08.02.2021
Український фонд стартапів провів 21-ий Pitch Day

5 лютого Український фонд стартапів провів 21-ий Pitch Day, щоб обрати команди для державного фінансування. Захід відбувся у онлайн форматі та проходив з огляду на карантин дистанційно, за допомогою cервісу для проведення відеоконференцій – Zoom. Із презентаціями (пітчами) виступило 10 стартапів. Всі з них на етапі seed (претендують на державне грантове фінансування у розмірі 50 000 доларів кожен).
Захід відкрили представники акредитованих Фондом акселераторів, серед яких співзасновник eō Business Incubators Чарльз Уайтхед, CEO Startup Wise Guys Крістобаль Алонсо та керівник інкубаційної програми DemiumStartups у Східній Європі Дон Хетч.
Розпочав промову співзасновник eō Business Incubators Чарльз Уайтхед:
“Перш за все, хочу привітати Український фонд стартапів з чудовою роботою! Зараз я знаходжуся в Нью-Йорку. І навіть з такої відстані легко побачити успішність роботи Фонду. Eō Business Incubators пишається тим, що асоціюється з USF. Хочу привітати інші інкубатори, які також долучилися до Фонду та акредитувалися. Що до нас – ми перший в Україні інкубатор в американському стилі. Це значить, що ми розвиваємо бізнес в Україні так, щоб він став конкурентним та глобальним на основі американських практик та очікувань американського ринку. У нас є ментори з усіх куточків світу: Азії, Ізраїлю, Західної Європи, Сполучених Штатів. Результати говорять самі за себе: ми «виростили» 4 компанії в Україні – лише український бізнес на ранніх стадіях, залучили понад 3.2. млн. доларів фінансування за останні 15 місяців”
[gallery size="full" columns="1" link="none" ids="14901"]
Продовжив CEO Startup Wise Guys Крістобаль Алонсо:
“Компанія Startup Wise Guys входить до ТОП 10 акселераторів у світі та до ТОП 3 в Європі. Ми здійснили 32 інвестиції в Україну. Це зробило нас найбільшим міжнародним інвестором в Україні за останнє десятиліття. 28 з цих компаній досягли успіху”
[gallery size="full" columns="1" link="none" ids="14903"]
Завершив церемонію відкриття керівник інкубаційної програми DemiumStartups у Східній Європі Дон Хетч:
“У Demium ми створюємо стартапи з нуля, що дозволяє місцевим підприємцям створювати цінні та стійкі компанії. Ми зосереджуємось на дуже ранніх стадіях. Більшість наших проектів насправді знаходяться на стадії пошуку команди та розробки ідеї. Після пандемії у нас залишилось 9 діючих хабів (спочатку їх було 13) у різних країнах. Моя роль у Деміумі потребує весь спектр навичок та досвіду: пов’язати всі хаби та їх операції по всій Східній Європі. Одна з унікальних речей нашого акселератору – це орієнтованість на проекти на ранніх етапах (а це більший ризик!), поєднати людей, які захоплені своїми ідеями, але не знають як їх розвинути або не можуть знайти співзасновників. Ми починаємо в першу чергу з розвитку ідеї, пошуку співзасновників. І наприкінці нашої 6-місячної програми у вас є інвестиційний партнер. Ми адаптуємо нашу методологію, наша програма достатньо гнучка:люди можуть навіть працювати неповний робочий день допоки їх стартап не досягне певної стадії”
[gallery size="full" columns="1" link="none" ids="14905"]
Хто оцінював?
- Олеся Мальована. Директорка підрозділу Startup Grind Dnipro.
- Олена Мажуга. Інвестиційний менеджер в Genesis Investments.
- Аркадій Вершебенюк. Партнер в BeeVentures.
- Михайло Халецький. Старший інвестиційний аналітик Simpact VC.
- Андрій Гулий. Головний аналітик INDAX.
- Олександр Рябцев. Засновник StartupInUA.
- Сергій Довгополий. Керуючий партнер бізнес акселератора FeelGoodLabs.
