Український фонд стартапів провів другий Pitch Day

25 лютого на території інноваційного парку Unit.City відбувся другий відбір стартапів, котрий провів Український фонд стартапів. Із презентаціями (пітчами) виступило 8 стартапів. Всі з них на етапі seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 50 000 доларів кожен).

Модератором події стала Катерина Дегтяр, директор Startup Grind Kyiv, фахівець, який знає про інновації зовні і зсередини.

Вступне слово сказав Олександр Борняков, член Наглядової ради Фонду, а також заступник Міністра цифрової трансформації України. Олександр поділився своїми враженнями: в Україні набагато більше інноваційних команд, ніж може здаватися.

З мотиваційною промовою виступив Юрій Козік, підприємець, стартап адвайзер та голова ГО «Еволв». В минулому випускник фінського акселератора Startup Sauna:

Говорити про успіх  значить робити логічну помилку, упередження виживання. Успіх не є статистично важливий. Тому ми маємо говорити про НЕуспіх, про всі ті речі, які НЕ вдалися, про всі ті проекти, які не змогли отримати грошей, адже, як ми знаємо,  9 із 10 стартапів зазнають поразки. Але питання у тому, як ми маємо ставитися до невдачі та до поразки. Є щось у нашому менталітеті, що производить до того, що ми не любимо говорити про поразки, нам подобається перебільшувати успіх, говорити та пишатися успіхом. Це нормально: така людська природа. Але є і інше відношення: ставлення до поразок в англосаксонському менталітеті. Завдяки ньому існує таке місце як Кремнієва долина. Поразки – це те, що призводить до успіху. Завдяки поразкам ми отримаємо шанс на успіх. Є дослідження, яке говорить: 4 чи 5 спроба запустити стартап має більший шанс на успіх. Тому ми маємо наважуватися на те, щоб запускати бізнес, незважаючи на поразки. Сьогодні важливі не бали, а те, що є  люди, які наважуються запускати стартап, подавати заявку та виступати тут. Тільки ті, хто пробують, зможуть досягти успіху. “

Хто оцінював?
 • Олександра Балкова. Керуючий директор B2B SaaS програм в одному з найкрупніших акселераторів Європи Startup Wise Guys. 
 • Андрій Заікін. CEO в YEP startup incubator.
 • Олександр Цімерман. Керуючий партнер Solid5.
 • Дмитро Корчевський. Засновник та Генеральний директор Комп’ютерної Академії ШАГ.
 • Михайло Халецький. Старший інвестиційний аналітик Simpact VC.
 • Ганна Толстанова. Професор, начальник науково-дослідної частини Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
 • Андрій Гулий. Головний аналітик Indax.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії seed є: команда, ринок, технологія, продукт, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 15 балів.

 

Результати

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого):

 1. HarvesTrackHardware та Software (ІоТ) рішення для контролю процесу збору врожаю та попередженню крадіжки зерна під час жнив. Рішення базується на трьох типах сенсорів (датчиків) для комбайна та перевантажувача, які доповнені системою “свій-чужий”, а також програмного забезпечення для контролю процесу збору врожаю, автоматичної індикації ситуацій щодо можливих крадіжок, а також збору, консолідації та зберіганні даних роботи комбайнів SAAS-рішення.
 2. Agrifinance Online. Допомагає об’єднати учасників сільськогосподарського ринку України (фермерів, інвесторів, трейдерів, дистриб’юторів та страховиків) на одній платформі. Використовуючи новий фінансовий інструмент як аграрна розписка, планують розвивати сільськогосподарський ринок України через інтегровану та прозору онлайн-екосистему.
 3. Allzap. Офіційний розробник платформи для створення інтернет-магазинів з продажу автозапчастин та маркет-плейса та мобільного додатку для IOS (автоматичний підбір запчастин по VIN-коду та держномеру). ІТ-рішення Allzap допомагають продавцям автозапчастин знаходити своїх покупців, а покупцям постачальників.
 4. NUWORKCRM-система управління наймом на початкові позиції та при масс підборі. Роботодавець працює з результатами проведених первинних співбесід, веде аналітику ефективності каналів залучення кандидатів та створює нові вакансії з чатботом лише за 2 хвилини. Завдяки NUWORK ефективність HR функції піднімається до 70%, один рекрутер може координувати процес найму до 100 вакансій одночасно.
 5. RoboBus. Інноваційна платформа-причеп з великою кількістю сучасного обладнання, що є мобільною лабораторією для вивчення робототехніки, програмування і 3D технологій. Це рішення дозволить навіть самим віддаленим населеним пунктам України і світу дізнатися про IT- технології та почати розвивати професійну орієнтацію серед дітей та дорослих.
 6. LightUponCloud. Швидкісний сервіс синхронізації файлів користувача, дешевший аналог Dropbox для бізнесу.
 7. ZALM. Новий продукт в сфері безпеки особистих речей. ZALM дозволяє підвищити безпеку особистого рюкзака. Шляхом простої установки нашого гаджету, яка не потребує зміни конструкції або псування рюкзака, користувач отримує повідомлення про відкриття будь-якого відділення сумки не тільки на телефон, але і на спеціальний хаб, який розміщується на лямці рюкзака.
 8. GoodZone. Сервіс для відеодзвінків, основна мета якого – об‘єднати  всіх людей, незалежно від їх статусу в одну велику GoodZone, руйнуючи “стіну” і бар‘єри в спілкуванні. Додаток дає можливість звичайним людям спілкуватись з їх кумирами в різних форматах. І в першу чергу, донести до Celebrities/Masters, що головною ланкою в їх успішній кар’єрі є прості люди – люди для яких вони творять.

Підвела підсумки Леся Севрук, Голова Наглядової ради Українського фонду стартапів:

Я маю бути впевнена, що держава не втручається в процес, не має бюрократичної складової, все відбувається прозоро! Хочу подякувати всім стартапам, які вірять в фонд і які довіряють державі свої ідеї. Незалежно від результатів, робіть повторні заявки, покращуйте свої розробки, приходьте ще і ще!

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Ще більше фото тут.