Огляд української технологічної екосистеми за 1-5 березня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій в період з 1 по 5 березня?

R&D, нові офіси, магазини в Україні

 • Українська компанія з виробництва електронних велосипедів Delfast залучила $3,4 млн доларів за час краудфандингової кампанії на найбільшій платформі краудфандингу Funding, яка допомагає малому бізнесу залучати капітал. Початкова метою було — збір $3 млн. Зараз компанія планує побудувати продуктовий R & D-центр, який задовольнить зростаючий попит на електровелосипеди та виконає замовлення, які вже отримав Delfast на сумму $100 млн
 • Японська компанія з електроніки та ігор Sony відкрила свій перший монобрендовий офлайн-магазин у київському ТРЦ Blockbuster Mall. У київському Sony Center українці можуть придбати телевізори, навушники, камери, карти пам’яті, відеоігри та ігрові приставки (подробиці)

Венчурний капітал та стартапи

 • Український стартап upSWOT, доповнення до онлайн-банкінгу, яке допомагає банкам підтримувати своїх клієнтів за допомогою бенчмаркінгу, показників ефективності та аналітичних даних, залучив $4,9 млн в seed-раунді, в якому прийняли участь Common Ocean, CFVVentures, SpeedUp Group та інші
 • Українська платформа для кіберспортсменів та стримерів Organization.GG залучила $610 000 у попередньому pre-seed раунді. Серед інвесторів: кіберспортивний холдинг WePlay Esports, венчурного фонду QPDigital VC та бізнес-ангелів з Кремнієвої долини
 • Випускники першого NEST Bootcamp від UNIT.City, стартап штучного інтелекту Watched, залучили $450 000 доларів від українського венчурного фонду QPDigital

Новини екосистеми

 • TechUkraine спільно з Dealroom.co & WTECH Ukraine представляли українські засновані жінками стартапи 1.0 перша карта понад 100 заснованих жінками стартапів та масштабів швидкозростаючої технологічної екосистеми України, яка класифікує компанії, засновані та розташовані в Україні по галузевих вертикалях (подробиці)
 • Україна 24 лютого затвердила імміграційні квоти для 5000 іноземних спеціалістів, які хочуть працювати у місцевому секторі інформаційних технологій. Завдяки цим квотам, техніки можуть працювати на різних підприємствах та отримати дозвіл на постійне проживання, який їм потрібно буде оновлювати лише раз на десять років (подробиці)
 • Український стартап Animal-id.net за допомогою програми USAID «Конкурентна економіка» розвиватиме розповсюдження ідентифікаторів (інтелектуальних QR-ідентифікаторів домашніх тварин) на американському ринку. Завдяки ідентифікаторам домашніх тварин (QR-мітки для домашніх тварин та мікрочіпи) та міжнародній онлайн-платформі для реєстрації домашніх тварин Animal ID цей стартап інтегрує інформацію про тварин по всьому світу (подробиці)
 • VRARA, глобальна асоціація індустрії віртуальної та доповненої реальності, зараз знаходиться в Україні. Асоціація VR / AR прагне з’єднати місцеву та світову громаду своїми ініціативами з організації та проведення місцевих заходів (подробиці)
 • Lift99 Kyiv Hub спільно з Vector & Restream запускають Ukrainian Startup Awards 2020, що виділить засновників, інвесторів та інших важливих гравців стартап-спільноти в 10 номінаціях (подробиці)
 • Історія компанії AirSlate (екс-pdfFiller) від Forbes Ukraine: коли і хто заснував компанію, інвестиційні раунди, основні кроки та growth hacking на шляху до успіху (читати
 • Інтерв’ю з виконавчим директором Google Ukraine Дмитром Шоломко для Forbes Ukraine про українську команду, науково-дослідні роботи, нові продукти та послуги (читати)
 • Європейський парламент підтримує Україну на шляху інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС. Згідно з Резолюцією, члени Європарламенту закликали Єврокомісію продовжувати підтримувати зусилля України щодо інформаційної та медіаграмотності, електронного уряду та цифрової економіки для вирішення викликів цифрової ери (читати)

Звіти

 • Рейтинг мов програмування 2020 від DOU (дивитися)

 

Дякуємо команді TechUkraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.