Як пройшов USF-Japan Roadshow

24 червня Український фонд стартапів спільно з Посольством України в Японії організували USF-Japan Roadshow, захід, на якому команди українських стартапів особисто презентували свої розробки зацікавленим японським корпораціям і інвесторам. Презентації проходили онлайн в режимі реального часу. В заході взяли участь більше півсотні представників японського бізнесу і 20 українських стартапів, які були відібрані з-понад сотні претендентів.

Захід відкрив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський, який розказав про історію виникнення цієї ініціативи: «Вперше ідея організувати захід з’явилася більше року тому назад, коли я на запрошення Павла Карташова завітав на один з пітчів Українського фонду стартапів, де на власні очі побачив як це відбувається на практиці. З того часу ідея створити щось подібне, але вже на міжнародному рівні, не полишала мене і ми почали працювати над створенням можливості зустрітися українському і японському інноваційному бізнесу. Нікому не потрібно пояснювати перспективність високих технологій, яка очевидна, і Японія є яскравим прикладом їх впровадження. Саме тому на наш заклик доєднатися до презентацій українських проєктів у цьому напрямку відгукнулися багато зацікавлених. Щиро дякую японським партнерам за підтримку».

Про деталі організації з української сторони прокоментував директор Українського фонду стартапів Павло Карташов: «Даний захід є яскравим прикладом реалізації стратегії нашого Фонду з нефінансової підтримки стартапів. Коли ми анонсували можливість українським стартапам пропітчити японському бізнесу і інвесторам, то навіть не сподівалися отримати такого розголосу. Бажаючих виявилося так багато, що довелося збільшити кількість учасників сьогоднішніх виступів вдвічі, а перелік заявок перейшов позначку у сотню. Вітаю піонерів першого міжнародного пітчу і бажаю успіхів командам!».

Завершив привітання учасників Йошітака Хошіно, виконавчий віце-президент JETRO, японської урядової організації, завданням якої є просування торгівлі та інвестиції між Японією та іншими країнами: «Ми знаємо, що Україна, з населенням більше 40 мільйонів, має визначних професіоналів, особливо у ІТ галузі. На жаль, поки що про цей потенціал України в ІТ і стартапах не дуже знають в Японії. Тому для того, щоб розповісти японським компаніям про українську ІТ індустрію та стартапи, ми у липні 2020 року опублікували на нашому сайті звіт під назвою “Незнаний потенціал української ІТ індустрії”. Цей звіт було переглянуто більше 6000 разів, що свідчить про значний інтерес. І саме тому не можна було більш вчасно представити 20 потенційних українських стартапів. І ми раді допомогти створити українсько-японський open innovation і будемо щасливі, якщо це допоможе вирішенню тих завдань, які стоять перед японським суспільством».

Після завершення презентацій стартапів учасникам з японської сторони надали інструкції, записи і контактні дані представників Фонду для додаткових консультацій і організацій зустрічей віч-на-віч з командами у разі потреби.

Які українські стартапи презентували свої проєкти?

 • Symptomatical. Допомагає організаціям слідкувати за здоров’ям колективу (працівників, школярів) та планувати безперебійну роботу бізнесу чи навчального процесу попереджуючи спалахи інфекційних захворювань.
 • Elomia. Додаток з віртуальним другом-психологом, що слухає, розуміє та надає психологічну допомогу людям з депресією та тривогою.
 • ApiWay. Ринок програмного забезпечення B2B та платформа інтеграції API, де ви можете знайти різні програми для свого бізнесу.
 • Arina Software. Технологія, яка дозволяє автоматично писати вихідний код на різних мовах програмування за вимогами природної мови.
 • ComeBack Mobility. Розумні сенсори для милиць для контролю навантаження після захворювань та ушкоджень нижніх кінцівок.
 • Djooky. Платформа для торгівлі музикою, яка пропонує артистам доступ до глобального інвестиційному співтовариству, а інвесторам можливість торгувати активами нового класу.
 • Дніпро-МТО. Перший в світі пристрій для кріохірургії, який здатен генерувати температуру до -175 ° C без використання рідкого азоту або інших витратних газів.
 • IDvizer. Інструмент перевірки відео платформи B2B, який дозволяє ідентифікувати та перевірити клієнта менш ніж за секунду на будь-якому етапі роботи ваших Інтернет-або офлайн-послуг.
 • Kray Technologies. Перші в світі автоматичні дрони для внесення засобів захисту рослин і підживлення у польові культури з індустріальною продуктивністю.
 • Mollusca. Комплексне рішення для автоматизації процесу вилучення слизу равликів для виробництва натуральної косметики.
 • MySat UA. Навчальний набір з функціями справжнього супутника. Складання набору не вимагає спеціальних знань, а процес складання допомагає вивчити основи програмування, фізики та орбітальної механіки.
 • Nutroo AI. Аналізує і вибирає кращі світові рецепти з відомих кулінарних блогів і створює ваш особистий план харчування з урахуванням ваших калорій, макросів, вітамінів і мінералів.
 • O3 Care Innovative HealthCare Solutions. Інноваційні прилади та системи для поліпшення якості життя людей, зокрема з дезінфекція поверхні ліжок в готелях, медичних закладах чи вдома.
 • obimy. Унікальна система сповіщення, яка нагадуватиме коханим звертати увагу один на одного, щоб уникнути самотності.
 • SolarGaps. Перші в світі віконні жалюзі на сонячних батареях, що виробляють енергію.
 • UniExo. Реабілітаційна платформа з модульних екзоскелетів з використанням алгоритмів машинного навчання і онлайн-спостереження лікарів.
 • VRobot.Education. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс гри VR, який імітує справжнього інструктора, що дозволяє студентам швидко засвоїти основні навички складання, програмування робота та розуміння фізики та механіки.
 • BIOC. Проєкт промислової переробки кукурудзи в 100% розкладний біополімер за використанням унікальної інноваційної технології потрійної нанополімерізації, що дає змогу отримати біопластик з високими фізикомеханічними властивостями та регульованим періодом біологічного руйнування.
 • Дім роботів. Онлайн-школа для навчання робототехніці та програмування штучного інтелекту, для дітей та дорослих.
 • MIG-Composite. Технологія обробки порошків газовими сумішами, що дозволяє створювати унікальні композиції матеріалів різної природи методами порошкової металургії.

Повну версію трансляції можна переглянути за цим посиланням.

Довідка

Український фонд стартапів є державним фондом, започаткованим за ініціативою Кабінету Міністрів України. Місія фонду – сприяти створенню та розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed та seed), з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів. 

Фонд також надає можливість перспективним стартапам отримати гранти для проходження навчальних програм відомих українських та міжнародних акселераторів. Грантова акселераційна програма Фонду має на меті збільшити кількість успішних стартапів, підвищити їх кваліфікацію та вдосконалити навички, які стосуються розвитку бізнесу і не тільки.