Український фонд стартапів провів дев’ятнадцятий Pitch Day

18 грудня Український фонд стартапів провів дев’ятнадцятий Pitch Day, щоб обрати команди для державного фінансування. Захід відбувся у онлайн форматі та проходив з огляду на карантин дистанційно, за допомогою cервісу для проведення відеоконференцій – Zoom. Із презентаціями (пітчами) виступило 12 стартапів. Всі з них на етапі pre-seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 25 000 доларів кожен). 

Захід розпочався з привітання від Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченко, який зазначив важливість інновацій у сфері сучасної української культури:

Ми всі з креативної індустрії і в той чи інший спосіб дотичні до створення нового. В нашій сфері є театри, дизайн, кіно та багато іншого, що вартує уваги стартаперів і де наше міністерство може допомогти, щоб шляхом неординарних та несподіваних рішень залучити людей і до читання, і до відвідування музеїв. Станом на сьогодні в нас нічого не оцифровано і тут є великі виклики, для вирішення яких можна до нас приходити як приклад. Ми готові підтримувати подібні ініціативи в тому числі через гранти Українського культурного фонду, але так само ми готові брати участь і у державно-приватному партнерстві. Буду радий бачити вас в нашому креативному просторі.”

Хто оцінював?

 • Катерина Дегтяр. Директорка підрозділу Startup Grind Kyiv.
 • Юрій Серещенко. Керуючий партнер Quarter Partners.
 • Вадим Роговський. Керівник та засновник Startup School Online.
 • Михайло Халецький. Старший інвестиційний аналітик Simpact VC.
 • Андрій Гулий. Головний аналітик Indax.
 • Олександр Яценко. Керуючий партнер BRISE Capital.
 • Андрій Зінчук. Засновник AZ Ventures, співзасновник SLASH GAMES.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії pre-seed є: команда, ринок, ідея, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 12 балів.

Результати

Переможцем глядацьких симпатій, згідно голосування у телеграм каналі, цього разу став стартап Аудіоказки Українською.

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

 1. BDiary. Мобільний асистент для ведення приватної практики в сфері краси.
 2. Custle. Платформа для кастингу акторів та моделей, що автоматизує процес підбору найбільш відповідних кандидатів за допомогою машинного навчання.
 3. inLovery. Мобільний додаток, яке допомагає партнерам краще зрозуміти один одного і поліпшити своє сексуальне життя. 
 4. Аудіоказки Українською. Найбільша в світі колекція якісних аудіоказок українською мовою.
 5. WonderWay. Тревел додаток, який допомагає подорожуючим швидко та якісно планувати свою подорож, або ж не готувати план подорожі взагалі. Все це, за допомогою порад від блогерів, місцевих жителів, та штучного інтелекту.
 6. Librarius. Найкраща пропозиція електронних книжок українських видавців. Читати зручно, модно і корисно!
 7. Provizio. Розумна система для домашнього моніторингу глаукоми.
 8. Sugarrr. Застосунок, що допомагає взяти діабет під контроль.
 9. PROJECT 2020. Виготовлення елементів кріплень альтернативної технології збирання меблевих каркасів для кухні, ванних кімнат та зон зберігання (комоди, стелажі, пенали).
 10. Bindercar. Все що потрібно автовласнику в одному додатку.
 11. Dopamine. Перший розумний тайм&таск менеджер, який допомагає складати та досягати реалістичні щоденні плани.
 12. FREE SOCIETY network. Соціальна мережа і маркетплейс для ще більшої свободи.

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Нагадуємо, що за результатами сімнадцятого Pitch Day було профінансовано вісім стартапів на етапі pre-seed: Supplio, iCardy, AssayMe, Recoshelf, Reelly, BloggerMall, Chargeback Optimizer та Advisera.