Startup Voice: результати опитування стартап-екосистеми України 

З метою оперативного реагування на нові виклики, які стоять перед учасниками стартап-екосистеми України в умовах воєнного стану, Український фонд стартапів провів онлайн-дослідження екосистеми.

В опитуванні взяли участь близько 150 засновників українських стартапів.

Респонденти відповідали на питання про можливості продовження своєї діяльності, зокрема, необхідність релокейту, роботу команди, потреби у фінансуванні та інвестиціях, подальші плани розвитку проєктів тощо.

Результати дослідження дозволяють проаналізувати актуальний стан української стартап-екосистеми. Зокрема:

– щодо локації команд стартапів: 71% – в Україні, 28% – частково за кордоном, 1% – за кордоном;

– щодо продовження стартапами своєї діяльності: 24,3% – продовжують роботу, 46,7% – частково працюють, 28% – не працюють, 1% – змінили сферу своєї діяльності;

– щодо наявності заощаджень для продовження діяльності стартапів: 38,5% респондентів мають заощадження максимум на 1 місяць, 37,2% на 1-3 місяці, 16,7% – на 3-6 місяців, 7,6% – на півроку і більше.

Крім того, результати опитування показали, що 37,4% стартапів потребують релокації проєкту та команди на тимчасовій чи постійній основі.

41,1% стартапів на сьогодні не мають заощаджень та фінансових можливостей для продовження діяльності.

Водночас, 85% респондентів мають чітке бачення того, що робити далі, та продовжують будувати плани розвитку власних проєктів на майбутнє.

Переважна більшість опитаних стартапів (99% респондентів) зазначили, що потребують фінансової підтримки.

Зведені результати дослідження будуть надіслані світовим медіа, міжнародним партнерам, інвесторам та ком‘юніті для пошуку найбільш релевантних рішень та підтримки роботи стаптап-екосистеми.