Перейти до вмісту
Цей вебсайт не оптимізовано для альбомної орієнтації. Будь ласка, поверніть ваш пристрій.
29 Листопада, 2022

Завершився Change4Future Hackathon від USF спільно з EIT RawMaterials: Результати Demo Day

25-28 листопада в Україні відбувся перший хакатон з фокусом на мінеральні та металургійні процеси для сталого розвитку – Change4Future Hackathon від Українського фонду стартапів спільно з EIT RawMaterials.

В заході взяли участь стартапи, науковці та молоді вчені, аспіранти та студенти з більш ніж 10 міст України.

Протягом чотирьох днів вони працювали над пошуком технологій та рішень в рамках п’яти челенджів:

  • вдосконалена та нова розвідка корисних копалин;
  • ефективніший, безпечніший та стійкий сучасний видобуток;
  • переробка мінеральної сировини та металів і виробництво вдосконалених матеріалів;
  • оптимізація процесів видобутку та виробництва металів і сплавів (підвищення ефективності процесу, використання меншої кількості енергії та води, зниження вартості та утворення відходів);
  • пошук альтернативних матеріалів для виготовлення труб.

Програма Хакатону включала теоретичну (понад 10 воркшопів та панельних дискусій від лідерів індустрії) та практичну (менторські сесії та наставництво) частини для вдосконалення проєктів учасників.

Упродовж перших трьох днів команди активно готувались до пітчингу, інтенсивно працювали з менторами над челенджами та отримували цінні поради щодо розвитку своїх продуктів.

Заключним етапом Хакатону став Demo Day, під час якого 15 фіналістів презентували свої ініціативи.

Спікерами на Demo Day виступили:

  • Оксана Крукевич – Керівник експертної групи директорату науки та інновацій Міністерства освіти та науки України;
  • Андрій Заікін – Засновник та CEO YEP Startup Incubator;
  • Евеліна Комарницька – Модератор заходу, представник Українського фонду стартапів.

За результатами пітчингу переможцями 5 челенджів стали:

  • Critical HydroMinerals Calculator (CHydroMC) — ідея полягає в розробці програмного забезпечення для розрахунку та оцінки проєктів видобутку корисних копалин з супутніх пластових вод нафтових родовищ.
  • Fenite haloes of alkaline rocks and carbonatites — проєкт присвячений комплексному вивченню порід фенітових ауреол, які оточують лужні та карбонатитові комплекси — потенційні джерела фосфорної та рідкіснометалевої сировини.
  • ThermoSalt — поєднання видобутку солі з розсолів та виробництва геотермальної енергії з технологією уловлювання та зберігання вуглецю, що допоможе створити «зелені» проєкти з нульовим рівнем викидів, високою доданою вартістю, значним соціальним ефектом та пом’якшенням екологічних ризиків. Це сталий життєвий цикл проєкту з виробництвом деяких CRM, важливих для майбутньої відбудови України.
  • The MACSIO Expert System — система, яка базується на унікальних даних про технологічні властивості багатокомпонентних оксидних систем. Вона може проводити оцінку нової сировини або відходів, що дає можливість використовувати їх в технологічному процесі в металургії.
  • Geoscaninform — геофізичний метод пошуків та розвідки корисних копалин, який захищений національними патентами, а його точність доведена при проведенні геологорозвідувальних робіт як на суші, так і на шельфі.

Гранти від Геологічної інвестиційної групи в розмірі $1000 отримали Critical HydroMinerals Calculator та Evaluation and ranking of zircon-ilmenite placers.

Організаторами хакатону є Український фонд стартапів спільно з EIT RawMaterials за підтримки Міністерство освіти і науки України, ReThink, greencubator, Геологічна Інвестиційна Група, DTEK Oil&Gas – ДТЕК Нафтогаз, European Business Association та Національна Асоціація Добувної Промисловості України.

Фотогалерея

Відео

Інші новини