Огляд української технологічної екосистеми за вересень 2021

Що відбулося на українському ринку технологій у вересні 2021?

R&D та нові офіси в Україні 

 • Німецька фінтех-платформа Solarisbank AG відкрила R&D офіс у Києві. Solarisbank-перша платформа формату “Банкінг як послуга” (BaaS) з повною банківською ліцензією, яка дозволяє компаніям пропонувати власні фінансові продукти (докладніше).
 • Американська ІТ-компанія TangoMe Inc., яка входить в ТОП-3 найкращих потокових сервісів на західному ринку, відкриває офіс та формує команду в Україні. В офісі Києва вже працює 20 осіб (докладніше).
 • Український технологічний гігант Intellias оголосив про відкриття нового офісу в Дніпрі на початку 2022 року. Він стане шостим R&D центром в Україні, окрім Львова, Києва, Одеси, Харкова та Івано-Франківська (докладніше).
 • Національний університет “Києво-Могилянська академія” (НаУКМА) у партнерстві з Бюро інвестиційних програм (БІП) планує будівництво технопарку в Києві (докладніше).
 • Українська фармацевтична компанія “Фармак” відкриває офіс в Об’єднаних Арабських Еміратах і планує подальше посилення своєї експансії на Близькому Сході та локалізації в Саудівській Аравії та Єгипті. У серпні компанія оголосила про створення представництва у В’єтнамі, у липні  розпочала будівництво інноваційного R&D центру у Києві, інвестувавши 30 мільйонів євро (докладніше).
 • Три українські університети, у Києві та Львові, оголосили про відкриття технологічних хабів. Це Національний університет «Києво-Могилянська академія», Національний університет «Львівська політехніка», Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут Ігоря Сікорського (докладніше).

