Директор USF Павло Карташов: Саме інноваційні рішення дадуть Україні шанс на нове майбутнє економіки у післявоєнному відновленні

Команда USF наразі робить все можливе, щоб допомогти українським стартапам залишатися на плаву навіть в умовах війни. Про це розповів директор Українського фонду стартапів Павло Карташов представнику компанії JIC – podnikání dává smysl Martin Gillár під час інтерв’ю для Forbes Česko.

«За останні тижні ми мали десятки телефонних дзвінків з іноземними партнерами, з міжнародними ЗМІ, – з усіма, хто може об’єктивно розповісти світу, який інноваційний потенціал є в Україні та що потрібно, щоб мати можливість використовувати його в майбутньому», – розповідає Павло Карташов під час інтерв’ю.

За його словами, нещодавно Фонд запустив нову платформу для координації допомоги та підтримки вітчизняних стартапів SAVEUASTARTUP, яка об’єднує тих, хто може надати допомогу стартапам під час війни, і тих, кому ця підтримка зараз потрібна.

Реалізація відповідної ініціативи була зумовлена результатами дослідження стартап-екосистеми України, яке провів Фонд напередодні – STARTUP VOICE. Результати опитування показали, що в умовах військового стану в Україні залишились 71% стартапів, 37,4% – потребують релокації, 41,1% – не мають заощаджень, щоб продовжувати працювати, 99% – потребують фінансової підтримки.

«Нам важливо, щоб стартап-індустрія в Україні трималась на плаву навіть у таких складних умовах війни. Більше 70% стартапів залишились в Україні і намагаються зберегти життєздатність своїх проєктів», – зазначив Павло Карташов.

Директор Фонду також відмітив, що саме на стартапах них може стояти нова українська економіка в майбутньому: «Після війни Україні вкрай необхідні будуть смарт-рішення, тож стартапи будуть затребувані, як ніколи. Інноваційні рішення дадуть Україні шанс на нове майбутнє економіки у післявоєнному відновленні», – наголосив Павло Карташов.

Повний текст інтерв’ю (мовою оригіналу): https://forbes.cz/ukrajinske-startupy-pod-palbou-pokud-se-udrzi-lze-na-nich-stavet-povalecnou-ekonomiku/