Український фонд стартапів провів п’ятнадцятий Pitch Day

6 листопада Український фонд стартапів провів п’ятнадцятий Pitch Day. Захід відбувся у онлайн форматі та проходив з огляду на карантин дистанційно, за допомогою cервісу для проведення відеоконференцій – Zoom . Із презентаціями (пітчами) виступило 10 стартапів. Всі з них на етапі seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 50 000 доларів кожен). 

Захід розпочався з привітання від CEO та партнера Startup Wise Guys Крістобаля Алонсо:

Наш акселератор Startup Wise Guys проінвестував вже багато українських стартапів. Ми пишаємося кожним з них. Для вас це певна рольова модель. Перш за все, дайте собі відповіді на ключові запитання: чому ви займаєтесь цією справою? Яку проблему ви хочете вирішити? Під час пітчу повністю віддайтеся процесу. Не бійтеся зробити багато помилок перед тим як стати успішними. По суті, поразка – фундамент успіху. Тож презентуйте свій проект пристрасно, отримуйте зворотній зв’язок та рухайтесь уперед. Бажаю успіху! Сподіваюсь, що деякі з сьогоднішніх проектів стануть тими, кого ми також проінвестуємо

Із далекого Токіо вперше до пітчу приєднався Сергій Корсунський, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Японії:

Для мене співробітництво з Українським фондом стартапів має не тільки формально-професійну сторону, але й особисту. В дев’яностих роках я працював в державному комітеті з питань науки і технологій, де був причетний до створення інноваційного фонду України. Ідея фінансування новітніх технологій з боку держави на грантовій основі без участі в капіталі існувала вже давно, але тоді в нас не вийшло втілити це у реальність. Та зараз вдалося зробити те, чого прагнули ми майже двадцять років тому назад. Зараз я очолюю дипломатичну місію України в Японії, шлях становлення якої лежав якраз через технології, науки, малий та середній бізнес, які займають три чверті економіки. Чим це закінчилося ми чудово бачимо. Мета нашого співробітництва з Українським фондом стартапів полягає в тому, що обрані найперспективніші заявники Грантової програми будуть мати можливість отримати вихід на японських інвесторів, про що я буду розмовляти з місцевими інституціями вже в найближчий час і сподіваюся, що вже в наступному році ми отримаємо перших претендентів. Обіцяю, що поки знаходжуся у ролі Посла тут, в Японії, цей напрям буде залишатися одним з пріоритетних

Про Кремнієву долину та її стан під час пандемії розповів Генеральний консул України в Сан-Франциско Дмитро Кушнерук:

Пандемія коронавірусу докорінно змінила життя в Кремнієвій долині. Якщо раніше ви могли зайти в кафе та побачити в черзі Тіма Кука, то зараз всі сидять по домівках. Тим не менш українські, а також інші стартапи від цього лише виграли. Якщо раніше пріоритет був в тих, хто мав доступ до інвесторів віч-на-віч, то зараз шанси вирівнялися і доступ до них однаковий для всіх – через онлайн. Самими лише розмовами онлайн формат не завершується. Укладання угод також відбувається дистанційно, в середньому це займає три-чотири коли. Наш Український фонд стартапів окрім безпосереднього фінансування надає стартапам можливість оцінити свій проєкт більш об’єктивно, оскільки тут вас не будуть жаліти та зададуть найгостріші питання. А це корисно, щоб стати підготовленим до іноземних ринків та інвесторів

Урочисту частину завершив керівний партнер Unit School of Business Артем Макеєв, який вперше оголосив, що один з виступаючих стартапів, згідно голосування представників USB, отримає стипендію на безкоштовне навчання у школі по результатах своїх пітчів. 

Хто оцінював?

 • Катерина Дегтяр. Директорка підрозділу Startup Grind Kyiv.
 • Юрій Серещенко. Керуючий партнер в Quarter Partners.
 • Вадим Роговський. Керівник та засновник Startup School Online.
 • Олександр Рябцев. Засновник StartupInUA.
 • Фелікс Літвінський. Керуючий директор Blackstone LaunchPad.
 • Олексій Орап. CEO Youscan.
 • Ганна Толстанова. Начальник науково-дослідної частини та професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії seed є: команда, ринок, продукт, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 15 балів.

