“Українські стартапи – сильні і конкурентні навіть під час війни. Завдання USF зараз – допомогти їм пройти через важкі часи, продовжувати розвиватись і зростати”, – керівник Програми Інноваційних Ваучерів USF на бізнес-конференції в UNIT.City

3 серпня в UNIT.City відбулась бізнес-конференція “Розвиток підприємництва в умовах війни та післявоєнний період”, головною темою якої було обговорення шансів на розвиток українського бізнесу в цей складний період.

Участь в Конференції взяли представники міжнародних та всеукраїнських організацій, установ, інституцій, що опікуються проблемами розвитку підприємництва в Україні, – Міністерства економіки України, Європейської мережі підприємств (Enterprise Europe Network, EEN), Київської торгово-промислової палати, Державної служби України з питань праці, Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, Українського фонду стартапів, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, Фонду розвитку підприємництва, Асоціації «Український логістичний альянс», АТ «Ощадбанк» та ін.

Учасники заходу обговорили актуальні проблеми українського бізнесу під час війни та представили нові інструменти, програми та ініціативи, що допоможуть зберегти та розвивати бізнес, робочі місця та підтримати економіку України.

Зокрема, керівник програми Інноваційних Ваучерів Українського фонду стартапів Яна Паладієва розповіла про те, як USF наразі підтримує стійкість стартап-екосистеми України, про нові можливості для стартапів та допомогу у їх подальшому розвитку.

Серед нових ініціатив Фонду:

  • – серія онлайн-досліджень “The country at war: The voice of Ukrainian Start-ups”;
  • – платформа допомоги українським стартапам “SAVEUASTARTUPS”;
  • – організація безкоштовних менторських сесій від експертів USF;
  • – регулярне проведення цікавих і корисних заходів для інноваторів (онлайн-лекції, воркшопи, Q&A сесії, хакатони, буткемпи і т.д.);
  • – забезпечення можливості участі українських стартапів в найбільших технологічних подіях світу – South by Southwest (SXSW) в США, Viva Technology у Франції, Collision 2022 у Канаді, Startup Grind Global 2022 в Кремнієвій долині, TechBBQ 2022 у Данії, Web Summit в Португалії, CES в США та ін.;
  • – нова програма грантової підтримки проєктів подвійного призначення для підвищення обороноздатності країни та поствоєнної відбудови;
  • – грантова програма підтримки стартапів, в тому числі в ІТ-сфері, в рамках державної програми «єРобота»;
  • – колаборація зі стартапом upSWOT в рамках благодійного проєкту «Інвестори за український мир та українські стартапи» та інші ініціативи.

«2020-2021 рр. були дуже успішними для українського стартап-сегмента. Навіть пандемія коронавірусу не завадила розвитку українського стартап-ринку. Що стосується цього року, безумовно, війна ускладнила життя українським стартапам та загальмувала розвиток галузі. Завдання USF зараз – допомогти стартапам пройти через важкі часи, втриматись на плаву, продовжувати розвиватись і зростати. Ми впевнені у перспективності українського стартап-ринку. Адже українські стартапи – сильні і конкурентні навіть під час війни, – зазначила Яна Паладієва.