Результати
Переможцем глядацьких симпатій, згідно голосування у телеграм каналі, цього разу став стартап Bot4Shop. Спеціальний приз від партнера заходу LIFT99 Kyiv Hub у вигляді двох місяців безкоштовного доступу до стартап-хабу отримав стартап Linkaddin. Спеціальний приз від партнера заходу Unit School of Business у вигляді стипендії для безкоштовного навчання у школі для підприємців за методологією Берклі отримав стартап EqMan. Спеціальний приз від партнера заходу iHUB powered by NUMA у вигляді трьох місяців безкоштовного користування своїми робочими місцями отримали стартапи Linkaddin та Advin. За результатами оцінок Конкурсної комісії було сформовано наступний рейтинговий список стартапів (від найвищого балу до найнижчого):- Tradomatic. №1 агро маркетплейс України. Ми допомагаємо фермерам заробляти більше, а витрачати менше. Трейдоматік об'єднує усіх гравців аграрного ринку у єдиному простому боті у Вайбер і Телеграм.
- GIOS Mobile. Мобільний додаток для вивчення математики та розвитку критичного мислення школярів. EdTech рішення, що базується на технологіях AІ та machine learning і робить процес навчання більш гнучким та адаптивним. Інтерактивний контент, унікальна методологія, а також можливість вчитись будь-де та в будь-який час – відтепер навіть офлайн.
- Dots Platform. Хмарна технологічна платформа, що дозволяє запустити професійний сервіс доставки їжі за 2 тижні. Сайт та мобільні додатки для замовлень, софт для кухні, кур'єрів і бекофісу. Надається як SaaS, без капітальних вкладень на старті, з оплатою по факту використання.
- ZERNOVOZ.UA. Сервіс для пошуку транспорту та управління перевезеннями в аграрній сфері. Дозволяє сільгоспвиробникам та зерновим трейдерам організувати роботу з партнерами перевізниками та, в разі необхідності, знайти вільний транспорт поблизу. Дає можливість оптимізувати логістику зерна та суттєво полегшити процеси фрахту та диспетчеризації.
- Justo. Сервіс автоматизації прийому замовлень через інтерактивне меню для ресторанів, готелів та готельно-ресторанних комплексів. Цінність сервісу для клієнта полягає у скороченні витрат на паперове меню, зменшення кількості персоналу для обслуговування, збільшення швидкості обслуговування, збільшення даних про відвідувачів закладу клієнта. Сервіс включає в себе всі сучасні ресторанні технології доступні на ринку: інтерактивне меню, система виклику персоналу, відгуки відвідувачів, онлайн розрахунок, онлайн чайові, передзамовлення на певний час і доставку. Сервіс дозволяє клієнтам зробити максимальну кількість точок контакту відвідувачів із інтерактивним меню закладу. В середині закладу - це QR коди або NFC мітки, онлайн - це посилання, через які відвідувачі відразу потрапляють у меню без завантаження мобільного додатку. Сервіс інтегрується з POS системою закладу, що дозволяє автоматично змінювати ціни меню, контролювати стоп-листи та створювати нові замовлення у системі.
- LinkAdd. B2B SaaS сервіс, який допомагає компаніям залучати клієнтів через соціальну мережу Linkedin на повному автопілоті з застосуванням технологій штучного інтелекту.
- EqMan. SaaS рішення для малого та середнього бізнесу, яке дозволяє вести облік активів підприємств не тільки на складі, а й за його межами, на віддалених локаціях. Це дозволяє власникам бізнесу чітко розуміти де знаходяться його товарно-матеріальні цінності, інструмент, обладнання тощо, хто за нього відповідальний, також знати про реальні залишки на складі та оперативно керувати своїми активами.
- VERUM.ERP. B2B онлайн-сервіс для ефективного контролю якості матеріалів та виконання будівельних робіт на великих об’єктах. Клієнти (забудовники або їх підрядники) завантажують в систему бім-модель об’єкту. А наш сервіс допомагає контролювати хід виробництва та якість матеріалів і виконання робіт, такі як щільність бетонного перекриття чи цілісність свай. В Європі за США бім-моделі - це загальноприйнятий стандарт. В Україні тільки починають використовувати бім-моделі.
- Advin. Система контролю наявності товару на полиці магазину фуд-ритейлу, що приносить додатковий дохід за рахунок підвищення обертовості товару на полиці, методом контролю всієї її глибини, в тому числі і для сипучих товарів.
- Bot4Shop. Хмарний сервіс для підприємців, який дозволяє продавати товари та послуги у месенджері Telegram за допомогою власного бот-магазину. Безліч налаштувань, API, прийом платежів, розсилки та інші функції. Не потребує знань у програмуванні та витрат на розробку.