Перейти до вмісту
Цей вебсайт не оптимізовано для альбомної орієнтації. Будь ласка, поверніть ваш пристрій.
13 Грудня, 2021

Підсумки другої річниці Українського фонду стартапів

10 грудня Український фонд стартапів відзначив другу річницю своєї діяльності, з нагоди якої в Києві був організований спеціальний захід — USF Annual Meeting 2021. Розповідаємо про ключові моменти і підсумки за його результатами.

Інвестиційними партнерами заходу виступили TA Ventures, iCLUB, Flyer One Ventures, BRISE Capital та JKR Investment Group.

Медіапартнери — InVenture і TechUkraine.

Що було цікавого?

Майбутнє фінансування Українського фонду стартапів. Міністр фінансів України Сергій Марченко розкрив інформацію щодо передбаченого у держбюджеті 2022 фінансування УФС: сума складе 50 млн гривень. «Фонд продемонстрував свою ефективність, адже ряд українських стартапів, які отримали гранти, вже масштабувались на глобальні ринки. Тому ми і надалі будемо підтримувати українські інновації», додав він.

Встановлений національний рекорд України з найтривалішого безперервного пітчингу команд-стартапів.  В рамках заходу відбувся наймасовіший в історії України пітчинг стартапів, що було офіційно зафіксовано представниками Національного реєстру рекордів України. Загалом участь в ньому прийняла 121 команда, перелік яких можна знайти за цим посиланням. Кожна команда мала 1,5 хвилини часу, щоб презентувати свою ідею або продукт. 

Результати двох років діяльності Українського фонду стартапів. Одна з ключових панелей заходу була присвячена актуальним підсумкам роботи Фонду. Результати презентував директор УФС Павло Карташов. Повну версію презентації можна знайти за цим посиланням

На самому початку своєї діяльності серед інструментів підтримки стартапів були лише два: гранти у розмірі 25 тисяч доларів США для стадії pre-seed і 50 тисяч для seed. На сьогоднішній день арсенал значно розширився і тепер включає: гранти до 10 тисяч доларів для проходження акселерації в українських та міжнародних акселераторах, інноваційні ваучери в розмірі до 10 тисяч доларів для участі в потужних міжнародних заходах, програму «Корпоративні інновації» разом з Європейською Бізнес Асоціацією, яка допомагає метчити стартапи і корпорації, а також різноманітні нефінансові можливості, серед яких освітні програми, буткемпи, хакатони, демо дні та інші. Сумарно стартап может отримати від Фонду до 95 тисяч доларів США.

В Україні утворення нових стартапів зберігає стабільний темп і не зупиняється навіть через два роки, з моменту старту прийому заявок. Станом на день проведення заходу Фонд отримав більше чотирьох тисяч заявок від стартапів, з яких більше 200 отримали фінансування на загальну суму у розмірі 6,3 млн доларів США (166, 9 млн гривень). За статистикою кожен другий стартап-переможець вже залучив додаткові інвестиції, загальна сума яких дорівнює близько 30 млн доларів США.

Розширення головного заходу Фонду — PITCH DAY. Починаючи з 2022 року до пітчів вперше на постійній основі долучаться інвестиційні партнери, серед яких венчурні фонди TA Ventures, iCLUB, Flyer One Ventures, BRISE Capital та JKR Investment Group. Їхньою метою є підвищення уваги до українських стартапів та їх популяризація серед потенційних інвесторів. Крім цього Flyer One Ventures разом з JKR Investment Group будуть додаткового нагороджувати переможців пітчів безкоштовними менторськими сесіями зі своїми венчурними інвесторами. 

«Для молодих команд стартапів піар є не менш важливим компонентом успіху, аніж гранти. Ми у фонді вже були свідками ситуацій, коли деякі стартапи відмовлялися від нашого фінансування через залучення інвестицій. Це хороший знак і тому ми хочемо поглиблювати цей напрямок роботи», розповів передумови нового партнерства CEO Українського фонду стартапів Павло Карташов.