Венчурний капітал та стартапи

 • Українська SaaS компанія Revenue Grid (ex-Invisible.io), платформа автоматизації та управління фінансами, оголосила про залучення $20 млн на фінансування серії А: трансформувати процес продажу В2В за допомогою аналізу доходів на основі штучного інтелекту та стратегій керованих продажів. Раунд очолив W3 Capital Holdings за участі ICU Ventures та існуючих інвесторів (докладніше).
 • Field Complete, стартап вихідців з України, залучив $1,9 млн інвестицій. Це американська SaaS-платформа у сфері сервісних компаній, яка дозволяє управляти виїзними майстрами середнім і великим власникам нерухомості та власникам компаній, що цю нерухомість обслуговують (докладніше).
 • Американський стартап Performetry, співзасновником якого є українець Денис Грабчак, залучив $1,2 млн seed-інвестицій.Стартап розробляє HR-сервіс для технологічних компаній: аналізує дані співробітників з робочих інструментів, опитувань і корпоративних соціальних мереж, серед яких – Gmail, Zoom, Slack, MS Teams та інші програми (докладніше).
 • Стартап віртуального одягу та цифрової моди DRESSX залучив $1,3 млн венчурного фінансування, довівши його обсяг до $3,3 млн.Після першого раунду оцінки, проведеного спільно Theartemis Fund і Аlpha Edison в липні 2021 року DRESSX закрила додатковий раунд інвестицій від стратегічних партнерів з індустрії моди, технологій і блокчейн (докладніше).
 • Стартап PeopleForce, який розробляє систему управління персоналом для малого та середнього бізнесу, залучив $700 000 від Sturgeon Capital та інших інвесторів. Компанія має представництва у Великобританії та Естонії, але більшість працівників знаходяться в Україні (докладніше).
 • Швейцарсько-українське sportstech-агентство з фокусом на відеоігри, кіберспорт та спорт Blocksport залучило $900 тис на запуск NFT-платформи. Компанія зібрала $500 000 посівних інвестицій від Panda Capital, Aves Lair, CV VC та двох янголів (докладніше).
 • Український інтернет-супермаркет Foodex24 купив Fresh Food за $300 000 і тепер працюватиме під об’єднаним брендом Goodex. Заснований у 2020 році в Києві, сьогодні інтернет-магазин працює у Києві, Вінниці та польському Бидгощі (докладніше).
 • Український стартап Legal Nodes пройшов відбір в один із провідних акселераторів у світі – Techstars. Legal Nodes отримає $120 000 та менторство від експертів Techstars у Лондоні в обмін на близько 6% компанії (докладніше).
 • Український необанк Monobank придбав Expirenza – українську онлайн-платформу для збору відгуків про свої послуги від клієнтів компаній, яку заснував Олександр Гудков та Михайло Селецький. Сума угоди не розголошується (докладніше).
 • GO TO-U оголосила про закриття раунду фінансування, який очолюють компанії ABB EL Ventures та ABB Technology Ventures. GO TO-U співпрацює з компанією ABB, щоб прискорити транспортну декарбонізацію, зробивши досвід керування та зарядки електромобіля простішим, зручнішим та доступнішим (докладніше).
 • Greencubator оголосив переможців Шостого Національного Фіналу ClimateLaunchpad в Укаїні. Національними чемпіонами 2021 стали: Kolo.Track — хмарні сервіси для управління органічними виробництвами, Grow With You — послуга оренди та обміну іграшок для дітей, BIOC — виготовлення біопластику з кукурудзяного крохмалю (докладніше).
 • Шість українських компаній отримали загалом 240 000 євро від Європейського Союзу – Європейський Союз в Україні та Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), а також у рамках грантової програми «Кліматичні інноваційні ваучери» (докладніше).
 • GitLab, стартап, який розробляє вебінструмент життєвого циклу DevOps з відкритим вихідним кодом та надає систему управління сховищами кодів для Git, співзасновниками якого є українець Дмитро Запорожець та голандець Сід Сейбрандій,  подав заявку на IPO на біржі NASDAQ. Згідно документів заявки, дохід GitLab за останній квартал склав $58 млн, а оцінка компанії наближається до $6 мільярдів (докладніше).
 • Заснована в Білорусі технологічна фірма PandaDoc, що займається науково-дослідними роботами в Україні, стала «єдинорогом»: загальна оцінка досягла $1 мільярд. Сума останнього раунду інвестицій не розголошується (докладніше).
 • Переможцями Pitch Alley у рамках U Tomorrow Summit стали: Zeely App, Noty.ai, Organization.GG. Від Connect Poland Prize та Lubelski Park Naukowo-Technologiczny SA вони отримали $13 000 фінансування та $ 65 000 для виходу на європейський ринок, пошук партнерів та заповнення необхідних документів (докладніше).
 • Reface і Pawa оголосили переможців першого офлайн -хакатону WILD WILD HACK, присвяченого машинному навчанню: Hirshi інструмент для перетворення повідомлень Instagram в анімовані меми; MemAss бот Telegram, який створює персоналізовані меми, перетворюючи слова на зображення; The Maniacs Club програма для знайомств, де ви можете проводити пальцем по фотографіям, щоб поставити їм оцінку “подобається” або “не подобається” (докладніше).

