Огляд української технологічної екосистеми за жовтень 2021

Що відбулося на українському ринку технологій у жовтні 2021?

R&D, нові офіси в Україні

 • Французька військово-промислова фірма Thales, яка спеціалізується на розробці високотехнологічної продукції для оборони та безпеки, аерокосмічної промисловості та транспортування, має намір незабаром відкрити офіс в Україні та вже призначила директора (докладніше).
 • Ізраїльська хмарна платформа Bringg, яка допомагає роздрібним торговцям і постачальникам логістики розширювати та оптимізувати їхній клієнтський досвід та логістичні операції, у жовтні відкрила офіс у Києві, а також стартувала у Львові (докладніше).
 • Білоруська компанія Appsulove, яка займається розробкою мобільних додатків та ігор, відкрила офіс у Києві. Ігрова студія планує найняти до 50 професіоналів (докладніше).
 • Найбільша українська технологічна компанія EPAM відкриє новий офіс в Івано-Франківську у “Промприлад.Реновація”, інноваційному центрі на базі старого заводу та в Запоріжжі (докладніше).
 • Solarisbank, Glovo, BlaBlaCar, Lyft, Revolut нещодавно відкрили R&D центри в Україні. У статті йдеться про тематичний аналіз досліджень та розробок Solarisbank та про те, чим привабливі українські міста для міжнародних технологічних компаній (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

 • Платформа DevOps GitLab, співзасновником якої є українець Дмитро Запорожець, виходить на біржу Nasdaq та Times Square з оціночною вартістю в 15 мільярдів доларів (докладніше).
 • Українські Depositphotos і Crello придбала глобальна дизайнерська компанія Vistaprint, партнер з дизайну та маркетингу мільйонів малих підприємств по всьому світу. За даними TechCrunch, сума угоди становить 85 мільйонів доларів (докладніше).
 • Український SOC Prime, найбільший у світі маркетплейс для захисту від кібератак, де дослідники можуть монетизувати свій контент, залучив $11,5 млн. у рамках раунду фінансування серії А від американських інвесторів DNX Ventures, Streamline Ventures LLC та Rembrandt Venture Partners (докладніше).
 • Influ2, перша маркетингова платформа для людей, яку заснував українець Дмитро Лисицький, залучила $8 млн у раунді серії A від Rally Ventures. У 2020 році стартап отримав 3,4 мільйона доларів інвестицій від One Way Ventures, VentureFriends, а також венчурних капіталістів (докладніше).
 • Facemoji, технологічна платформа plug-and-play, яка допомагає розробникам ігор та додатків впроваджувати системи аватарів у свої програми за допомогою SDK стартапу, залучила 3-мільйонний раунд очолив Play Ventures, а також Twitter, Ukrainian Roosh Ventures та деякі ангельські інвестори (докладніше).
 • Українська компанія Let’s Enhance закрив seed-раунд на $3 мільйони для подальшого розвитку Claid, наскрізної автоматизованої платформи для обробки зображень за допомогою AI, яка допомагає маркетплейсам автоматично редагувати, оптимізувати та додавати створений користувачами контент (докладніше).
 • Competera Pricing Platform, платформа на основі штучного інтелекту, яка допомагає роздрібним торговцям встановлювати оптимальні ціни, залучила 1,5 млн доларів від Flyer One Ventures та американських інвесторів-ангелів. Новий раунд інвестицій допоможе компанії вийти на ринок США (докладніше).
