USF вітає старт другої хвилі ініціативи “Підприємницький університет”

Сьогодні директор Українського Фонду Стартапів Павло Карташов взяв участь в урочистому відкритті ініціативи “Підприємницький університет”, що реалізується стартап-інкубатором YEP спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Дія.Бізнес, Міністерством освіти і науки України, Українським фондом стартапів, Genesis за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Метою ініціативи “Підприємницький університет”, що охопила вже близко 80 університетів по всій країні, є розвиток підприємницької культури в українських вишах та надання можливостей для відкриття власної справи як альтернативи найманій роботі.

Як зазначив під час виступу директор USF Павло Карташов, «на сьогодні в Україні є всі можливості для розвитку стартапів, які реалізує, зокрема, і наш Фонд: ми підтримуємо стартапи на ранніх стадіях розвитку у вигляді грантів без участі в капіталі, фінансуємо навчання стартапів в національних та міжнародних акселераторах, а також пропонуємо нові фінансові та нефінансові можливості для стартапів в рамках програми інноваційних ваучерів. Це наша нова ініціатива – фінансовий інструмент промоції стартапів, завдяки якому вони мають можливість брати участь, приміром, у Експо 2020 в Дубай (ОАЕ), Web Summit 2021 в Лісабоні (Португалія), CES 2022 в Лас-Вегасі (США) та ін.»

Павло Карташов також окремо відмітив діяльність інкубатора YEP на чолі з Андрієм Заікіним, з яким USF вже має позитивний досвід співпраці: «На сьогодні близько 70% аплікантів, що є вихідцями з YEP, вже отримали фінансування, що свідчить про високу якість як самих проектів, так і процесу підготовки для отримання грантів».

Крім того, учасники заходу обговорили можливості для подальшого розвитку підприємницької освіти в Україні. Зокрема, в рамках реалізації другої хвилі ініціативи «Підприємницький університет» Український фонд стартапів наступного року візьме участь у спільному з партнерами всеукраїнському освітньому турі університетами країни – плануються проводитись воркшопи зі студентами і викладачами, де можна буде ознайомитись з усіма етапами створення успішного стартапу.

«Наша мета – щоб одного дня кожен український студент міг створити власний український стартап. Можливості для цього є і будуть – вони гарантовані державою і екосистемою. А студенту для цього треба мати бажання, ідею і натхнення. Бажаю всім успіхів!», – зазначив директор USF.

Організатори заходу висловили вдячність Українському Фонду Стартапів за підтримку “Підприємницького університету”. Зокрема, Віцепрем’єр-міністр України, Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров відзначив високі результати діяльності Фонду за майже два роки роботи на шляху розвитку інноваційної екосистеми (було профінансовано майже 200 проектів на 5 млн доларів).

Відео заходу