Технічне завдання

для

Експертної оцінки в рамках Грантової програми Фонду розвитку інновацій (Українського фонду стартапів) 

Український фонд стартапів (УФС) – це державний фонд, місією якого є підтримка інноваційних проектів та допомога найбільш талановитим українським підприємцям у створенні успішних глобальних компаній. УФС надає фінансування українським стартапам на pre-seed та seed стадіях розвитку. Відбір проектів відбувається на конкурентних засадах: стартапи оцінюються незалежними Експертами та відбираються Конкурсною комісією. 

Цілі та завдання

В даний час УФС реалізує Грантову програму, основною метою якої є фінансування перспективних та інноваційних технологічних стартапів, що також демонструють високу вірогідність глобального комерційного успіху. Фонд надає фінансування у формі грантів і не бере участі в капіталі.  25,000 доларів США виділяється кожному відібраному стартапу, що не має MVP і спрямований на його розробку з метою подальшого виведення на споживчий ринок; 50,000 доларів США виділяється кожному відібраному стартапу, що має MVP та готовий до виходу на споживчий ринок й спрямований на розвиток існуючих бізнес-процесів. Стартап може подати заявку на перший грант в розмірі 25,000 доларів США, а потім на другий грант у 50,000 доларів США.

Цільові сектори фінансування включають, але не обмежені наступними: штучний інтелект (AI), доповнена реальність (AR/VR), великі дані (BigData), блокчейн, кібербезпека, захист (Defence), медицина та охорона здоров’я, подорожі, фінансові технології (FinTech), освітні технології (EdTech), робототехніка, професійні послуги, програмне забезпечення як послуга (SaaS), виробництво, електронна комерція, інтернет речей (IoT).

Критерії

Заявки подані на фінансування проектів в рамках Грантової програми УФС оцінюються в рамках прозорого та ефективного процесу. Прийняття рішення щодо фінансування здійснюється незалежними Експертами, до складу яких входять досвідчені професіонали галузі. 

Кожна отримана Заявка оцінюється за трьома кваліфікаційними критеріями : (1) вимоги до заявника, (2) вимоги до проекта та (3) прийнятні витрати проекта.

Оцінка Заявок, поданих на фінансування, проводиться у два етапи:

  • Попередній відбір Заявок (включаючи технічний огляд, щоб підтвердити, що Заявка була належним чином заповнена)
  • Рішення щодо фінансування, яке приймається незалежною Конкурсною комісією після презентації (pitch session) заявників.

Персональний склад Експертів та Конкурсної комісії має включати членів, що мають досвід роботи в комерціалізації технологій та інвестицій, та розвитку технологічного бізнесу.

Додаткові вимоги до експертів, які мають намір бути відібраними до Конкурсної комісії, включають: досвід у міжнародному підприємництві та венчурному капіталі або приватному інвестуванні в непублічних компаніях.

Персональний склад Експертів затверджується Наглядовою радою Фонду. Члени Конкурсної комісії обираються із списку Експертів і так само затверджуються Наглядовою радою.

Ролі та обов’язки Експертів полягають у наступному: 

  1. Оцінка проектних Заявок, поданих на Грантову програму, включаючи оцінку відповідності проекту Критеріям оцінювання Фонду, оцінку рівня інноваційності технології / продукту / послуги, права інтелектуальної власності, ринкового потенціалу та життєздатності запропонованої стратегії розвитку.
  2. Підготовка письмових висновків та роз’яснень за методикою, визначеною Фондом.  
  3. Надання коментарів до своїх оцінок та думки щодо прогресу впровадження проекту в цілому.
  4. Участь у моніторингу ходу реалізації профінансованих проектів, у співпраці з Фондом та / або іншими призначеними членами команди Фонду, за необхідності.

Ролі та обов’язки членів Конкурсної комісії полягають у наступному: 

  1. Участь (особисто або за допомогою відеоконференції) у фінальній презентації проектів (pitch sessions).
  2. Підготовка підсумкової таблиці (згідно методології, визначеної Фондом) після проведення презентації проектів та висновків для Наглядової ради щодо можливості надання фінансової підтримки запропонованим проектам.
  3. Участь у прийнятті рішень та затвердження проектів для фінансування. Визначення відповідного розміру грантів для вибраних проектів у межах параметрів, встановлених Наглядовою радою.

Експерти оцінюють інформацію, подану Заявником, у порядку, встановленому Фондом.

Експерти та члени Конкурсної комісії повинні звітувати безпосередньо Наглядовій раді Фонду.

Терміни та тривалість

Очікується, що завдання розпочнеться в листопаді 2019 року і триватиме до кінця листопада 2020 року з можливістю продовження. Як правило, очікується, що фахівці нададуть свої послуги після своєчасного повідомлення Фонду.

Робота Експертів буде здійснюватися дистанційно через онлайн-портал Фонду.

Очікується, що фахівці будуть зайняті приблизно 6-12 годин на місяць.

Члени Конкурсної комісії будуть брати участь у презентаціях проекту (pitch sessions), особисто або за допомогою відеоконференції.

Конфіденційність та конфлікт інтересів

Експерти зобов’язуються дотримуватися Політики конфіденційності Фонду та запобігання конфлікту інтересів та зберігати конфіденційність всієї інформації, яка не є загальнодоступною, та не повинні брати участь заходах, які представляють конфлікт інтересів щодо існуючого завдання.