В українських університетах з’явиться курс з інноваційного підприємництва

Стартап-інкубатор YEP спільно з Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації, Дія.Бізнес та Українським фондом стартапів запровадять в українських університетах курс “Інноваційне підприємництво та управління стартап проектами” в рамках проекту “Підприємницький університет”.

Пілотний проект “Підприємницький університет” розпочнеться вже у вересні. Його мета – розвиток підприємницької освіти та стартап руху в університетах України.

На першому етапі проекту, в пілотних університетах країни буде впроваджено навчальну дисципліну “Інноваційне підприємництво та управління стартап проектами”.

Уже у першому семестрі 2020-2021 навчального року викладачі університетів пройдуть попереднє навчання за тематикою курсу (онлайн 26-28 серпня), навчальна програма буде інтегрована в університетах в рамках існуючих дисциплін або як предмет на вибір, а викладачі курсу отримують постійну підтримку експертів та менторів YEP.

Передбачається, що під час курсу студенти створять власні стартап проекти та подадуть їх на участь у конкурсі стартапів. Найкращі команди матимуть шанс отримати індивідуальну менторську підтримку від YEP, Дія.Бізнес, Українського фонду стартапів, Cisco, OKKO, Genesis, REACTOR.UA, TechUkraine та інших партнерів проекту.

Ми давно працюємо з університетами, але вперше інтегруємо управління стартапами в навчальний процес. Робота студентів над стартапами буде зараховуватися як офіційна дисципліна в університеті. Дуже важливо також, що ми будемо постійно підвищувати кваліфікацію викладачів цього курсу”, – коментує засновник YEP Андрій Заікін.

Разом з цією програмою ми відкриваємо нову сторінку в українській стартап екосистемі, коли молоді підприємці зможуть отримати ґрунтовну академічну освіту, яка стосується безпосередньо цього профілю вже на державному рівні. Раніше доводилося займатися в більшій мірі самоосвітою або шукати зарубіжні аналоги. Та вже з наступного року ситуація зміниться. Впровадження системного підходу у навчанні інновативному бізнесу допоможе у майбутньому збільшити кількість успішних проєктів, які конкурентоспроможні закордоном”, – розповідає Павло Карташов, директор Українського фонду стартапів.

Програма курсу пройшла рецензування міжнародних партнерів та експертів: Університет Штату Північна Кароліна (США), Університет Тарту (Естонія), Олени Донець (екс-директорка стартап-акселератору Тель-Авівського Університету, співзасновниця DUCO.io, Ізраїль).

«Національний проект Дія.Бізнес передбачає комплексну та повноцінну допомогу підприємцям за рахунок створення екосистеми підтримки підприємців. Для нас важливо, щоб люди починали власний бізнес і успішно його розвивали. У цьому контексті формування підприємницьких навичок в університеті є важливою складовою проекту Дія.Бізнес», — каже заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

«Сьогодні українські винахідники, інноваційники, стартапери справді мають обмежений доступ до знань про те, як перетворити свої розробки чи креативні ідеї на інноваційні продукти та послуги. Тож ми сподіваємося, що цей проект розширить можливості такого доступу. З одного боку, курс дасть нові знання та практики студентам і викладачам, а з іншого — у перспективі дозволить університетам залучити додаткові кошти від впровадження своїх розробок. Також важливо, щоб у курсі був акцент на розгляд кейсів з науковою складовою», — зазначила генеральний директор директорату науки та інновацій МОН Юлія Безвершенко.

Університети, що візьмуть участь в пілотному проекті надалі отримають можливість участі в наступних етапах проекту “Підприємницький університет”.

Щоб приєднатися до програми уповноваженим особам від університетів необхідно до 15 серпня заповнити анкету: https://bit.ly/2X6tL6M

Ініціативи YEP реалізуються за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України.