Результати

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

 1. eSalesPlatform. E-commerce платформа, що допомагає ритейлеру розширити ринки збуту на міжнародні маркетплейси, такі як Amazon та eBay.
 2. MBC Bundles & Product PACK. Додаток для створення Бандлів і Пакетів продуктів на базі eCommerce платформи Shopify для збільшення середнього чека, та спрощення інвентаризації таких комбінацій, і можливість включати їх в маркетингові кампанії.
 3. Сапорт (Saport). UBER термінових послуг. Ми створили програмне забезпечення, що з’єднує клієнта з майстром (готовим вирішити вашу проблему зараз) в телефонному дзвінку за 20 секунд. Це підходить будь-якому сервісу, а інтеграція займає лічені години.
 4. CONTROL FLOW. Інженерна розробка та програмне забезпечення для обліку й контролю протоку рідини. В першу чергу продукт орієнтований на ринок ПММ. Додаток синхронізовано з пристроєм, що забезпечує доступ до віддаленого управління системою. Додаток дозволить підприємствам керувати власними ресурсами, виявити факти розкрадання та керувати картковими лімітами в режимі реального часу, як результат – збільшення ефективність використання ресурсів та зменшення витрат на 15%.
 5. DITA. Система рекомендацій одягу для онлайн та офлайн магазинів, яка може співставляти розміри тіла людини з розмірами лекал одягу.
 6. БІФАЗИК+. Автоматичний зовнішній дефібрилятор – це новітня розробка в галузі лікування загрозливих кардіологічних подій, призначений для дозованої електроімпульсної дефібрилюючої дії транстаракально на серце пацієнта при лікуванні гострих і хронічних порушень серцевого ритму і спостереження електрокардіосигналу (ЕКС) пацієнта на екрані кардіомонітора при зйомі ЕКС з електродів для дефібриляції або електрокардіографічних електродів.
 7. Екологічно чиста іонно-плазмова технологія чорного кремнію для сонячної енергетики. Технологія базується на новому фізичному ефекті колективного батутного розпилення твердих тіл, відкритого авторами в 2019 році, основні технічні рішення захищені Патентом України. Висока швидкість та низька вартість екологічно чистих процесів значно зменшать витрати на виробництво структур чорного кремнію в порівнянні з найбільш ефективною сучасною МССЕ технологію.
 8. ТурбоРапид. Малогабаритний та високоефективний газовий водогрійний котел тип “ТурбоРапид”, використання якого дозволить суттєво зменшити собівартість генерації теплової енергії для виробництва опалення та гарячого водопостачання, що дасть можливість населенню, промисловості, громадам заощаджувати додаткові кошти та поліпшити в державі соціальні, економічні та екологічні аспекти життєдіяльності.
 9. ELUPAY. Комплекс Hardware і Software рішень, що дає можливість власникам будь-яких торгових автоматів швидко та вигідно організовувати прийом безготівкових платежів.
 10.  IntelSoft Technologies. Ми допомагаємо організаціям підвищувати ефективність своєї діяльності шляхом кращого розуміння та прогнозування внутрішніх процесів, поведінки клієнтів та зовнішніх чинників. З цією метою ми розробляємо прості у користуванні рішення з автоматизованою поглибленою аналітикою для потреб управлінців. Це забезпечує можливість легкого переходу на щоденне прийняття рішень на основі інформації без необхідності залучення data science та IT спеціалістів.

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Нагадуємо, що за результатами дванадцятого та тринадцятого Pitch Day було профінансовано вісім стартапів на етапі pre-seed (Portal, Organization.GG, Djooky, Abrakadabra, iBeauty, VAR Energy, Next Generation, SPOKK) і три на стадії seed (Outloud.ai, Esper Bionics, IGnation).