 • Українська Party.Space,віртуальна платформа для для корпоративних вечірок, тематичних свят, семінарів з імітацією живої присутності в 3D й ігровими активностями, залучила $1 млн інвестицій для розширення свого бізнесу у сфері віртуальних подій на тему мета-всесвіту. Раунд очолив EQT Ventures за участю TA Ventures, Day one Capital, ICLUB (докладніше).
 • Найбільша в Казахстані фінансово-технологічна компанія Kaspi.kz підписала угоду про купівлю в Україні дочірньої компанії казахстанського БТА Банку. За даними Forbes Ukraine, вартість операції може досягати 9 мільйонів доларів. Маючи банківську ліцензію БТА Банку та платіжну ліцензію Portmone, Kaspi може запустити свій фінансовий сервіс Super App в Україні (докладніше).
 • Нью-йоркський акселератор Art+Tech Fuelarts, заснований українським серійним підприємцем Денисом Белькевичем та колишнім головним директором Christie’s Роксаною Зарнегар, залучив $500 тисяч від благодійних спонсорів (докладніше).
 • Український SAAS-стартап Choice QR з офісами в Україні та Чеській Республіці, які розробляють QR-меню, доставку та функцію takeaway для закладів, доповнив pre-seed раунд на суму € 400 000 інвестицій до попередніх € 300 000 (докладніше).
 • Американська фірма Virtuozzo, яка спеціалізується на програмному забезпеченні віртуалізації, придбала Jelastic (український розробник хмарного сервісу) (докладніше).
 • Українсько-американський стартап Outloud.ai, передова платформа для офлайн-рітейлерів, залучив інвестиції від VC Digital Future. Сума інвестицій не розголошується (докладніше).
 • Український фонд стартапів (USF) оголосив підсумки 30-го та 31-го Pitch Days: 6 стартапів на стадії pre-seed стали переможцями та отримали гранти у розмірі $ 25 000 кожен, 4 стартапи на seed етапі отримали по $50 000 відповідно (докладніше).
 • Переможці конкурсу стартапів ІТ Arena 2021: Mosqitter – $ 20000, Zeely – $ 18000, Caretech.human – $ 15000 (докладніше).
 • «Київстар», можливо, придбає оператора фіксованого зв’язку «Datagroup». За даними UBR з поінформованих джерел ціна майбутньої угоди може скласти близько $100 млн (докладніше).
 • Aristocrat Gaming, австралійський виробник азартних ігор, придбав Playtech (компанія естонсько-ізраїльського походження) з метою консолідації активів. Ціна, узгоджена сторонами, становить 5 мільярдів доларів (3,7 мільярда доларів). В Україні Aristocrat Leisure Limited відома з 2017 року після того, як за $ 500 мільйонів придбала ізраїльського видавця ігор Plarium з офісами в Києві, Харкові, Львові та Одесі (докладніше).
 • Scopely, американський розробник і видавець мобільних ігор з офісом в Україні, оголосив про придбання GSN Games, ігрового підрозділу Sony Game Show Network (GSN). Угода оцінюється приблизно в $1 мільярд (докладніше).
 • Переможці премії Social Impact Award Ukraine 2021 від Western NIS Enterprise Fund, VPLYV Fund, SAP, SILab Ukraine, Українського соціального венчурного фонду та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках ініціативи EU4USociety: IONKID, CupToU, Check It, Challity (докладніше).