Новини екосистеми

 • В України вперше буде власний павільйон на найбільшій ІТ-конференції світу Web Summit в листопаді в Лісабоні, Португалія, завдяки спільним зусиллям уряду та технологічної бізнес-спільноти (докладніше).
 • Український фонд стартап відібрав 10 українських стартапів, які представлять свої проекти на найбільшій світовій технологічній конференції Web Summit 2021, що відбудеться у Лісабоні, Португалія. Серед них: SPOKK, Organization.GG, Wantent, Global Innovative Online School, Carbominer, Skyworker, Classee, Djooky, FINMAP.online, Auto BI (докладніше).
 • 8 українських стартапів візьмуть участь у CES 2022, в Лас Вегасі за підтримки Українського фонду стартапів та спільної ініціативи Western NIS Enterprise Fund: Esper Bionics, effa, Qudi, ComeBack Mobility, Neverdark, Copra Hi-End Sound Systems, Cardiomo, Manna (докладніше).
 • Український павільйон на виставці Expo 2020 у Дубаї буде представляти всесвітньо відомий український електробайк Delfast, який може проїхати 380 км на одному заряді. Цього вистачить, щоб тричі подолати відстань від Дубая до Фуджейри (докладніше).
 • Фундаментальний проект “Україна: інновації для майбутнього” від BBC Future – про країну інноваційних підприємців, які генерують креативні ідеї (докладніше).
 • Україна посіла четверте місце у рейтингу глобального індексу сприйняття криптоактивів у 2021 році, який склала американська аналітична компанія Chainalysis. Згідно даних на їх веб-сайті, перші три місця посіли В’єтнам, Індія та Пакистан, Кенія посіла 5-е місце, США – 8-е місце, Китай – 13 місце (докладніше).
 • Відповідно до Рейтингу цифрової якості життя (DQL) 2021 року, який класифікує країни за п’ятьма основними показниками якості Інтернету, доступності Інтернету, електронної інфраструктури, електронного уряду та електронної безпеки, Україна посіла 47 місце серед 110 країн (докладніше).
 • Згідно нового звіту Worldwide broadband speed league (Всесвітня ліга швидкісного доступу до Інтернету) 2021 року проведеного агентством Cable.co.uk, Україна займає 77 місце серед 224 країн. Торік ми були 92 (докладніше).
 • Харківський IT Cluster представив звіт регіонального дослідження ІТ-індустрії під назвою KHARKIV IT RESEARCH 2021, проведеного за участю компанії «Великої четвірки» KPMG. За результатами:станом на середину 2021 року в Харкові ведуть активну діяльність 511 ІТ-компаній, які співпрацюють з 45 тисячами фахівців різних спеціалізацій.З 2019 року кількість ІТ-спеціалістів зросла на 29 %, а обсяг галузі за базовим сценарієм оцінки KPMG сягне позначки майже в 1,5 млрд доларів США до кінця 2021 року, що відповідатиме 53 % росту порівняно з 2019 роком (докладніше).
 • Львівський  ІТ Cluster запускає IT Research 6.0 – шосте аналітичне дослідження IT -індустрії. Цього року дослідження буде ще більш масштабним, охоплюватиме два міста та проводитиметься у співпраці з Івано-Франківським IT Cluster, буде проведено структурний аналіз ІТ-ринку міста, сформовано профіль місцевих ІТ-спеціалістів і будуть висвітлені наслідки, спричинені COVID-19 (докладніше).
 • Український MedTech стартап  Cardiomo посів друге місце у найбільшому в світі конкурсі стартапів жінок-технологів She Loves Tech, де цьогоріч взяло участь більш ніж 40 країн (докладніше).
 • Ярослав Бойко, співзасновник та генеральний директор Reface, потрапив у шорт-лист конкурсу Investor Allstars Awards 2021 у категорії «Молодий підприємець року 2021» від GP Bullhound (докладніше).
 • Вперше за 6 років змагання Регіональний фінал ClimateLaunchpad для Східної Європи та Середнього Сходу пройде в Україні. Організовує фінал greencubator (докладніше).
 • Ракета “Альфа”, що належить авіакосмічній компанії США Firefly Aerospace, заснованій підприємцем з України Максом Поляковим, вибухнула через дві з половиною хвилини після вильоту 3 вересня. Цей запуск є визначною подією для України. Поляков – перший українець, який побудував та поставив нову ракету на стартову площадку за 30-річну історію незалежної України (докладніше).
 • Мала академія наук (МАН) під егідою ЮНЕСКО створює  the Ukrainian Future Incubator  – бізнес -інкубатор, який допомагає перетворити ідею на комерційно успішний стартап (докладніше).
 • Українські журналісти з бізнесу та техніки Катерина Венжик, Роман Судольський, Юлія Даниленко запустили онлайн -медіа про технології та підприємництво SPEKA. Команда представила телеграм -канал, сторінку FB та інформаційний бюлетень, розробивши портал ЗМІ (докладніше).
 • Стаття про фінансово-технологічний потенціал в Україні, Великобританії та в усьому світі була написана на основі панельної дискусії, яка відбулася 15 липня 2021 року під час першого в історії Саміту FinTech між Великобританією та Україною. Її провів Паял Рейна, засновник FinTech B2B Marketing (докладніше).
 • Чи знаєте ви, що світові tech зірки мають українське коріння: Макс Левчин, Ян Кум, Нік Білогорський, Сергій Григорович, Олексій Пахунов (докладніше).
 • Інтерв’ю з українцем Максимом Коваленко – зіркою науки в одному із всесвітньо відомих ETH Zürich, швейцарському федеральному технологічному інституті, який регулярно фігурує в міжнародних рейтингах як найкращий університет світу та провідний університет континентальної Європи (докладніше).

