Український фонд стартапів провів 21-ий Pitch Day

5 лютого Український фонд стартапів провів 21-ий Pitch Day, щоб обрати команди для державного фінансування. Захід відбувся у онлайн форматі та проходив з огляду на карантин дистанційно, за допомогою cервісу для проведення відеоконференцій – Zoom. Із презентаціями (пітчами) виступило 10 стартапів. Всі з них на етапі seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 50 000 доларів кожен). 

Захід відкрили представники акредитованих Фондом акселераторів, серед яких співзасновник eō Business Incubators Чарльз Уайтхед, CEO Startup Wise Guys Крістобаль Алонсо та керівник інкубаційної програми DemiumStartups у Східній Європі Дон Хетч

Розпочав промову співзасновник eō Business Incubators Чарльз Уайтхед:

“Перш за все, хочу привітати Український фонд стартапів з чудовою роботою! Зараз я знаходжуся в Нью-Йорку. І навіть з такої відстані легко побачити успішність роботи Фонду. Eō Business Incubators пишається тим, що асоціюється з USF. Хочу привітати інші інкубатори, які також долучилися до Фонду та акредитувалися. Що до нас – ми перший в Україні інкубатор в американському стилі. Це значить, що ми розвиваємо бізнес в Україні так, щоб він став конкурентним та глобальним на основі американських практик та очікувань американського ринку. У нас є ментори з усіх куточків світу: Азії, Ізраїлю, Західної Європи, Сполучених Штатів. Результати говорять самі за себе: ми «виростили» 4 компанії в Україні – лише український бізнес на ранніх стадіях, залучили понад 3.2. млн. доларів фінансування за останні 15 місяців”

Продовжив CEO Startup Wise Guys Крістобаль Алонсо:

“Компанія Startup Wise Guys входить до ТОП 10 акселераторів у світі та до ТОП 3 в Європі. Ми здійснили 32 інвестиції в Україну. Це зробило нас найбільшим міжнародним інвестором в Україні за останнє десятиліття. 28 з цих компаній досягли успіху”

Завершив церемонію відкриття керівник інкубаційної програми DemiumStartups у Східній Європі Дон Хетч:

“У Demium ми створюємо стартапи з нуля, що дозволяє місцевим підприємцям створювати цінні та стійкі компанії. Ми зосереджуємось на дуже ранніх стадіях. Більшість наших проектів насправді знаходяться на стадії пошуку команди та розробки ідеї. Після пандемії у нас залишилось 9 діючих хабів (спочатку їх було 13) у різних країнах. Моя роль у Деміумі потребує весь спектр навичок та досвіду: пов’язати всі хаби та їх операції по всій Східній Європі. Одна з унікальних речей нашого акселератору – це орієнтованість на проекти на ранніх етапах (а це більший ризик!), поєднати людей, які захоплені своїми ідеями, але не знають як їх розвинути або не можуть знайти співзасновників. Ми починаємо в першу чергу з розвитку ідеї, пошуку співзасновників. І наприкінці нашої 6-місячної програми у вас є інвестиційний партнер. Ми адаптуємо нашу методологію, наша програма достатньо гнучка:люди можуть навіть працювати неповний робочий день допоки їх стартап не досягне певної стадії”

Хто оцінював?

 • Олеся Мальована. Директорка підрозділу Startup Grind Dnipro.
 • Олена Мажуга. Інвестиційний менеджер в Genesis Investments.
 • Аркадій Вершебенюк. Партнер в BeeVentures.
 • Михайло Халецький. Старший інвестиційний аналітик Simpact VC.
 • Андрій Гулий. Головний аналітик INDAX.
 • Олександр Рябцев. Засновник StartupInUA.
 • Сергій Довгополий. Керуючий партнер бізнес акселератора FeelGoodLabs.

Основними критеріями оцінки проектів на стадії seed є: команда, ринок, прродукт, доцільність фінансування, стратегія. В кожній категорії максимум – 5 балів (сумарно максимум 25). Прохідний бал для рекомендації Наглядовій раді щодо надання гранту складає 15 балів.

Результати

Переможцем глядацьких симпатій, згідно голосування у телеграм каналі, цього разу став стартап Bot4Shop.

Спеціальний приз від партнера заходу LIFT99 Kyiv Hub у вигляді двох місяців безкоштовного доступу до стартап-хабу отримав стартап Linkaddin.

Спеціальний приз від партнера заходу Unit School of Business у вигляді стипендії для безкоштовного навчання у школі для підприємців за методологією Берклі отримав стартап EqMan.

