Обережно, шахраї!

Фонд отримав інформацію про те, що деяким стартапам пропонують послуги з написання заявок для отримання грантів від Українського фонду стартапів, або ж сприяння у проходженні грантового відбору.

У зв’язку з цим нагадуємо, що процедура грантового відбору спроектована так, щоб звести то мінімуму будь-які ризики зловживань, а саме:

  • процедура відбору заявок проходить виключно у електронній формі з використанням функціоналу вебпорталу Фонду;
  • мінімізовано будь-які контакти працівників та експертів Фонду зі стартапами в процесі грантового відбору стартапів;
  • експерти для оцінювання конкретної заявки обираються рандомно лише з прив’язкою до сфери експертизи;
  • кожну заявку оцінює як мінімум 2 експерти, які не знають один про одного, та імена яких невідомі стартапам;
  • у випадку, якщо між оцінками експертів є різниця 6 і більше балів, то для оцінювання відповідної заявки призначається третій експерт;
  • пітчі стартапів є публічними та оцінюються комісією у складі 7 незалежних інвестиційних експертів, кожен з яких самостійно виставляє оцінки стартапам;
  • фінальне рішення про фінансування стартапу приймається Наглядовою радою Фонду.

Окрім цього, жоден інкубатор, акселератор чи будь-яка інша компанія, які пропонують послуги з написання заявок чи підготовки до грантового відбору, не є авторизованими Фондом та не мають жодних виняткових повноважень на надання таких послуг. Будь-які офіційні партнери Фонду також не мають жодного офіційного мандату Фонду на надання таких послуг.

Звертаємо увагу стартапів – якщо Фонду стане відомо про те, що стартап намагається будь-яким чином вплинути на проходження грантового відбору, то такий стартап буде дискваліфіковано без права повторної подачі заявки на будь-які програми Фонду.

У випадку, якщо Вам стало відомо про такі випадки – невідкладно повідомте Фонд будь-яким зручним для Вас способом зв’язку!