Наочна демонстрація здібностей молодих українських стартапів. Випускник грантової програми Українського фонду стартапів Postello створив за допомогою штучного інтелекту промову для віцепрем’єр-міністра — міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова. Переглянути оригінальне відео можливо в офіційному телеграмі Михайла Федорова за цим посиланням

Анонс нової ініціативи Cyber/nnov8. Ця програма має на меті сприяти розвитку українських проєктів, які спеціалізуються на кібербезпеці. Cyber/nnov8 надасть підтримку підприємцям та стартапам будувати продукти та сервіси, які в свою чергу допоможуть бізнесу ефективно вирішувати їхні кіберзагрози. Повну презентацію можна знайти за цим посиланням.

«Багато хто знає, що Ізраїль є світовим лідером в галузі кібербезпеки. Однак, мало хто чув, що 40% Ізраїльської розробки в цій галузі робиться українцями! Більш того, саме українські експерти з кібербезпеки часто є першими, хто фіксує, відповідає, та вивчає найбільш складні кіберзагрози», — коментує анонс Святослав Святненко, CIO, DPO у ISSP.

Спільно з нашим Фондом, Cyber/nnov8 буде надавати гранти та інвестиції, технічну експертизу, майданчики для тестування та пілотування нових технологій та сервісів та допомогу з виходом на локальний та міжнародні ринки.

Презентовано книгу «20 українських стартапів: історії успіху». Перша книга за ініціативи держави, присвячена історіям успіху новітніх вітчизняних технологічних компаній та їх засновникам.

«Коли нам запропонували стати спонсором цієї книжки я погодився без тривалих роздумів, адже деяких з героїв знаю особисто ще за часів навчання в університеті. Ці стартапи зростали на наших очах і достойні того, аби їх пам’ятали. Сподіваюся, що комусь із нас також пощастить у майбутньому потрапити на друковані сторінки вже наступних історій успіху», — поділився деталями початку роботи над книгою Аркадій Вершебенюк, експерт Українського фонду стартапів і партнер в JKR Investment Group, які виступили офіційним спонсором. 

Микита Полатайко, радник юридичної фірми Aequo, яка також виступила партнером книги, у свою чергу зазначив, що хоча праця і присвячена визнаним історіям успіху вже існуючих стартапів створена вона була для майбутніх поколінь. Історії успіху це гарна можливість надихнути молоді команди, а також показати деякі деталі на шляху становлення стартапів, яким вдалося.

Друк, верстка та редагування книги були виконані видавництвом Лабораторія. Його засновником є Антон Мартинов, для якого історії стартапів виявилися особистим, адже одночасно з бізнесом у видавництві він створив власний стартап Librarius. «Зібрати усі стартапи до одного знаменника було важко, як і зрозуміти для мене IT-екосистему, яка не є такою патетичною і консервативною, як видавництво. Редагувати цю книгу було не тільки цікаво, а й корисно, оскільки я сам є прохожду тернистий шлях молодого стартапу», — прокоментував він роботу над книгою.

В панельній дискусіє також прийняли участь співзасновник та CMO PetCube Андрій Клен, співзасновник Preply Дмитро Волошин, співзасновник та CEO Influ2 Дмитро Лисицький і співзасновник YouScan Олексій Орап.

MICROSOFT починає активно цікавитися українськими стартапами. Про це розказав Ян Петер де Йонг, генеральний директор MICROSOFT Ukraine, які активно залучають стартапи до програми Microsoft for Startups — Discovering opportunities. За його словами Microsoft розширюється дуже швидко, що спонукає компанію до більш тісної співпраці з локальними гравцями, серед яких і УФС. «У нас є чудові програми, які насправді можуть допомогти кожному з проєктів: ми даємо не лише інструменти, а й навчаємо, як їх використовувати для масштабування, завоювання нових ринків і сердець ваших клієнтів», — додав він.

Відповідаючи на питання, що він думає про українську екосистему та її динаміку розвитку, Ян Петер переконаний, що хай тут не завжди дуже легко, але творчість – національна риса, якою все просякнуте. В Україні скрізь можна зустріти людей, які прагнуть щось створювати, заробляти гроші і відкривати бізнес.

Серед прогнозів, які сформують українську екосистему, він окремо підкреслив дані, які є надзвичайно важливими. «Навіть якщо бізнес пов’язаний з модою чи мистецтвом, потрібно використовувати всі можливі дані. Слід переконатися, що ви можете проаналізувати за допомогою алгоритмів, машинного навчання – те, що не побачите з першого погляду, навіть з десятого. Ось де поле для конкуренції компаній: дані, аналітика. Дані – найбільший актив. Вивчайте закономірності та використовуйте їх, наближайтеся до своїх клієнтів, і ви досягнете успіху», — сказав він.

