«Стартапи молодих учених: від ідеї до реалізації»: підсумки онлайн-хакатону

4-5 липня відбувся інтенсивний дводенний онлайн-хакатон для молодих учених “Від ідеї до реалізації».

Організаторами заходу виступили Український фонд стартапів разом з Міністерством освіти та науки України та Радою молодих учених.

Для участі в хакатоні зареєструвалися близько 60 охочих стартапів.

В результаті експертного відбору 23 кращі проєкти отримали можливість протягом двох днів прослухати лекції відомих спікерів, працювати індивідуально з менторами, а також презентувати свої проєкти командам-учасникам та фаховим експертам, отримавши у підсумку корисний професійний фідбек.

Зокрема, в рамках програми заходу учасники онлайн-хакатону дізналися про пошук джерел та формування грантових заявок, вихід на європейський ринок, необхідні умови для інвестицій у інноваційні проєкти, застосування моделі Lean Canvas на практиці тощо.

З вітальними словами до учасників хакатону звернулись Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак, Директор Українського фонду стартапів Павло Карташов, Голова Ради молодих учених при МОН Олеся Ващук.

«Я щиро дякую молодим науковцям, які сприяють інноваційному та економічному розвитку держави. Упевнений, що ідеї дослідників матимуть практичні результати не лише для наукового потенціалу України, а й для інших країн», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.

“Майбутнє – за інноваціями в сучасній освіті і науці. Саме тому так важливо взаємодіяти і бути в постійному діалозі науковцям та інноваторам. Навіть в умовах воєнного стану має працювати такий майданчик обміну інформацією, оскільки це можливість ділитись новими ідеями, пропозиціями, рішеннями задля підтримки і розвитку екосистеми. Тут кожен бажаючий може презентувати свій продукт чи розробку, почути актуальний запит бізнесу щодо затребуваних наукових продуктів та інновацій, знайти партнерів для виконання спільних проєктів, отримати професійні рекомендації для удосконалення своїх стартапів. Бажаю всім продуктивності та успіхів на шляху реалізації своїх ідей!”, – сказав Директор USF Павло Карташов.