Новини екосистеми

 • Україна приєднується до програми досліджень та інновацій ЄС Horizon Europe, бюджет якої становить майже 100 млрд євро (докладніше).
 • Перший в історії Український павільйон на Web Summit 2021 об’єднує вітчизняний бізнес, державні установи та ентузіастів у сфері технологій, щоб представити світу процвітаючу економічну екосистему України (докладніше).
 • Команда Ucluster склала рейтинг українських Єдинорогів. Ми проаналізували стартапи та поділили їх на чотири таблиці: Активні Єдинороги, Майбутні Єдинороги, Колишні Єдинороги та Іноземні Єдинороги з українським корінням (докладніше).
 • 3 технологічні компанії з українським корінням представлені у рейтингу “Найулюбленіші робочі місця Америки” за версією Newsweek у 2021 році:Gitlab, EPAM, Capgemini Engineering (ex-Lohika) (докладніше).
 • За версією Forbes Ukraine два технологічні підприємства входять до ТОП-100 найбільших приватних компаній України: EPAM (прибуток – ₴942 млн.; дохід– ₴10,4 млрд.) та SoftServe (прибуток – немає даних; дохід – 9 млрд. ₴.) (докладніше).
 • Починаючи з листопада, підказки щодо правопису українського єдинорога Grammarly будуть безпосередньо інтегровані в рідну клавіатуру Samsung на пристроях Samsung із програмним забезпеченням OneUI 4.0. (докладніше).
 • Заснована українцем Максом Поляковим, Firefly Aerospace успішно завершила етап критичного огляду конструкції NASA свого мунделдера Blue Ghost і планує розпочати місію на місяць у вересні 2023 року. Місія Blue Ghost 2023 року стане першою з з низки щорічних місій Firefly на поверхню супутника Землі (докладніше).
 • Українська біотехнологічна компанія A.D.A.M. буде друкувати людські кістки в США. У 2018 році український виробник 3D принтерів Kwambio разом із WeFund Ventures презентували спільний проект друку кісток та органів людини ADAM. У серпні 2020 року FDA підтвердило право на отримання біополімерних та біокерамічних кісткових імплантатів від A.D.A.M. Дозвіл FDA очікується в 2022 році (докладніше).
 • Ajax Systems оголошено фіналістом у 4 номінаціях цьогорічної лондонської премії світової індустрії безпеки IFSEC Security & Fire Excellence Awards. Новий зовнішній детектор Ajax з верифікацією фотографій MotionCam Outdoor потрапив у шорт-лист у номінації “Security Hardware Product Innovation of the Year” (Інновація року у сфері апаратних засобів безпеки) (докладніше).
 • На обкладинці вересневого номеру журналу Forbes Ukraine одеські технологічні підприємці: Артем Бородатюк (Netpeak), Денис та Ігор Ждани (Readle), Вадим Роговський (3DLOOK) (докладніше).
 • Харківський FED, лідер на ринку впровадження рішень для забезпечення процесу механічної обробки для аерокосмічної промисловості, підписав угоди з європейськими промисловими компаніями щодо реалізації проекту авіатаксі (докладніше).
 • Українська Netpeak Group запустила онлайн-університет сучасних знань Choice31. Засновник одеської групи компаній Netpeak Group з основною місією «перехід із третього світу в перший, не змінюючи географічного розташування», Артем Бородюк інвестує в цифровий проект до $1 млн (докладніше).
 • Команда підприємців, інженерів, засновників Reface, Pawa, Zibra AI запустила AI HOUSE, першу в Україні екосистему штучного інтелекту й машинного навчання (докладніше).
 • Українська платформа пошуку та доставки ліків Liki24 запускає мобільний додаток для iOS та Android для покращення користувацького досвіду. На екрані аптеки буде доступ до 40 000 продуктів з більш ніж 5 000 аптек (докладніше).
 • Підписання меморандуму про співпрацю з ключовими стейкхолдерами, які розвивають українську технологічну екосистему та просувають її вперед в рамках проекту 360 Tech Ecosystem Overview: BRISE Capital, Center42, Український фонд стартапів, Міністерство цифрових трансформацій, SaaS Nation, TechUkraine, Інтернет Асоціація України – ІнАУ, LIFT99co, We Challenge, reactor.ua, Netpeak (докладніше).
 • 11 жовтня представники бізнесу та уряду зібралися на ІТ-конференції Європейської Бізнес Асоціації (EBA), щоб обговорити стан ІТ, технічної освіти в Україні, перспективи та проблеми розвитку ІТ (докладніше).
 • Ключові досягнення в  розвиток ІТ-освіти 2015–2021 років від Асоції “IТ Ukraine”: 12 системних освітніх проектів із залученням 72 компаній та понад 48 600 учасників; освітні конференції: Synergy, IT Business & IT Education та IT Ukraine Education Summit (докладніше).
 • Харківський IT Cluster за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» здійснив дослідження ринку праці Харкова для розробників та технічних спеціалістів (докладніше).
 • 2 українських гравця в кіберспорті виграли The International, найбільшу подію в сфері кіберспорту за призовим фондом та глядачами. Команда з двох українців і трьох росіян виграла $18,2 млн з рекордного призового фонду в $40 млн під час онлайн-ігри Dota 2 у Бухаресті (докладніше).
 • Початок співпраці між TechUkraine та Всеукраїнською рекламною коаліцією, найбільшим громадським об’єднанням рекламної індустрії в Україні. Сторони будуть розвивати сектори MarkTech та AdTech для подальшої взаємовигідної співпраці та успішних колаборацій між технологічною екосистемою та рекламною індустрією.
 • Протягом 7-9 жовтня у Львові ІТ-Арена 2021 зібрала тих, хто змінює світ: найбільш надихаючих мислителів, українську та міжнародну технічну спільноту та ключових стейкхолдерів у цій сфері. TechUkraine відвідав третій день події та написав статтю про це (докладніше).
 • Інтернет-видання, призначене для збору інформації про ринкову ситуацію Investors Book 2021 починає збирати записи. Приєднуйтесь та зробіть вагомий внесок у розвиток нової економіки України, просто заповніть форму (докладніше).
 • Огляд fintech в Україні та за кордоном, а також яскравий приклад історії успіху співпраці української fintech аутсорсингової компанії Daxx та  стартапом з Нідерландів Vive (докладніше).
 • Dev.ua розповідає про стартапів-новачків: програмне забезпечення для розумних будинків, голосовий помічник, стартап для відновлення ментального здоров’я тощо (докладніше).