USF Awarding 2021. В кінці кожного року Український фонд стартапів традиційно нагороджує команди стартапів і експертів за особливі досягнення в певних номінаціях. Цього разу переможцями серед експертів стали:

  • Номінація Ecosystem Builder. Олександр Яценко, керуючий партнер BRISE Capital.
  • Номінація Pitch Legend. Вадим Роговський, керівник та засновник Startup School Online.
  • Номінація The Strictest Expert. Юрій Серещенко, керуючий партнер Quarter Partners.
  • Номінація The Kindest Expert. Катерина Дегтяр, директорка підрозділу Startup Grind Kyiv.
  • Номінація University Lead. Андрій Заікін, CEO та засновник YEP.
  • Номінація Angel of the Year. Аркадій Вершебенюк, партнер в JKR Investment Group.
  • Номінація за найбільшу кількість оцінених заявок. Антон Мельник, експерт з розвитку стартап-екосистеми України у Мінцифрі.
  • Номінація Web Summit Star. Олеся Мальована, директорка підрозділу Startup Grind Dnipro.
  • Номінація The most Accurate Expert. Олена Мажуга, інвестиційна директорка Flyer One Ventures.
  • Номінація The Audience Choice. Олександр Яценко, керуючий партнер BRISE Capital.

Переможцями серед стартапів стали:

  • Номінація The Audience Choice за найкращий pre-seed стартап. Команда Re:zume.
  • Номінація The Audience Choice за найкращий seed стартап. Команда Dots Platform.
  • Номінація The Best Woman-led Startup. Команда Mosqitter. 
  • Номінація Proactive Startup. Команда Caretech Human.
  • Номінація Growth of the Year. Команда Awesomic.
  • Номінація Social Impact Startup. Команда ComeBack Mobility.
  • Номінація The Youngest Startup. Команда QUDI.
  • Номінація Investor’s Bestie. Команда UPSWOT.
  • Номінація Pitch Day Score Leader. Команда VR Inn.
  • Номінація Breakthrough of the Year. Команда EFFA.

Подяка

Команда Фонду щиро дякує партнерам і друзям, які в різний час допомагали і продовжують допомагати зростати українській стартап-екосистемі. Без їх тривалої підтримки, як інформаційної так і практичної, сьогоднішні результати мали б набагато скромніший вигляд, а деякі ініціативи і зовсім б не відбулися: Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство фінансів України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство молоді та спорту України, інноваційний парк UNIT.City, школа Unit School of Business, видання Tech Ukraine, Європейська Бізнес Асоціація, Американська торговельна палата в Україні, стартап-хаб iHUB, UAFIC, Центр підприємництва УКУ, Клуб Ділових Людей Україна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, підрозділи Startup Grind в Києві, Харкові,  Дніпро і Рівному, Ukrainian Hub, Startup Kharkiv, CASES, Polish-Ukrainian Startup Bridge, Дія і Дія.Бізнес, інкубатори і акселератори ISE, USMAC, Startup Wise Guys, Seed Forum Global, eō Business Incubators, 1991 Open Data Incubator, YEP, Sector X Acceleration Platform і MIT Enterprise Forum CEE, холдинги TECHIIA і МХП, Innovation DTEK, Startup Depot, Lviv IT Cluster, інвестиційна компанія BRISE Capital, Sigma Software разом з Sigma Software Labs, Radar Tech, SalesTech, Startup.In.Ua, Privacy Hub, Інтернет Асоціація України, Center42, EASE, Startup School Online, Amazon Web Services, Seedstars Kazakhstan, Eurasian Startup Awards і MeOut Group.

До зустрічі наступної річниці!

Довідка

Український фонд стартапів є державним фондом, започаткованим за ініціативою Кабінету Міністрів України. Місія фонду – сприяти створенню та розвитку технологічних стартапів на ранніх стадіях (pre-seed та seed), з метою підвищення їх глобальної конкурентоспроможності. Процес відбору стартапів для надання грантів відбувається на конкурсній основі: компанії оцінюються та обираються радою незалежних інвестиційних експертів.

Інші новини