стосунки між брендом та аудиторією у перервах між івентами, а також зібрати та управляти даними: збирати статистику для оптимізації подій (докладніше).
  • Естонський стартап з українським корінням Recoshelf отримав €100 тис. інвестицій від іспанського венчурного фонду Think Bigger Capital, компанії з управління активами інкубатора Demium (докладніше).

Новини екосистеми

  • Український сервіс пошуку і доставки ліків Liki24 запустився у Бухаресті, Румунія. Минулого року компанія стартувала в Польщі, а зараз вона працює у 3 містах: Варшаві, Кракові, Гданську (докладніше).
  • Український стартап Setapp отримав бронзового “Каннського Лева” за найкращий рекламний ролик в розділі відеорекламі (B2B сегмент) за відео “Snake” (Змія). Над створенням ролика працював лондонський офіс міжнародного рекламного агентства Droga5 (докладніше).
  • UkraineWorld представив 10 українських стартапів, які почали зростати на міжнародних ринках: effa, Aeroprakt, Esper Bionics, Reface, Ugears, Delfast, Grammarly, Preply.com, Firefly Aerospace, Ajax Systems (докладніше).
  • Заснована українцями компанія Petcube, світовий лідер у підключених камерах для домашніх тварин та програмному забезпеченні, випускає Bites 2 Lite – нову доступну розумну камеру для спостереження за домашніми тваринами із вбудованим дозатором для ласощів, яка допомагає власникам, розмовляти зі своїми вихованцями, чути їх відповіді та годувати своїх улюбленців за допомогою смартфону (докладніше).
  • 17 та 18 червня платформа TechUkraine провела дві робочі зустрічі в рамках впровадження місцевої фінансової підтримки «Підсилення місцевих традиційних галузей з ІТ-потенціалом», на яких представники бізнесу обмінялись досвідом у розмовах тет-а-тет: 58 компаній машинобудування, креативні та IT- індустрії зареєструвались у двох заходах, і в них взяли участь 24 компанії. В результаті цих заходів сформувалися потенційні партнерські відносини: креативні індустрії та ІТ – 29, машинобудування та ІТ – 26 (докладніше).
  • Минулого місяця у Білій Церкві відбулася важлива зустріч українських виробників високих технологій – другий Форум інноваційних виробництв. Під час заходу понад 1000 представників виробничого сектору України обговорили поточний стан справ в українській промисловості (докладніше).
  • Уряд прийняв постанову про запровадження сертифікатів COVID. Це цифровий документ, який підтверджуватиме статус громадянина щодо вакцинації, негативний результат ПЛР-тестів та статус, який отримала людина від COVID-19. Всі дані про пацієнтів включені в електронну систему охорони здоров’я. Документ можна створити в додатку “Дія” або на порталі. А потім також отримати паперову довідку від лікаря (докладніше).
  • Комітет з цифрової трансформації на своєму засіданні розглянув підготовлений до першого читання законопроект № 4066 “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання поштових послуг”. Прийняття цього закону важливо для повного реформування галузі електронних комунікацій та інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС (докладніше).

Звіти

  • “Український ринок електронної комерції 2020” від Soul Partners, Baker Tilly in Ukraine та AEQUO Law Firm (читати).
  • “Міста-стартапи в епоху підприємництва” від Dealroom and Sifted (читати).
  • Звіт “State Of Venture Q2’21” про стан венчурного капіталу від CB Insights (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.

other news