Урядові новини

 • Парламент легалізував віртуальні активи в Україні. Законопроект про віртуальні активи був прийнятий Верховною Радою у другому читанні 8 вересня. Новий закон створить сприятливі умови, які дозволять компаніям реєструватися в Україні, а не за кордоном. Крім того, це означає, що українці зможуть задекларувати свої доходи у віртуальних активах (докладніше).
 • Уряд схвалив проект Державної космічної програми на 2021-2025 роки. Загальнодержавна цільова науково-технічна космічна програма України буде фінансуватися за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті, а також інших джерел, не заборонених законодавством. Орієнтовний обсяг необхідних коштів на 2021-2025 роки становить 40,78 млрд гривень, у тому числі з державного бюджету 15,76 млрд гривень (докладніше).
 • Під час робочого візиту Президента до Каліфорнії Володимир Зеленський обговорив із генеральним директором Apple Тімом Куком можливість будівництва Apple дата-центру  для сервісів iCloud в Україні за прикладом центру, який був побудований у Данії. Сторони також обговорили проект перепису та українізацію особистого помічника Siri (докладніше).
 • Уряд України схвалив проект бюджету на 2022 рік і хоче зосередитися на ІТ-індустрії та значно збільшити доходи. Відповідно до проекту бюджету на 2022 рік, Census, Action та IT отримають майже 8 мільярдів фунтів стерлінгів на цифрові витрати. За результатами 10 років, відсоток збільшився в ІТ -індустрії до 4,9% у 2020 році та до 5,6% у першому кварталі 2021 року (докладніше).
 • Україна ставить перед собою мету оцифрувати всі державні послуги та перейти до безпаперової економіки. На практиці це відсутність перешкод для електронної комерції між Україною та ЄС або можливість використання електронних цифрових підписів у зовнішньоекономічній діяльності. Все це прискорить розвиток та використання технологій CardID, BankID, MobileID. Електронні підписи, електронні печатки стануть повсякденними справами для бізнесу завдяки якісній реалізації цих законів (докладніше).

Звіти

 • Дослідження IT сфери Харкова 2021 від Kharkiv IT Kluster (читати).
 • “Як українські програмісти шукають роботу”від DOU (читати).
 • Глобальний звіт стартап екосистеми за 2021 рік (GSER) від Startup Genome (читати).
 • Стан додатків з управління активами у Європі 2021. Звіт від Sensor Tower (читати).
 • Інвестори єдинорогів: Хто підтримав найбільші компанії з оборотом в мільярди доларів на ранніх стадіях від CB Insights (читати).
 • Сторічне дослідження штучного інтелекту (AI100) 2021 Доповідь експертної групи Стенфорда (читати).
 • The VC Factor – Pandemic Edition від Invest Europe та the European Investment Fund (читати).
 • Рейтинг цифрової якості життя (DQL) 2021 року від Surfshark (читати).
 • Звіт додатків з онлайн-шопінгу 2021 від Liftoff (читати).
 • Звіт про китайський інтернет від SCMP (читати).
 • Світовий рейтинг швидкості інтернету 2021 від Cable.co.uk (читати).

Дякуємо команді Tech Ukraine за підготовку матеріалу! Оригінальний запис ви можете прочитати англійською за цим лінком. Переклад та розміщення виконані з дозволу авторів.