Підсумки CES 2023: Як українська стартап-делегація вражала відвідувачів найбільшої виставки технологій у світі

З 5 по 8 січня 2023 року у Лас-Вегасі відбулася головна у світі виставка побутової електроніки Consumer Electronics Show (CES).
CES вважається одним із найвпливовіших tech-івентів у світі. Щороку на цей захід зʼїжджаються найбільші компанії світу, зокрема Apple, Samsung, Netflix.
У 2023 році на CES були присутні 120 000 учасників зі 173 країн та 188 топових медіа.
Українська стартап-делегація вже другий рік поспіль мала на CES власний стенд, мета якого – продемонструвати інноваційний потенціал нашої країни, перемоги українських інноваторів на технологічному фронті та показати, що зараз саме час інвестувати в Україну.
Участь у CES важлива також з точки зору розвитку Тech-бренду України. Це можливість показати всьому світові, що українські стартапери здатні створювати продукти, не гірші за закордонних фахівців, та підняти імідж країни перед світовою аудиторією.
Адже CES – завжди про якісний нетворк, пошук інвесторів, клієнтів та однодумців, розширення бази контактів та шанс потрапити на шпальти світових медіа.
Цього року від України на CES поїхали команди 12 стартапів. Попри труднощі роботи в умовах війни, що триває в Україні, вони знайшли чим здивувати журналістів та інвесторів із США, Британії, Європи, Японії, Кореї та інших країн світу.
Через військову агресію країни-терориста представники двох стартапів не змогли відвідати виставку, але презентували свої розробки онлайн, відповідаючи на питання відвідувачів стенду з екрану ноутбуку.
З огляду на війну, цьогоріч організатори CES не допустили російські компанії на головну технологічну виставку світу. Генеральний директор Асоціації споживчих технологій та продюсер CES Гарі Шапіро зазначив, що українці довели свою заповзятливість навіть під час протистояння повномасштабному вторгненню Росії. «Я думаю, що нашим українським друзям знадобилося чимало мужності, щоб опинитися тут», — сказав організатор CES. У своїх соцмережах він також запросив відвідувачів обов’язково завітати на український павільйон під час заходу 5-8 січня у парку “Eureka” вЛас-Вегасі (США).
Тож, в українському павільйоні на CES 2023 були представлені такі українські hardware стартапи:
- Releaf PAPER & BAGS – виготовляє паперову упаковку з опалого листя.
- Rekava – виробляє біорозкладані продукти – чашки, горщики, свічки – із використаної кавової гущі.
- Melt Water Club – пропонує технічне рішення для отримання питної води преміум-класу завдяки інноваційній технології Freezing Process.
- OptySun filters – представляє технологію очищення та знезараження води в будь-яких умовах.
- i3 Engineering – надає комплексне рішення для “розумного будинку” та автоматизації бізнесу, яке складається з контролерів, програмного забезпечення та мобільного додатку.
- Nanit Robot – пропонує освітнє рішення у галузі робототехніки з інженерним ухилом і творчим навчальним процесом для дітей і дорослих.
- Corner – дозволяє організувати ремонт із попередньо спроектованою кухнею повністю онлайн.
- Knopka – надає медзакладам передову систему виклику медсестри для автоматизації догляду за пацієнтами на лікарняних ліжках.
- WheelKeep – пропонує невидиму систему безпеки для захисту велосипедів від крадіжок.
- Solar Plex – дозволяє модернізувати встановлені звичайні сонячні панелі (PV) на гібридні (PVT).
- Еfarm.pro – пропонує навігаційний польовий помічник для сільськогосподарських робіт, який дозволяє економити ресурси.
- G-Mak – виробляє інноваційний охоронний пристрій, оснащений технологічними рішеннями, які можуть фізично зупинити або дезорієнтувати зловмисника.
Загалом цього року CES та Eureka Park у Лас-Вегасі прийняли понад 1000 стартапів, які представили інноваційні ідеї у десятках технологічних секторів: ШІ та робототехніка, навколишнє середовище та сталий розвиток, VR, метапростір та ігри, цифрове здоров’я, транспортні технології, домашні розваги та стрімінг, розумний дім та стиль життя.
