Skip to content
This website is not optimized for landscape orientation. Please rotate your device.
May 17, 2021

Огляд української технологічної екосистеми за 3-14 травня 2021

Що відбулося на українському ринку технологій у 3-14 травня 2021?

Венчурний капітал та стартапи

  • SpaceTech компанія Firefly Aerospace, заснована українцем Максом Поляковим, зібрала $75 млн. напередодні запуску першої ракети компанії (у червні). Гроші надходять від групи інвесторів, включаючи DADA Holdings, Raven One Ventures та Canon Ball. Цього року Firefly розраховує спробувати залучити ще $300 млн (докладніше).
  • Італійська компанія Avio S.p.A придбає ще 10 двигунів для ракети VEGA виробництва підприємства “Конструкторське бюро “Південне” ім. М. К. Янгеля”,однієї з найбільш відомих і визнаних у світі науково-конструкторських компаній у галузі розвитку космічних технологій (докладніше).
  • Український фонд стартапів оголосив 12 переможців 23-24th Pitch Days. Стартапи, які отримали попередні гранти (по $ 25000 кожен): GeronCore, Supplio.io, Harmix, Horos.TECH (AGRO BI), Erudito, Ademrius, Artera, Auto BI. Гранти на насіння (50000 доларів): effa, Caretech.human, SmartReader, Fiway (докладніше).
  • Український фонд Roosh Ventures, заснований вихідцями з Reface Сергієм Токаревим і Денисом Дмитренко, взяв участь у раунді інвестиції серії C на $100 млн (загальна оцінка раунду $800 млн) Oura, фінській компанії, яка виготовляє пристрої, що відстежують якість сну, фізичну активність та інші показники (докладніше).
  • Український венчурний фонд TA Ventures та клуб приватних інвесторів ICLUB взяли участь у seed-раунді на  $50 млн іспанського стартапу Impress, який спеціалізується на цифровій ортодонтії та обслуговуванні клієнтів. Раунд серії A очолювали CareCapital разом із Nickleby capital, UNIQA Ventures та іншими (докладніше).
  • Український венчурний фонд Adventures‌ ‌Lab‌ інвестував $300 000 у білоруський стартап EduDo‌, мобільна навчальна платформа з короткими інтерактивними відео, які створюють користувачі. У цьому раунді також взяли участь кіпрська компанія Embria та бізнес-ангел Дмитро Васильєв (інвестор у HyperAuditor та NordicBlocks (докладніше).
  • Запуск найбільшого маркетплейсу для продажу токенів NFT, що побудований на блокчейні Binance Smart Chain та об’єднує художників, творців та інвесторів з усього світу. Його співзасновником є українець Алекс Федоров (докладніше)

Новини екосистеми

  • 14 українських засновників технологічних компаній увійшли до ТОП 100 найбагатших людей України за версією Forbes Ukraine: Степан Черновецький (Megogo) – $470 млн., Владислав та Ірина Чечоткіни (Розетка) – $545 млн., Дмитро Запорожець (GitLab) – $450 млн.; Олександр Конотопський, Аякс – $340 млн; Влад Яценко (Revolut) – $300 млн; Макс Литвин, Олексій Шевченко, Дмитро Лідер (Grammarly) – по $260 млн; Олександр Косован, MacPaw – $235 млн; Олег Рогинський, People.ai – $210 млн; Тарас Кицмей, SoftServe – $190 млн; Катерина Костарева, Terrasoft – $190 млн; Мукола Удянський, Coinsbit – $180 млн; Ярослав Любінець, SoftServe – $145 млн (докладніше).
  • Україна планує приєднатися до Європейського космічного агентства та побудувати власний космодром та вивести на орбіту сім супутників, заявив Володомир Тафтай, керівник Національного космічного агентства (Перше ділове телебачення). Спираючись на ракетну спадщину України часів СРСР, уряд виділив $542млн на космічну програму до 2025 року (докладніше).
  • Колишній віце-президент ІТ-компанії Luxoft Віталій Нужний оголосив про запуск власної компанії TRIOS, яка буде спеціалізуватися на консалтингу та розробці програмного забезпечення для іноземних клієнтів (докладніше).
  • Українські товари Petcube зайняли одразу 4 позиції рейтингу Топ-5 USA TODAY’s Reviewed в категорії «Найкращі розумні камери для домашніх тварин 2021 року»: Petcube Cam, Petcube Bites 2, Petcube Bites, Petcube Play 2 (докладніше).
  • Історія українського 3DLOOK, яка допомогла 1822 DENIM, жіночому бренду джинсового одягу, що базується в Нью-Йорку, скоротити повернення на 30%, одночасно збільшивши кількість конверсій у 4 рази за допомогою власних винаходів (докладніше).
  • Історія V-Art, платформи, яка забезпечує комплексну екосистему для художників, колекціонерів та інших професіоналів мистецького ринку через маркетплейс NFT +, технологію віртуальних виставок, а також мережеві інструменти та високоякісний контент (докладніше).
  • Український технічний гігант SoftServe розробив перший мобільний додаток з доповненою реальністю Tustan AR, який відтворює 3D-модель дерев’яної середньовічної української фортеці Тустань, розташованої у Львівській області, Україна. Унікальність проекту полягає в детальному і точному відтворенні дерев’яної конструкції середньовічного замку ІХ—ХVІ сторіччя (докладніше).
  • Український Аеропракт – світовий лідер виробників легких літаків. Заснована в 1991 році авіаконструкторами Юрієм Яковлєвим та Олегом Литовченком, сьогодні компанія є широко відомим підприємством та серійним виробництвом надлегких літаків різних модифікацій. Сьогодні українська компанія “Аеропракт” посідає третє місце в світі з виробництва легких і надлегких літаків, на рахунку у неї вже понад 1200 проектів (докладніше).
  • «Татра-Юг», що базується в Одесі та Дніпрі, є екологічно чистим українським виробником трамваїв, легких залізниць та трамваїв, що має технічні, ергономічні та конструктивні особливості, що відповідають найкращим практикам. Компанія зберегла лідерські позиції серед виробників трамваїв у Східній Європі (докладніше).

Звіти

  • Big Tech’s Playbook 2021 від CB Insights (читати).
  • Deloitte 2021 “Глобальні споживачі автомобільної індустрії” (читати).
  • “Facebook ігри” маркетинговий звіт 2021 (читати).
  • “Найвизначніші венчурні інвестори 2021” від Dealroom (читати).
  • “Майбутнє маркетплейсів 2021” від Dealroom (читати).

Дякуємо команді TechUkraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.

other news