Огляд української технологічної екосистеми за 1-7 жовтня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій 1-7 жовтня 2021?

Венчурний капітал та стартапи

 • Український SAAS-стартап Choice QR з офісами в Україні та Чеській Республіці, які розробляють QR-меню, доставку та функцію takeaway для закладів, доповнив pre-seed раунд на суму € 400 000 інвестицій до попередніх € 300 000 (докладніше).
 • Американська фірма Virtuozzo, яка спеціалізується на програмному забезпеченні віртуалізації, придбала Jelastic (український розробник хмарного сервісу) (докладніше).
 • Українсько-американський стартап Outloud.ai, передова платформа для офлайн-рітейлерів, залучив інвестиції від VC Digital Future. Сума інвестицій не розголошується (докладніше).
 • Український фонд стартапів (USF) оголосив підсумки 30-го та 31-го Pitch Days: 6 стартапів на стадії pre-seed стали переможцями та отримали гранти у розмірі $ 25 000 кожен, 4 стартапи на seed етапі отримали по $50 000 відповідно (докладніше).

Новини екосистеми

 • Інтернет-видання, призначене для збору інформації про ринкову ситуацію Investors Book 2021 починає збирати записи. Приєднуйтесь та зробіть вагомий внесок у розвиток нової економіки України, просто заповніть форму (докладніше).
 • Харківський FED, лідер на ринку впровадження рішень для забезпечення процесу механічної обробки для аерокосмічної промисловості, підписав угоди з європейськими промисловими компаніями щодо реалізації проекту авіатаксі (докладніше).
 • Український стартап Let’s Enhance приєднується до Web Summit 2021, щоб презентувати Claid. Це один із 24 обраних стартапів для виставки за підтримки Techstars (докладніше).
 • Огляд fintech в Україні та за кордоном, а також яскравий приклад історії успіху співпраці української fintech аутсорсингової компанії Daxx та  стартапом з Нідерландів Vive (докладніше).
 • IT Arena оголосили 30 учасників-півфіналістів Startup Competition: elKYC,Re:zume,BloggerMall,DrugCard,Erudito,MATHEMA,Unlink VR, Zeely, Workee, SmartZavod, Suplery, Lab24,pleso therapy, Saldo Apps, V-Art, knopka, nect WORLD, Postello, Workado, elai.io, Mosqitter, skillreveal, Noty, Happy Monday, MISU, CareTech Human, Deputy, Jiffsy, MANNA, Fintellect (докладніше).
 • Ajax Systems оголошено фіналістом у 4 номінаціях цьогорічної лондонської премії світової індустрії безпеки IFSEC Security & Fire Excellence Awards. Новий зовнішній детектор Ajax з верифікацією фотографій MotionCam Outdoor потрапив у шорт-лист у номінації “Security Hardware Product Innovation of the Year” (Інновація року у сфері апаратних засобів безпеки) (докладніше).
 • На обкладинці вересневого номеру журналу Forbes Ukraine одеські технологічні підприємці: Артем Бородатюк (Netpeak), Денис та Ігор Ждани (Readle), Вадим Роговський (3DLOOK) (докладніше).
 • Історія KyivPost про київський стартап Crello, онлайн-платформу з безкоштовними шаблонами, яка хоче конкурувати з Canva, компанією з Сіднея, вартість якої нещодавно оцінили у $40 млрд (докладніше).
 • Dev.ua розповідає про стартапів-новачків.ТОП-10 вересневих відкриттів від українських винахідників: програмне забезпечення для розумних будинків, голосовий помічник, стартап для відновлення ментального здоров’я тощо (докладніше).
 • Президент Володимир Зеленський 5 жовтня наклав вето на законопроект про легалізацію криптовалюти в Україні та направив його назад до парламенту для внесення змін. Законопроект, прийнятий Верховною Радою у вересні, що регулятором ринку буде Міністерство цифрової трансформації, в окремих випадках повноваження будуть у Національного банку та Національної комісії з цінних паперів.Також передбачається створення нового регулятора-національної служби з регулювання обігу віртуальних активів (НСВА) (докладніше).
 • Команда Міністерства цифрової трансформації  під час офіційного візиту представила делегації з Естонії основні проекти Міністерства цифрової трансформації та прогрес нашої країни на шляху до цифрової трансформації. Додаток Дія, перші у світі паспорти у смартфоні, цифрові COVID-сертифікати, Дія.Signature, Дія.City та інші проекти Мінцифри. Все це створює нову цифрову культуру в Україні (докладніше).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.