Перейти до вмісту
Цей вебсайт не оптимізовано для альбомної орієнтації. Будь ласка, поверніть ваш пристрій.
7 Червня, 2021

Український фонд стартапів провів 26-ий Pitch Day

4 червня Український фонд стартапів провів 26-ий Pitch Day, щоб обрати команди для державного фінансування. Захід вперше проходив на території хабу для стартапів і технологічних компаній iHUB. Із презентаціями (пітчами) виступило 12 стартапів. Всі з них на етапі seed (претендують на державне грантове фінансування розміром 50 000 доларів кожен).  

Захід відкрили учасники дискусійної панелі на тему що таке успішний український стартап і які його передумови. Серед учасників були Acting Head of Sales і CTO Delfast Сергій Довгополий, СEO Djooky Андрій Даховський, засновниця і CEO Skyworker Лідія Терпель. Модерував дискусію Олександр Рябцев, засновник StartupInUA. В дискусії учасники розказали про своє бачення успішності стартапів, які метрики мають значення, власний досвід у залученні інвестицій і останні державні ініціативи з підтримки стартапів, серед яких Дія Сіті. 

Хто оцінював?

  • Катерина Дегтяр. Директорка підрозділу Startup Grind Kyiv.
  • Олена Мажуга. Інвестиційний менеджер Genesis Investments.
  • Сергій Довгополий. Керуючий партнер бізнес акселератора FeelGoodLabs.
  • Андрій Гулий. Головний аналітик INDAX.
  • Максим Бешлєул. Засновник та CEO компанії MedicalLife.
  • Юрій Серещенко. Керуючий партнер Quarter Partners.
  • Дмитро Чернуха. Менеджер з інновацій в промисловості ДТЕК.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії seed є: команда, ринок, продукт, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 15 балів.

Результати

Переможцем глядацьких симпатій, згідно голосування у телеграм каналі, цього разу став стартап Awesomic.

Спеціальний приз від партнера заходу iHUB у вигляді трьох місяців безкоштовного користування своїми робочими місцями отримали стартапи Noplag, MeteoControl AI і Awesomic.

Спеціальний приз від партнера заходу Unit School of Business у вигляді стипендії для безкоштовного навчання у школі для підприємців за методологією Берклі отримав стартап Copra.

Спеціальний приз від UNIT.City у вигляді 3 місяців безкоштовного доступу до новітньому коворкінгу NEST на території інноваційного парку + його інфраструктури також отримали команди Noplag, MeteoControl AI і Awesomic.

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

  1. Awesomic. Веб додаток, який метчить завдання компаній з найкращим дизайнером для цієї задачі. Клієнт отримуєте результат наступного робочого дня за єдину щомісячну передплату. Через платформу вже виконали більше 3000 дизайн проектів такі компанії, як Reface, People AI, Restream та інші (Київ).
  2. Copra. Український виробник акустичних систем та підсилювачів преміального класу. Маємо понад 20 патентів у США, Європі і Україні (Одеса).
  3. DreamApp. Тлумачник снів (Київ).
  4. Onyx. Новий запатентований продукт в сегменті рушникосушок, з безконтактним принципом висушування рушників, що виробляється в Україні та вже експортується до країн Європи та Ізраїлю. Окрім унікального, зважаючи на виконання, дизайнерського предмета інтер’єру, він виконує дві основні функції. Перша делікатне висушування рушників та інших текстильних виробів. Друга рушникосушка є повноцінним опалювальним приладом для ванної кімнати (Черкаси).
  5. Noplag. Сервіс перевірки на плагіат та ресурси для академічного письма (Київ).
  6. Meteocontrol AI. Платформа для страхуванням фермерів на основі супутникових даних та авторських алгоритмів (Київ).
  7. skillsetter. Сучаснi онлайн-курси, що допомагають отримати навички для роботи в IT-компаниях у форматі симулятора (Київ).
  8. Delight. Інтерактивна книга з елементами тіньового театру тіней. Продукт складається з книги у вигляді гармошки, сторінки якої – це вирізані трафаретом ілюстрації історії казки, які за допомогою світла і тіні формують на стелі або стінах квартири історії казки та доповнення до неї – додаток у смартфоні з технологією розпізнавання елементів та технологією доповненої реальності (Чернігів).
  9. Saport. Швидкий виклик майстра для вирішення побутових проблем: сантехнік, електрик тощо (Київ).
  10. FIT-Budget. Онлайн-платформа (SaaS) для ведення бухгалтерії в бюджетних  установах України. Це перше “хмарне” рішення для ведення обліку, нарахування заробітної плати, роботи з державними органами та складання фінансової звітності (Харків).
  11. The Great Catalog. Портал, в якому поєднані всі 3D + BIM моделі для архітекторів та дизайнерів (Київ).
  12. EcoNanoBuild. Виробництво екологічних будівельних матеріалів нового покоління – сіркоасфальтобетонів (Нано-асфальт® та Нано-бетон®) із використанням промислових відходів (Київ).

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Нагадуємо, що за результатами 25-го Pitch Day було профінансовано 6 стартапів: CASERS, Zirity, 12Climb, elKYC, craftit.online і Re:zume.

Інші новини