Урядові новини

 • Президент Володимир Зеленський 5 жовтня наклав вето на законопроект про легалізацію криптовалюти в Україні та направив його назад до парламенту для внесення змін. Законопроект, прийнятий Верховною Радою у вересні, що регулятором ринку буде Міністерство цифрової трансформації, в окремих випадках повноваження будуть у Національного банку та Національної комісії з цінних паперів.Також передбачається створення нового регулятора-національної служби з регулювання обігу віртуальних активів (НСВА) (докладніше).
 • Команда Міністерства цифрової трансформації  під час офіційного візиту представила делегації з Естонії основні проекти Міністерства цифрової трансформації та прогрес нашої країни на шляху до цифрової трансформації. Додаток Дія, перші у світі паспорти у смартфоні, цифрові COVID-сертифікати, Дія.Signature, Дія.City та інші проекти Мінцифри. Все це створює нову цифрову культуру в Україні (докладніше).
 • Під час поїздки до Франції українська делегація відвідала міжнародну виставку безпеки Milipol Paris, яка об’єднує професіоналів цієї галузі на всіх рівнях. Український топ-чиновник розповів про прогрес Міністерства цифрової трансформації за два роки його існування. Михайло Федоров поділився українським досвідом боротьби з кібератаками. Учасники також обговорили необхідність консолідації зусиль у боротьбі з кіберзлочинністю (докладніше).
 • Міністерство цифрової трансформації співпрацюватиме з Чеською Республікою у сфері цифровізації: smart city, Дія City, взаємодія через Офіс з розвитку підприємництва та експорту, співпраця на регіональному рівні (докладніше).
 • В Україні вперше буде затверджено Стратегію розвитку інтелектуальної власності.ЇЇ було розроблено за участю міжнародних та національних експертів. Даний документ передбачає розкриття потужного потенціалу сфери інтелектуальної власності, проведення інвентаризації об’єктів ІВ для подальшого захисту та комерціалізації. Стратегія – це перелік заходів, що будуть розроблені та імплементовані Урядом для стимулювання та посилення ефективного створення, розвитку, управління та охорони інтелектуальної власності на національному рівні (докладніше).
 • Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Про єдину екологічну платформу “ЕкоСистема””. Відсьогодні “ЕкоСистема”- це національна екологічна інформаційно -аналітична система, інтегрована з порталом Diia. “ЕкоСистема” покликана забезпечити доступ до екологічної інформації, а також ефективну електронну взаємодію між урядом, бізнесом та громадськістю для отримання адміністративних послуг у сфері охорони навколишнього середовища (докладніше).
 • У рамках 23-го Саміту між Україною та Європейським Союзом Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн високо оцінила значний розвиток України у цифровій сфері та підкреслила важливі аспекти спільної діяльності в майбутньому, зокрема впровадження 5G, що допоможе наблизитися до внутрішнього ринку ЄС (докладніше).
 • Україна представляє світові потенціал космічної галузі на тематичному тижні “Експо-2020: Тиждень космосу”, щотижневій події “UA Space Focus” у павільйоні України в рамках Експо -2020 у Дубаї (докладніше).

Звіти

 • Огляд ринків венчурного та приватного капіталу в Україні за 2020 рік від UVCA (читати).
 • “Україна – номер один” від RA Capital (читати).
 • “Розвиток CEE Software 2021” – M&A звіт від AVentures Capital (читати).
 • Нова ера: стартапи з Центральної та Східної Європи від Google для стартапів, Atomico, Dealroom (читати).
 • Розподіл європейських прямих інвестицій від Pitchbook (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.