Український фонд стартапів провів двадцятий Pitch Day

15 січня Український фонд стартапів провів двадцятий Pitch Day, щоб обрати команди для державного фінансування. Захід відбувся у онлайн форматі та проходив з огляду на карантин дистанційно, за допомогою cервісу для проведення відеоконференцій – Zoom. Із презентаціями (пітчами) виступило 13 стартапів. 11 з них на етапі pre-seed та претендують на державне грантове фінансування у розмірі 25 000 доларів кожен. Двоє інших є конкурсантами міжнародного конкурсу EUREKA Globalstars, які вперше захищали свої проєкти перед радою незалежних інвестиційних експертів на платформі нашого Фонду, що є умовою для отримання грантового фінансування і подальшого прогресування в конкурсі.

Захід розпочався з привітання від першого заступника Міністра освіти і науки України Миколи Кизима:

“Для нашого міністерства це особливий захід, тому что саме сьогодні відбувається фінальний виступ українських команд-конкурсантів EUREKA Globalstars, до якої Україна вперше долучилася в червні минулого року.  Це міжнародна ініціатива, яка дає змогу командам українського бізнесу, наукових установ та вишів взяти участь у спільному конкурсі проєктів між Сінгапуром та 14-ма країнами-членами EUREKA. Участь в цьому конкурсі передбачала дворівневий відбір. На початку командам потрібно було створити свій власний консорціум, який складається як мінімум з двох учасників, один з яких є представником Сінгапуру, а другий – однієї з країн-учасників ініціативи. Цей бар’єр виявився найскладнішим і подолали його далеко не всі: тільки три команди з 33. Ще один з учасників трійці вибув на етапі національного відбору, не набравши достатню кількість балів для участі у сьогоднішньому пітчі. Тому бажаю двом командам, які пройшли цей складний шлях продемонструвати усе, на що вони здібні і звичайно ж успіхів у подальшій праці”

Урочисту частину завершила Юлія Безвершенко, Генеральна директорка директорату науки та інновацій, представник групи високого рівня програми EUREKA від України:

“Наша основна місія як Міністерства це створити такі умови, в рамках яких українські дослідники та інноватори будуть мати можливості, мотивацію та інструменти для розвитку та втілення у життя своїх ідей. Наразі ми працюємо над розширенням інструментів для цього і наступним кроком є долучення до Горизонту Європи. Для українських інноваторів ця програма означає можливість доступу до європейських інструментів грантового фінансування та долучення до спільнот дослідників. Що стосується конкурсу EUREKA Globalstars зазначу, що це лише частина інструментів, які пропонує ця ініціатива під парасолькою EUREKA. Серед іншого це, наприклад, мережеві та кластерні проєкти. Рекомендую усім зацікавленим слідкувати за новинами нашого Міністерства, щоб бути у курсі нових можливостей для ваших ідей”

Хто оцінював?

 • Катерина Дегтяр. Директорка підрозділу Startup Grind Kyiv.
 • Олеся Мальована. Директорка підрозділу Startup Grind Dnipro.
 • Олександра Балкова. Операційна директорка акселераційних програм Startup Wise Guys.
 • Юрій Серещенко. Керуючий партнер Quarter Partners.
 • Вадим Роговський. Керівник та засновник Startup School Online.
 • Юрій Козік. CEO Advisera.
 • Олександр Рябцев. Засновник StartupInUA.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії pre-seed є: команда, ринок, ідея, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 12 балів.

Основними критеріями оцінки проектів EUREKA Globalstars є: команда, ринок, продукт, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 15 балів.

Результати

Переможцем глядацьких симпатій, згідно голосування у телеграм каналі, цього разу став стартап RichMe.

Спеціальний приз від LIFT99 Kyiv Hub, у вигляді двох місяців безкоштовного доступу до стартап-хабу особисто він Інни Шиловою, менеджерки з ком’юніті та івентів, отримала команда OSBB Online.

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів pre-seed (від найвищого балу до найнижчого):

 1. OSBB Online. Комплексне рішення  для управління багатоквартирними будинками та комфортного життя мешканців.
 2. ComeBack Mobility. Розумні сенсори для милиць для контролю навантаження після захворювань та ушкоджень нижніх кінцівок.
 3. obimy. Сервіс та додаток для невербальної комунікації.
 4. LineBar. Мультифункціональна технологія будівельного 3D друку, яка дозволяє будувати елементи будівель декількома матеріалами одночасно та безпосередньо на будівельному майданчику.
 5. MindSelf. Мобільний інструмент психологічної самопомочі для побудови стресостійкості, підвищення ментального здоров’я та усвідомленості, покращення уваги.
 6. Checki. Розумний сервіс електронних чеків. Покупцям можна забути про чекову стрічку на касах та зберіганні її в кишенях. Бізнес зможе позбутися витрат на папір і фіскальні реєстратори, при цьому отримає додатковий маркетинговий інструмент.
 7. Native. Платформа для вивчення іноземних мов що дає багато реалістичної практики з реальним викладачем за ціною групи.
 8. Noplag. Сервіс виявлення плагіату та ресурси для академічного письма.
 9. RichMe. Віртуальний помічник,  який допоможе інвесторам-початківцям з плануванням, вибором стратегії і підбором фінансових інструментів, а також буде супроводжувати їх на всьому шляху до виконання цілей.
 10. Spexfy. Сервіс, який ефективно вирішує питання розробки технічного завдання проекту.
 11. Gremly. Всі послуги в одному додатку. Простий вибір найкращої компанії-виконавця. Швидке замовлення у кілька кліків.

Для конкурсантів ініціативи EUREKA Globalstars був сформований окремий рейтинг (від найвищого балу до найнижчого):

 1. Досягнення сталого життя за допомогою наскрізного відстеження енергії на блокчейні. Децентралізована енергетична мережа, яка дозволяє власникам нерухомості відстежувати, автоматизувати та враховувати свої цілі щодо енергетичної стійкості, продавати чисту енергію своїм орендарям та експлуатувати вуглецево нейтральні зарядні станції.
 2. EcoTyre. Розробка повної системи моніторингу поводження з відходами на основі спостереження за Землею. Послуга включатиме інструмент штучного інтелекту AI для виявлення незаконних звалищ на супутникових знімках у великих районах, а також інструмент для моніторингу впливу на довкілля та розвитку звалища з часом для виявлення небезпек та оцінки мінімізації його впливу на навколишнє середовище.

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Нагадуємо, що за результатами вісімнадцятого та дев’ятнадцятого Pitch Day було профінансовано два стартапи на етапі pre-seed (BDiary, Custle) і п’ять на етапі seed (SEMCS by Mosquito Control, Amperia, SameKey, Apiway та Creative Practice).