Перейти до вмісту
Цей вебсайт не оптимізовано для альбомної орієнтації. Будь ласка, поверніть ваш пристрій.
30 Листопада, 2020

Український фонд стартапів провів сімнадцятий Pitch Day

27 листопада Український фонд стартапів провів сімнадцятий Pitch Day. Захід відбувся у онлайн форматі та проходив з огляду на карантин дистанційно, за допомогою cервісу для проведення відеоконференцій – Zoom. Із презентаціями (пітчами) виступило 12 стартапів. Всі з них на етапі pre-seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 25 000 доларів кожен). 

Захід розпочався з привітання від керуючої директорки Європейської Бізнес Асоціації Анни Дерев’янко, з якою напередодні Фонд запустив спільну ініціативу з впровадження корпоративних інновацій:

Європейська Бізнес Асоціація радіє можливості співпраці з Українським фондом стартапів. Ми нещодавно запустили ініціативу, яка буде націлена на те, щоб корпорації та молоді українські стартапи могли знайти одне одного. Прямо зараз ми шукаємо можливості, які дозволять достукатися до корпоративного сегменту, щоб вони приймали українські стартапи і дали їм можливість спільно вирішувати завдання, які стоять на порядку денному корпоративного бізнесу.”

Урочисту частину завершила Ірина Новікова,  заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України:

І свій час я відвідувала матір усіх стартапів – Силіконову долину і з того часу точно пам’ятаю три складових для успішного розвитку: продукт, команда і фінансування. Перші два компоненти у всіх наших стартапів є, але з фінансування завжди виникають складнощі і саме тут держава і може допомогти. Перші кроки ми вже зробили і Український фонд стартапів є яскравим прикладом цього. Наступними кроками буде створення Фонду фондів, бізнес-інкубаторів, а також законопроєкт про розвиток інновацій.” 

Хто оцінював?

  • Олена Мажуга. Інвестиційний менеджер Genesis Investments.
  • Олеся Мальована. Директорка підрозділу Startup Grind Dnipro.
  • Андрій Зінчук. Керуючий директор Demium.
  • Андрій Заікін. CEO та засновник YEP startup incubator.
  • Юрій Серещенко. Керуючий партнер Quarter Partners.
  • Сергій Довгополий. Керуючий партнер бізнес акселератора FeelGoodLabs.
  • Ігор Руснак. Директор з питань стратегії та розвитку в OTP Bank.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії pre-seed є: команда, ринок, ідея, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 12 балів.

Результати

Переможцем глядацьких симпатій, згідно голосування у телеграм каналі, цього разу став стартап SolidERP.

Спеціальний приз від Інни Шилової у вигляді безкоштовного доступу до хабу стартапів LIFT99 Kyiv Hub терміном на два місяці отримали проєкти iCardy, Recoshelf та Assayme.

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

  1. Supplio. Автоматизована платформа поповнення запасів для постачальників косметики, яка інтегрує їх зі своїми клієнтами (салони краси, аптеки, магазини), забезпечуючи автоматичне управління замовленнями (замовлення на поставку автоматично плануються та надсилаються постачальнику) на основі фактичних запасів клієнтів та використання продуктів, рекомендує нові продукти і акції, та вирішує типові проблеми із замовленнями. Як результат, на 90% зменшується ручна робота із замовленнями і на 30-35% – загальні витрати постачальників.
  2. iCardy. Зручний та доступний сервіс, що дозволяє з 99% достовірністю у режимі реального часу діагностувати ризик виникнення проблем серця.
  3. AssayMe. Персональний Wellness&Health assistant, що дозволяє користувачам контролювати стан свого здоров’я за допомогою медичних експрес-тестів в домашніх умовах. А також це комплексний інструмент для більш якісної телемедицини.
  4. Recoshelf. Великий брат рітейла, який за допомогою розумних IoT камер спостерігає за полицями в магазинах, перевіряє наявність товару, асортимент і ціни, допомагає підняти продажі на 5-6%.
  5. Reelly. Digital платформа, яка допомагає знайти відповідального експерта з нерухомості у потрібному сегменті та локації.
  6. BloggerMall. Платформа для співпраці з блогерами. Платформа дозволяє рекламодавцям замовляти рекламу у блогерів швидко, безпечно та ефективно завдяки таким вбудованим інструментам, як аналітика сторінок блогерів в соц. мережах, фільтри для пошуку блогерів з необхідною ЦА, функції Безпечна угода та рейтинговою системою.
  7. Chargeback Optimizer. Платформа автоматизованої обробки проблемних операцій з платіжними картками для банків, платіжних провайдерів, підприємств торгівлі та сервісу. Платформа дозволяє зменшити вартість та скоротити час розгляду претензій і повернення коштів клієнтам.
  8. Advisera. Рішення для отримання підприємцями бізнес-консультацій від міжнародних спеціалізованих експертів за допомогою Machine Learning алгоритма.
  9. HoldYou. Сервіс психологічної онлайн допомоги. Наш проект для людей, які хочуть отримати допомогу психолога коли та де завгодно, незалежно від точки на мапі. Всі консультації проходять онлайн-через мобільний додаток, власний кабінет на сайті або по телефону.
  10.  dataFreeze. Мобільний додаток для фіксації порушень авторських прав, посягання на честь та гідність.
  11.  SolidERP. ERP система для сучасних сервісних компаній.
  12.  SunDate App. Мобільний додаток для онлайн знайомств з простою та оригінальною системою призначення побачення в три кроки, що направлена на повагу та економію часу, адже час є найдорожчим невідновлювальним ресурсом. СанДейт також має оригінальні інструментами пошуку пари, щоб зробити пошук як найефективнішим, а також має оригінальну систему монетизації, оригінальні кнопки, оригінальний функціонал, включно можливість пошуку пари людям з фізичними особливостями.

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Нагадуємо, що за результатами чотирнадцятого, п’ятнадцятого та шістнадцятого Pitch Day було профінансовано п’ять стартапів на етапі pre-seed (RE-leaf PAPER, iceFood, AI Impulsar, Muscreators, Smart Way) і два на стадії seed (eSalesPlatform, HackenAI).

Інші новини