В України вперше буде власний павільйон на найбільшій ІТ-конференції світу Web Summit

Цього року Україна вперше буде офіційно представлена на одній із найбільших подій у світі технологій — Web Summit. Захід відбудеться з 1 по 4 листопада в Лісабоні.

Про це йшлося на пресконференції «Перший український павільйон на WebSummit», яка відбулась 30 вересня у Клубі Кабінету Міністрів України за участі Віцепрем’єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова, директора Українського фонду стартапів Павла Карташова, виконавчої директорки Європейської Бізнес Асоціації Ганни Дерев’янко, співзасновника і CEO Sigma Software Group Валерія Красовського, засновника Digital Future Олексія Вітченка, президента Kyivstar Олександра Комарова, представників громадськості та ЗМІ.

Ось уже майже 2 роки ми втілюємо в життя багато ініціатив вперше. Так, вперше держава стала найбільшим ангельським інвестором, вперше в Україну заходять топові світові акселератори, вперше держава підтримує та організовує візит стартапів на найпотужнішу хардверну виставку CES у Лас-Вегасі, вперше українські стартапи експонуватимуться на найбільшій виставці за всю історію людства – Дубай Експо 2020, і вперше Україна буде представлена як держава на Веб Саміті у Лісабоні“, – зазначив під час виступу Павло Карташов.

10 команд, відібрані та профінансовані Українським фондом стартапів на конкурсній основі, представлять свої стартапи під час Web Summit2021. Це — SPOKK, Organization GG, Wantent, GIOS, Carbominer, Skyworker, Clasee, DJOOKY, AutoBI, Finmap. Ці стартапи отримають промо-ваучер із фінансуванням до $3 тисяч на команду.

«Ми завжди ставимо перед собою виклики. І так, цьогоріч ми заздалегідь планували стартап-міссію на Веб Саміт, але ідея окремого павільйону української технологічної екосистеми була її тестом на зрілість. Коли ми розпочинали фандрейзинг – ми не були впевнені, чи об’єднаються стейкхолдери та чи вдасться втілити перший український павільйон у реальність на Веб Саміті. За всю історію Веб Саміту з 2009 року було багато розмов про окремий український павільйон у Лісабоні. А вже сьогодні ми можемо сказати, що першому українському павільйону та першій українській офіційній події в рамках Веб Саміту – бути. Ми перейшли від слів до дій, і я вдячний всім партнерам та співорганізаторам, які роблять все для того, щоб це все відбулось», – зазначив директор Українського фонду стартапів.

Організація стенду на конференції Web Summit у Лісабоні стала можливою завдяки спільним зусиллям співорганізаторів — Українського фонду стартапів, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства закордонних справ, Посольства України в Португалії, Sigma Software Group, Українського Хабу, Європейської Бізнес Асоціації, цифрової агенції iplace та партнерів — Digital Future, «Київстар», Parimatch Tech, Rocket, Fondy, Avenga, ISSP, Concord Fintech Solutions, UNIT.City та ГО «Розвиток ІТ освіти».

Відео заходу: https://cutt.ly/iEOlfBD