Український фонд стартапів оголосив переможця міжнародного конкурсу EUREKA Globalstars-Singapore Call

Вперше українська команда, 482.solutions, перемогла в міжнародному конкурсі EUREKA GlobalStars-Singapore Call. Компанія 482.solutions з 2019 року розробляє продукт Electrodo – довірчу екосистему для відстеження, управління та торгівлі енергією, яка є єдиною точкою входу у відкриті ринки електроенергії. Створивши консорціум із сінгапурським стартапом Pylon City їм вдалося залучити бюджет розміром 185.267 євро, серед яких 50 тисяч доларів США надав Український фонд стартапів у вигляді гранту. Затвердження переможців відбулося днями в м. Інсбрук, Австрія.

Діяльність консорціуму зосереджена на використанні IoT та Blockchain технологій в енергетичному секторі, що дозволяє робити міста більш зеленими, розумними та енергоефективними. Повна назва проєкту: PyDEN-Electrodo: Sustainable Energy Tracking / Achieving Sustainable Living with End-to-End Energy Tracking on a Blockchain. Національним координатором Міжнародної європейської інноваційної науково-технічної програми EUREKA та конкурсів в рамках програми виступає Міністерство освіти і науки України.

«Знакова подія для України, яка тільки минулого року вперше долучилася до міжнародної ініціативи EUREKA Globalstars-Singapore Call і одразу ж здобула перемогу. З 273 учасників із 14 країн членів EUREKA та Сінгапуру опинилася і вітчизняна команда, а це говорить про великий потенціал нашої держави навіть в таких наукоємних задачах. Наш фонд приймав активну участь у цьому процесі, надавши експертизу для оцінки учасників і грантове фінансування переможцю», — коментує подію директор Українського фонду стартапів Павло Карташов.

Результатом кооперації двох компаній стане створення платформи PyDEN-Electrodo, яка дозволить замотивувати користувачів вести сталий спосіб життя, зокрема активізувати споживання сонячної енергії, яку генерують сонячні електростанції, встановлені у приватних чи державних будівлях. Користувачі платформи зможуть точно візуалізувати свій енергетичний профіль, а також, при необхідності, вжити відповідні заходи для зменшення викидів CO2 та Carbon Footprint.

Цей проект також є важливим і для України, яка згідно національної стратегії рухається до інтеграції у Європейський енергоринок та Green Deal. У цьому процесі актуальним є питання впровадження європейського стандарту “зелених” сертифікатів Гарантії Походження електроенергії та їх подальшого використання як на внутрішньому ринку, так і для експортних поставок українських товарів та послуг до Європейського Союзу.

Участь у даному проекті дасть змогу вітчизняним експертам отримати передовий досвід у сфері реалізації платформи з випуску та обороту “зелених” сертифікатів, який буде використаний для реалізації Національної Концепції щодо запровадження стандарту Гарантії Походження електроенергії в Україні.

Команда 482.solutions пройшла усі етапи конкурсу: від загального рівня Eureka до відбору в Україні, кульмінацією якого стала публічна презентація проєкту на 20-му пітчі Українського фонду стартапів перед незалежними інвестиційними експертами. Конкурсна комісія високо оцінила розробку і рекомендувала її до грантового фінансування. Переглянути запис презентації можна на офіційному ютуб каналі фонду за цим посиланням.

Команди-переможці отримали лейбл Міжнародної європейської інноваційної науково-технічної програми “EUREKA” та можливість розпочати реалізовувати свій проект. Більше деталей про конкурс та учасників можна знайти на сайті Міністерства освіти і науки України за цим посиланням

Довідка

Український фонд стартапів є державним фондом, започаткованим за ініціативою Кабінету Міністрів України. Місія фонду – сприяти створенню та розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed та seed), з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів.

Фонд також надає можливість перспективним стартапам отримати гранти для проходження акселераційних програм відомих українських та міжнародних акселераторів. Грантова акселераційна програма Фонду має на меті збільшити кількість успішних стартапів, підвищити їх кваліфікацію та вдосконалити навички, які стосуються розвитку бізнесу і не тільки.

EUREKA – міжнародна європейська інноваційна науково-технічна програма, яка започаткована з ініціативи президента Франції Франсуа Міттерана та заснована на І Конференції Міністрів держав-членів Програми 17 липня 1985 року в Парижі. Її головна мета – сприяти інноваційному підприємництву між малими та великими підприємствами, науково-дослідними інститутами та університетами. Конкурс проходив у два етапи на міжнародному та локальному рівнях. До конкурсу долучилися Сінгапур та 14 країн-членів програми: Австрія, Бельгія, Велика Британія, Естонія, Іспанія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Південна Африка, Південна Корея, Польща, Туреччина, Угорщина, Україна та Швейцарія. Командам потрібно було створити міжнародний консорціум та подати спільну проєктну заявку на платформу програми EUREKA.