Перейти до вмісту
Цей вебсайт не оптимізовано для альбомної орієнтації. Будь ласка, поверніть ваш пристрій.
23 Серпня, 2021

Український фонд стартапів провів 30-ий Pitch Day

20 серпня Український фонд стартапів провів ювілейний 30-ий Pitch Day, щоб обрати стартапи для державного фінансування. Захід відбувся у офлайн форматі на території інноваційного паку UNIT.City. Із презентаціями (пітчами) виступило 12 стартапів на стадії seed, які претендують на гранти у розмірі 50 000 доларів США кожен.

Медіапартнером заходу виступив InVenture. Спеціалізоване ділове видання, присвячене ринку інвестицій.

Захід відкрив Ігор Маркевич, керівник проєктів і програм Українського фонду стартапів, який презентував новий інструмент підтримки стартапів — інноваційні ваучери, а також розкрив проміжні KPI і статистику, яку вдалося зібрати за результатами виступів більш ніж трьохсот команд з моменту початку своєї діяльності:

«За 30 пітчів ми отримали 3600 заявок від стартапів. З них станом на сьогодні пропітчили 320 команд, з яких 148 у свою чергу вже отримали гранти. Йдемо далі: 65 стартапів скористалися нещодавньої новинкою від Фонду — акселераційною програмою. Крім цього усіма нашими стартапами-переможцями у сумі було залучено 32.3 млн доларів США додаткового фінансування плюс 28 млн доларів США in-kind сервісів, що означає що кожен другий стартап залучив фінансування. Також ми раді оголосити про офіційний запуск абсолютно нового інструменту підтримки стартапів — програми інноваційних ваучерів. Це інструмент фінансування поїздок стартапів на міжнародні конференції».

Хто оцінював?

  • Катерина Дегтяр. Директорка підрозділу Startup Grind Kyiv.
  • Олександр Яценко. Керуючий партнер BRISE Capital.
  • Андрій Заікін. CEO та засновник YEP.
  • Олександр Рябцев. Засновник StartupInUA.
  • Сергій Довгополий. Керуючий партнер бізнес акселератора FeelGoodLabs.
  • Максим Бешлєул. Засновник та CEO MedicalLife.
  • Юрій Серещенко. Керуючий партнер Quarter Partners.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії seed є: команда, ринок, продукт, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 15 балів.

Результати

Переможцем глядацьких симпатій, згідно голосування у телеграм каналі, цього разу став стартап StudyDive.

Спеціальний приз від партнера заходу Unit School of Business у вигляді стипендії для безкоштовного навчання у школі для підприємців за методологією Берклі отримав стартап Dnipro-MTO.

Спеціальний приз від партнера заходу iHUB у вигляді трьох місяців безкоштовного користування своїми робочими місцями отримали стартапи DrugCard і Workademy

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

  1. SPOKK. «Страхування в смартфоні» з доступними продуктами мікрострахування та повним спектром послуг онлайн. Користувачі можуть придбати поліс у декілька кліків, подати заяву на збиток онлайн, дізнатися рішення за страховим випадком майже миттєво та отримати відшкодування безпосередньо на свою платіжну карту (Київ).
  2. Gravitec. Автоматична доставка персоналізованого контенту для медіа сайтів, а також малих та середніх підприємців на базі технології браузерних пуш повідомлень, що дозволяє отримати до 25% додаткового трафіку (Київ).
  3. TEHNOTABLE. Єдиний виробник столів з електронним механізмом підйому в Україні,  що допомагає зняти напругу зі спини і зміцнити м’язи всього тіла (Київ).
  4. StudyDive. Єдина платформа для управління планами розвитку співробітників, яка допомагає компаніям збільшити залученість команди у навчання та зменшити витрати на закупівлю освітнього контенту (Київ).
  5. Workademy. Навчальна платформа, що допомагає середньому бізнесу поширювати знання будь-якого працівника на всю організацію за допомогою розумного конструктора курсів на основі дидактичного підходу (Київ).
  6. ARbrowser. SaaS платформа для інтерактивної та якісної візуалізації меблів за допомогою доповненої реальності. Допомагає збільшити конверсію продажів в два рази (Київ).
  7. Dnipro-MTO. Механічний кріогенний морозильник з робочою температурою -150°C, який ефективно працює при температурі навколишнього середовища + 32 °C  та не потребує використання рідкого азоту або інших витратних матеріалів. Продукт замінить технології на базі рідкого азоту (LN2), який є небезпечним для здоров’я та життя персоналу, ненадійним, вимагає великих витрат на технічне обслуговування та є шкідливим для довкілля (Київ).
  8. Штрафи UA для Бізнесу. Сервіс з контролю та сплати штрафів ПДР для юридичних осіб, який дозволяє своєчасно стягнути суму штрафу з порушника і підвищити рівень відповідального водіння в Україні (Одеса).
  9. DrugCard. SaaS рішення для автоматичного моніторингу медичної літератури, покликане допомогти фармацевтичним компаніям зменшити витрати і оптимізувати рутинні процеси та забезпечити відповідність регуляторним вимогам (Київ, Львів).
  10. Reelly. Онлайн дистриб’ютор ріелторських продажів для забудовників, який дає можливість системно й ефективно вибудовувати відносини з ріелторами (Одеса, Київ).
  11. Quant. Перші інверторні стабілізатори напруги. Головна особливість інверторного стабілізатора напруги – 100 % захист підключеного до нього навантаження. А визначальною особливістю інверторного стабілізатора є те, що він забезпечує недоступний раніше рівень захисту від небезпечних перенапруг та інших проблем в електромережах (Львів, Житомир).
  12. Kidium. Онлайн-платформа, де можна купити-продати дитячі товари, замовити послугу чи спеціаліста для дитини, знайти заклад державної чи приватної форми власності, спілкуватися і робити дописи, бути в курсі дитячих подій свого міста (Ужгород).

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Нагадуємо, що за результатами 29-го Pitch Day було профінансовано 5 стартапів: The Great Catalog, Real Talk Sport, Elai, MAGBULB і IDvizer.

Інші новини