Український фонд стартапів провів вісімнадцятий Pitch Day

11 грудня Український фонд стартапів провів вісімнадцятий Pitch Day, щоб обрати команди для державного фінансування. Захід відбувся у онлайн форматі та проходив з огляду на карантин дистанційно, за допомогою cервісу для проведення відеоконференцій – Zoom. Із презентаціями (пітчами) виступило 10 стартапів. Всі з них на етапі seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 50 000 доларів кожен). 

Захід розпочався з привітання від заступника Міністра цифрової трансформації України Олександра Борнякова, який анонсував запуск акселераційної грантової програми Фонду:

Буквально вчора ми проголосували з правлінням Фонду за розширення вектору нашого фінансування. З нового року заявники Грантової програми, чиї заявки набрали 10 балів і вище, зможуть отримати не тільки звичні гранти pre-seed та seed на розвиток, але й нові гранти на проходження акселераційних програм як у українських, так і міжнародних акселераторах.

Далі слово передали представникам акредитованих Фондом акселераторів, кожен з яких виступив аби розказати детальніше про свій акселератор.

Почали знайомство з Kate Bunina, Managing Director of Europe & US Market Access Center:

Наш акселератор допомагає міжнародним компаніям вийти на глобальні ринки, в тому числі потрапити до Кремнієвої долини. За останні 10 років ми профінансували приблизно 1500 стартапів з 30 країн світу, які залучили інвестиції та підписали контракти. Приблизно 50% цих стартапів були успішними, а 20% отримали інвестиції від венчурних фондів та ангелів сумою більше, ніж 1.5 млрд доларів. Наші партнери з урядових агенцій, наукових закладів та великих корпорацій люблять працювати з нами, адже ми кастомізуємо будь-яку програму: підбираємо програми як для ранніх стадій, так і для пізніх. Зазвичай ми надаємо перевагу спілкуванню віч-на-віч, але так було до пандемії. Зараз ми повністю переключилися на онлайн-режим. І в цьому знайшли свої переваги: більше інвесторів стали доступнішими. Зараз Кремнієва долина ближче, ніж будь-коли. Наша нетворк-мережа – це більше 500 інвесторів Кремнієвої долини, багато корпорацій та ментори, які можуть допомогти стартапам покращити свій бізнес.

За нею узяв слово David Gilgur, Founding Partner at Blue Lake Accelerator:

Я представляю британський акселератор, завдання якого – знайти, розкрити та проінвестувати в стартапи з високим потенціалом. Буде справедливо сказати, що ми знаємо про болі та проблеми, з якими стикаються українські стартапи та їх засновники. І будьмо відвертими: їх безліч. Але ми також знаємо можливості українських стартапів, їх величезний потенціал. Ось чому ми тут. Наша команда має 15 річний досвід. Наша мета – знайти, інвестувати та пов’язати стартапи України з можливостями Великобританії, допомагати зростати майбутнім гігантам технологій. Ми бачимо реальний потенціал та реальну мету. Що стосується нашої програми та акселератора: ми одержимі успіхом виходу на ринок. Вся наша програма заточена під це. Так, фінансування є важливим, ми підтримуємо стартапи та інвестуємо в них, але ще важливіше, на нашу думку, знайти першого клієнта, вийти на новий ринок та відповідати йому. Ми створили дивовижну мережу, орієнтовану на Європу, особливо Великобританію з понад 50 наставниками, галузевими експертами, серед наших партнерів провідні  імена в корпоративному сегменті . І все це з однією лише метою – допомогти нашим стартапам розкрити потенціал та знайти нові ринки.”

Продовжила Elena Malitskaya, ISE Group Acceleration Leader:

ISE дослівно перекладається як innovations startups entrepreneurship. З одного боку ми український провайдер корпоративних інновацій для великого бізнесу, а з іншого – стартап акселератор. Ми є немовби містком між корпоративним світом та світом стартапів. З одного боку ми навчаємо корпорації як робити інновації, обирати стартапи та їх пілотувати, а з іншого підтягуємо рівень стартапів, щоб вони могли працювати з корпораціями. Ми сфокусовані саме на цьому зв’язку.

З Нью-Йорку під’єдналася Giulia Imperatrice, Program Director at NUMA New York:

Нума – це глобальна мережа акселераторів з офісами в Нью-Йорку та Парижі. Ми розпочали роботу 20 років назад і зараз вжн маємо 60 компаній в усьому світі з експертами 5 національностей.

Seed Forum Global презентував President Steinar Korsmo:

Усі члени нашої команди – підприємці і професійні бізнес-ангели, які готові допомогти вам. Програма прискорення Seed Forum складається з 10 кроків, пройшовши які можна сказати, що ви готові до міжнародного виходу на ринок. І є 5 додаткових кроків, які допоможуть вам під час виходу на ринок. Ви готові до міжнародного ринку, якщо ваша команда не має не лише технологічну компетенцію, але й комерційну, має чітке визначення своєї ринкової ніші, є достатньо хороша інтелектуальна власність, стратегія, якщо у вас є трекшн, якщо ваша бізнес-модель масштабується і у вас досить гарна фінансова стратегія.”