Спеціальний приз від партнера заходу iHUB powered by NUMA у вигляді трьох місяців безкоштовного користування своїми робочими місцями отримали стартапи Linkaddin та Advin.

За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):

 1. Tradomatic. №1 агро маркетплейс України. Ми допомагаємо фермерам заробляти більше, а витрачати менше. Трейдоматік об’єднує усіх гравців аграрного ринку у єдиному простому боті у Вайбер і Телеграм. 
 2. GIOS Mobile. Мобільний додаток для вивчення математики та розвитку критичного мислення школярів. EdTech рішення, що базується на технологіях AІ та machine learning і робить процес навчання більш гнучким та адаптивним. Інтерактивний контент, унікальна методологія, а також можливість вчитись будь-де та в будь-який час – відтепер навіть офлайн.
 3. Dots Platform. Хмарна технологічна платформа, що дозволяє запустити професійний сервіс доставки їжі за 2 тижні. Сайт та мобільні додатки для замовлень, софт для кухні, кур’єрів і бекофісу. Надається як SaaS, без капітальних вкладень на старті, з оплатою по факту використання.
 4. ZERNOVOZ.UA. Сервіс для пошуку транспорту та управління перевезеннями в аграрній сфері. Дозволяє сільгоспвиробникам та зерновим трейдерам організувати роботу з партнерами перевізниками та, в разі необхідності, знайти вільний транспорт поблизу. Дає можливість оптимізувати логістику зерна та суттєво полегшити процеси фрахту та диспетчеризації.
 5. Justo. Сервіс автоматизації прийому замовлень через інтерактивне меню для ресторанів, готелів та готельно-ресторанних комплексів. Цінність сервісу для клієнта полягає у скороченні витрат на паперове меню, зменшення кількості персоналу для обслуговування, збільшення швидкості обслуговування, збільшення даних про відвідувачів закладу клієнта. Сервіс включає в себе всі сучасні ресторанні технології доступні на ринку: інтерактивне меню, система виклику персоналу, відгуки відвідувачів, онлайн розрахунок, онлайн чайові, передзамовлення на певний час і доставку. Сервіс дозволяє клієнтам зробити максимальну кількість точок контакту відвідувачів із інтерактивним меню закладу. В середині закладу – це QR коди або NFC мітки, онлайн – це посилання, через які відвідувачі відразу потрапляють у меню без завантаження мобільного додатку. Сервіс інтегрується з POS системою закладу, що дозволяє автоматично змінювати ціни меню, контролювати стоп-листи та створювати нові замовлення у системі.
 6. LinkAdd. B2B SaaS сервіс, який допомагає компаніям залучати клієнтів через соціальну мережу Linkedin на повному автопілоті з застосуванням технологій штучного інтелекту.
 7. EqMan. SaaS рішення для малого та середнього бізнесу, яке дозволяє вести облік активів підприємств не тільки на складі, а й за його межами, на віддалених локаціях. Це дозволяє власникам бізнесу чітко розуміти де знаходяться його товарно-матеріальні цінності, інструмент, обладнання тощо, хто за нього відповідальний, також знати про реальні залишки на складі та оперативно керувати своїми активами.
 8. VERUM.ERP. B2B онлайн-сервіс для ефективного контролю якості матеріалів та виконання будівельних робіт на великих об’єктах. Клієнти (забудовники або їх підрядники) завантажують в систему бім-модель об’єкту. А наш сервіс допомагає контролювати хід виробництва та якість матеріалів і виконання робіт, такі як щільність бетонного перекриття чи цілісність свай. В Європі за США бім-моделі – це загальноприйнятий стандарт. В Україні тільки починають використовувати бім-моделі.
 9. Advin. Система контролю наявності товару на полиці магазину фуд-ритейлу, що приносить додатковий дохід за рахунок підвищення обертовості товару на полиці, методом контролю всієї її глибини, в тому числі і для сипучих товарів.
 10. Bot4Shop. Хмарний сервіс для підприємців, який дозволяє продавати товари та послуги у месенджері Telegram за допомогою власного бот-магазину. Безліч налаштувань, API, прийом платежів, розсилки та інші функції. Не потребує знань у програмуванні та витрат на розробку.

На засіданні Наглядової ради Фонду, яке відбудеться найближчим часом, буде прийнято рішення, які саме стартапи отримають грантове фінансування. 

Нагадуємо, що за результатами двадцятого Pitch Day було профінансовано п’ять стартапів на етапі pre-seed: OSBB Online, ComeBack Mobility, obimy, LineBar та MindSelf.