5 січня відбулося офіційне відкриття національних стендів країн, а також українського павільйону після урочистої церемонії перерізання стрічки за участі гендиректора Асоціації споживчих технологій Гарі Шапіро та віцепрезидента Асоціації Джона Т. Келлі.
«Фантастично бачити українські стартапи тут, в парку Eureka, на CES 2023. Їх пристрасть та стійкість надихає!», — написав пан Шапіро у твіттері.
З перших годин виставки український павільйон був переповнений: журналісти провідних медіа (BBC, Associated Press, Nikkei, Scripps news), представники венчурних фондів, корпорацій та урядів приходили познайомитися з інноваціями у сфері cleantech, medtech, security, biotech тощо від українських винахідників, які попри всі воєнні виклики продовжують працювати та розробляти проривні рішення.
Також, у перший день візиту на CES 2023 стартап-делегація України мала нагоду зустрітися з Jasjit Singh, виконавчим директором SelectUSA (урядова програма США на чолі з Міністерством торгівлі США, яка сприяє залученню інвестицій у бізнес, що створює нові робочі місця, та підвищенню обізнаності про важливу роль економічного розвитку в економіці США). Jasjit Singh наголосив на незмінній підтримці України, висловив слова підтримки сміливим українським підприємцям, а також своє захоплення мужністю та силою волі українців: «Незважаючи на війну та всі виклики воєнного часу, українські стартапи, як завжди, приїхали на CES, щоб вразити громадськість своїми винаходами та рішеннями».
Крім того, українська технологічна делегація на CES 2023 взяла участь у Silicon Valley Funding Summit від AngelLaunch та Enrich у США, де найперспективніші світові стартапи з Північної Америки та Європи представили свої проєкти інвесторам Кремнієвої долини та потенційним корпоративним партнерам.
Чотири українських hardware-стартапи були відібрані для пітчингу перед більш ніж 100 міжнародними інвесторами: Solar Plex, G-Mak, WheelKeep, Knopka.
«Дуже вдячні всім організаторам за цю поїздку. CES – це перша поїздка, від якої відчувається пряма користь, а не “ну розширити нетворк теж непогано”, як це буває іноді після конференцій. Скоріш за все причиною тому є те, що CES саме для хардверу ідеально, але масштаб події теж впливає. Знайшли багато потенційних клієнтів (виробники велосипедів) та партнерів (виробництва, інтернет для пристроїв, постачальники компонентів)”, – ділиться враженнями Павло Герман, СЕО стартапу Wheelkeep.
«Перший раз я отримав такий кайф від відчуття, що ми одна єдина та крута команда. Дуже сподобався івент, як мінімум знайшов 2 дистриб’юторів, 2 венчурних інвесторів, зробили 50 пре-ордерів. Змінив 2 пари взуття, але все одно за 4 дні не встиг обійти всю виставку. Дякую організаторам та всім, хто долучився до події», – коментує команда стартапу Nanit Robot.
“Виставка CES 2023 для нашого стартапу була дуже продуктивною. Ми познайомились з інвесторами, клієнтами та відкрили нові можливості по бізнес-партнерствах в США. Ми навіть поспілкувались з Palantir та дізнались, як працює їх софт на полі бою”, – розповідає засновник Corner Renovation Костянтин.
Загалом, власний український павільйон на CES є великим кроком у визнанні технологічних потужностей України міжнародною спільнотою. Крім того, це технологічна дипломатія в дії, що допомагає зміцнити підтримку України за кордоном. Участь українських стартапів в CES 2023 є свідченням стійкості та рішучості українських підприємців отримати успіх, попри труднощі, з якими вони стикаються в умовах війни.
Організація української делегації на CES 2023 стала можливою завдяки спільним зусиллям Українського фонду стартапів (USF), Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Western NIS Enterprise Fund, UVCA, GIST Net та Міністерства цифрової трансформації України.
Інформаційний партнер – TechUkraine.