Наступним включився Дмитро Подолєв, Founder iHUB:

iHUB є одним з найстаріших українських акселераторів, який працює вже понад дев’ять років. Ми маємо три офіси в Україні та один в Молдові. Наша спеціалізація це стартапи на ранніх стадіях розвитку, яким ми допомагаємо підняти свій перший капітал. Одним з наших випускників є відомий Preply. Сьогодні в Україні кількість стартапів дуже висока і наша мета почати перетворювати цю кількість на якість. Саме для цього і існують акселератори, які будуть супроводжувати команду увесь їх непростий шлях.

Урочисту частину завершив Денис Гурський, Head of Board SocialBoost:

1991 це українська програма, яка існує вже п’ять років. Вона з’явилася як акт доброї волі від міжнародних донорів, які хотіли б змінити ситуацію та поєднати стартапи з державним сектором. Програма починалася з реформи відкритих даних, але потім поширилася на інші теми такі як fintech та інфраструктура. А вже наступного року цей список доповнять кібербезпека та штучний інтелект. Наша програма залучила понад 2,5 млн доларів і це дозволяє стартапам проходити навчання і не залишати частку у своєму капіталі акселератору.” 

Хто оцінював?

 • Катерина Дегтяр. Директорка підрозділу Startup Grind Kyiv.
 • Роман Вілявін. Партнер в Promodo.
 • Ігор Руснак. Директор з питань стратегії та розвитку в OTP Bank.
 • Михайло Халецький. Старший інвестиційний аналітик Simpact VC.
 • Роман Кірігетов. Співзасновник та CEO FlashBeats, засновник Kabanchik та Crafta.
 • Валерій Добровольський. Експерт програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.
 • Максим Бешлєул. Засновник та CEO компанії MedicalLife.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії seed є: команда, ринок, продукт, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 15 балів.

Результати

Переможцем глядацьких симпатій, згідно голосування у телеграм каналі, цього разу став стартап SEMCS by Mosquito Control.

Спеціальний приз від керуючого партнера Unit School of Business Артема Макеєва у вигляді стипендії для безкоштовного навчання у школі підприємництва отримала команда SkyMe.

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

 1. SEMCS by Mosquito Control. Розумна екологічна система захисту від укусів комарів, яка очищає відкриті території від москітів. 
 2. Amperia. Набір для проведення лабораторних робіт з фізики в школах. Сучасний підхід до класичної теми, який захоплює дітей, допомагає ставити запитання та стимулює до пошуку рішення. Мобільність набору дозволяє експериментувати в будь-якому місці.
 3. SameKey. Хмарна система контролю управління доступу, що встановлюється на будь-які двері та у будь-яких будівлях.
 4. Apiway. No-code інтеграцiйна платформа и маркетплейс б2б софтiв, де вы можете знайти та купити рiзнi софты для бiзнесу, а потiм безкоштовно iнтегрувати iх через API, без програмiста.
 5. Creative Practice. Освітня та кар’єрна екосистема для фахівців та компаній, що працюють в галузі креативних індустрій (дизайн, маркетинг, ІТ, реклама, геймдев). Наша система об’єднує в собі можливості навчання, створення та поширення освітнього контенту, а також працевлаштування та пошуку фахівців.
 6. Activechat. Поєднує в собі чат підтримки та розумних віртуальних помічників на основі штучного інтелекту, щоб допомогти командам підтримки клієнтів краще виконувати свою роботу. За допомогою Activechat ваш віртуальний помічник буде готовий за лічені хвилини і постійно вдосконалюватиметься. Наша місія полягає в тому, щоб передати розмовний штучний iнтелект в руки керівників сервісних служб по всьому світу.
 7. SkyMe. Складається з двох доповнюючих один одного продуктів на ринку послуг з ремонту мобільної техніки. Перший – маркетплейс з власною доставкою запчастин та устаткування для майстрів (b2b ринок), другий – сервіс швидкісної доставки ремонтів для користувачів мобільної техніки (b2c ринок). Останній, на наш погляд, здатен повністю змінити традиційну уяву про ринок надання послуг з ремонту техніки.
 8. PatentBot. Перша в світі дівчинка-бот, яка реєструє торговельні марки в 5 кліків за 10 хвилин.
 9. nect WORLD. Дозволяє бізнес професіоналам бути впевненими у своїй повсякденній роботі за допомогою простого у використанні, безпечного і надійного Інтернету для своїх ноутбуків.
 10. VR Inn. VR технологічна компанія, орієнтована на розробку корпоративних навчальних рішень, які частково розробляються на замовлення, і в той самий час використовує платформу VR Inn Growth для забезпечення, управління та контролю навчання працівників. Наша місія – відновити наявні методики навчання за допомогою найсучасніших технологій, доступних сьогодні, та забезпечити найкращі практики таким галузям, як автомобільна, важка промисловість, скляна промисловість тощо.

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Нагадуємо, що за результатами сімнадцятого Pitch Day було профінансовано вісім стартапів на етапі pre-seed: Supplio, iCardy, AssayMe, Recoshelf, Reelly, BloggerMall, Chargeback Optimizer та Advisera